1/72 Heller He-112B0 i 1/72 Italeri A-4E Skyhawk

Previous topic - Next topic

Nidza79









Evo i ovu dvojicu sam istresao iz memorijske kartice. He-112B0 je prastara Hellerova maketa za koju verujem da se ne proizvodi oko dvadesetak godina. Danas ovaj avion odlicno obradjuje Ceski RS models ali na moju veliku zalost njihove makete jos nisu stigle kod nas iako definitivno vrede svaku paru. Maketa ima izdignute panele i vrlo je pogodna za pocetnike ako taj pocetnik zna da gituje jer se krila sto je svojstveno za Heller uopste ne uklapaju i ako pocetnik zna da oboji nacionalne oznake. Ja sam se smradski izvukao umotavsi ga u oznake koje LH dekali nude za nas Bf109 tokom tranzita. Kabina je jednodelna i laka za bojenje. Maketa ne zahteva weathering jer je za potrebu Sudetske krize avion uzet direktno iz hale gde su bili  primerci koji su trebali da idu u Japan. Posto mu se jedinica prenaoruzala sa Bf109C avioni su ponovo uskladisteni i isporuceni. Sa donje strane ima kod od nekoliko slova. Dekali su dosta zuti sto je i ocekivano za maketu tolike starosti. Uz malo vremena i nesto dodatnih dekala mozete da napravite i Japansku verziju.


A-4E je Italerijeva maketa koja se svojevremeno prodavala za 300 din (sumnjam da je i danas mnogo skuplji) pod nazivom A-4E/F. Maketa je manje vise skladnog uklapanja ali F verzija moze da se napravi samo ako maketar zna napamet kako taj avion izgleda jer nije zastupljen nigde sem u umetnickoj viziji na kutiji. Ja sam probao bas F verziju ali su mi se dekali za rezervoar zguzvali pa je ipak postao "E". Pored ovoga smeh izaziva cinjenica da je izvestan broj dekala dat za maketu u 1/48 razmeri sto ce da prouzrokuje dosta muke, ali zacudo retko ko to primeti.

Ovom maketom uz neke aftermarket dekale mozete sasvim dovoljno da postignete.