Sdkfz 231 1/72

Previous topic - Next topic

nesha

Лепа Роденова макета, но захтевала мало рада и пажње. Прво сам уклонио са куполе носаче антене, пошто је овај калуп предвиђен и за радио возило, а то се нигде не помиње да треба нешто уклонити, затим загитовао на предњици место где додаје додатна оклопна плоча код каснијег типа возила, још ситнијих гитовања...
Одрадио носач антене на куполи и један да боку тела, пошто ће да бидне командана верзија.
Нису ми дале мира оне шине на боковима, те сам и њи урадио оджице, колико је успело,процените. Од тање жице сам урадио и потпоре за оне правоугаоне плочасте ђокице са страна,а који су у ствари (ж)мигавци или показивачи правца.Додао од лима носаче за којешта које су саме посаде додавале на терену, паћемо после можда и на њи шта да туримо, видећемо.
Није ми се допало секирче и пијукче изливено на предњој плочи,те сам и то мало надоградио.
Додао куке за вучо, опљачкане са неког другог модела и редефинисао малокутије којесу по блатобранима.
На крају додао оне показиваче ширине возила (ја их зовем дрндалице, јер тако и звуче на старим камионима)од јако танке жице, те на леви огледалце :-)
Критикујте и коментаришите молим (сад је у ствари касно,пошто је у фази фарбања)







guster

Najruznije vozilo u WWII, ali si ga lepo doradio.
Bas me zanima sta ce ispasti na kraju.

nesha

Видећемо убрзо како ће да испане

Messerschmitt

Свиђа ми се мноштво детаља. Како се уклапа сама макета? Јел било неких проблема?

nesha

Никаквих посебно. Сасвим се пристојно уклапа.Има мало гитовања и то је то. Блатобрани су мпжда мало преуски да прима све оно што треба да се наакчи на њих или су ти аксесоари предимензионирани  :think