Kuca poso - poso kuca: W40k Space Marine Dreadnought :D

Previous topic - Next topic

Mika999

Jao.... evo i mene konacno u sci-fi.  ;D Uspeo sam da nabavim nekog polovnog Dreadnoughta.  :hahaha







Stara edicija, metalan. Nije nesto lep i detaljan kao ovi novi plasticni, ali sta je tu je...  :D

Dreadnought u warhammer univerzumu predstavlja bukvalno pokretni mrtvacki sanduk. Onesposobljeni marinci koji su izgubili noge, ruke i sta sve vec na krvavom bojistu biavju stavljeni u ove celicne mostrume i na taj nacin nastavljaju da ponovo sluze Emperoru. Sto je po meni awesome.....  :mjetal

Ovo je najprostija verizija sa assault cannonom u desnoj i power fistom i bolterom u levoj ruci. Ovo su slike koje mi je prodavac prosledio, cekam da stigne pa da krenem sa bojenjem.
Planiram da radim blood ravens chapter, i ako bog da ispasce ovako nekako.




Galland

Opasan marinački robo-sanduk  :mjetal
Čekam nastavak  ;)

Mika999

Konacno je stigao dred. Prvo sto sam uradio je drybrushovanje u aluminijum, da vidim na cemu sam. Za divno cudo prijatno me iznenailo.  :) Nisam ocekivao da su ovi stari metalni modeli ovoliko detaljni...stvarno wow.








Jedina stvar koja me je razocarala je sto je manji nego sto sam ocekivao...  :-\


I jos jedno razocarenje je sto je ovo logo od Space Wolves-a....

Mika999

Evo poceo da ga radim. Morao sam da uzmem nokiu da slikam, jedino ona moze da mi fokusira na ovako sitnoj figurici....






Radim onu bledu crvenu za blood ravens kao sa sinematika za DOW 1, i mislim da sam muckanjem uspeo da potrefim nijansu . Takodje prasnjav ispod.

https://www.youtube.com/watch?v=AJU5kUj6Puo - DOW 1 Intro video

Gvozden je, pa koliko god se ja trudio da bojim precizno pod zoomom vide se neravnine. Ali, generalnomi se svidja, narocito kada se sve to gleda golim okom.  :)

Mika999

Ok, krenuo gornji deo iznova. Ovoga puta bez suvisnog prljanja po srafovima jer nekako zbog njih ceo robot deluje budjav....  :P

Znaci sada sam mu ofarbao  gvozdjuriju u tamno crveno, pa polako nijanse ka zutoj, da bi ispalo svetlije po sredini.




Mika999

Evo, ga. Jos neke sitnice samo, ali generalno to je to. Trba iza da mu uradim onu orkovsku glavu nekako sto mu je zajacena na ledja i zalepim dekale koje nemam...  ???












Mika999

Dodat jos malo crni wash po coskovima. Sada i uzivo se laske primecuje kontrast izmedju boja.








nono

super, probaj i battle demage raditi, tipa radi neke random fleke boje hrđe ili tamnog čelika i ond gornji dio fleke napraviš tanak rub scjetlije osnovne boje, pogledaj po youtube. :mjetal

Mika999

Pokusacu jos po nesto. Za sada mu ovaj sanduk ispred grebem iglom dok neposkidam grdnu boju zbok koje se izgubili detalji.

Ćomi

Miko burazeru, znas da volim tvoje radove, pa ces mi dopustiti jedno pitanjce.
A zbok cega  "kuca poso-posa kuca" ?

Pozz,
Ćomi
No signature.

Mika999

ja se to malo zezao zbog samog Dreadnoughta i njegove morbidne funkcije u warhammeru koju sam na pocetku opisao. Ne krije se nikakva smesna diorama iza tog imena, da ne dodje do zabune.  :)

Kada sakupim jos koju 40k figuricu napravicu i manju dioramu sa sci-fi pucnjavom, ali to ce biti drugi topic.

Mika999

Malo sam mu iglom poskidao ispred boju i tako pronasao jos koji detalj, bilo je dosta debelog sloja na sanduku, cevima okolo i malo iznad. Trebao sam da mu poskidam skroz, cim sam ga kupio, ali aj, izgoreo u zelji da ga sto pre bojim.... Ipak sam se odlucio za neku normalniju varijantu, bez zlata na sanduku, obican crven sa bronzanom lobanjom.





Mika999

I poslednja varijanta - battle demage sto spomenuo nono.  :cheers Trebam da kupim drecavo zelenu za par svetiljki na njemu, kao sto su ona dva jarko cvena kruga.