Hetzer starr 1/72

Previous topic - Next topic

nesha

Hetzer starr илити ригидни (да не кажемо укрућени) хецер, јербо му топ није имао компензатор трзаја, него је само тело тенка служило томе. Прочитао сам да су посаде после опаљења данима биле утрнуле :o. Возило направљено у 15так примерака тако да не оставља велике могућности фарбања, мораће да буде у оној тробојној шеми оштрих ивица са зеленом, као основном бојом, што уопште не љубим, али оно пар фотографија што сам нашао су такве...
Стандардо одрађена макетица фирме УМ, сем рама са деловима који га разликују од стандардног хецера, баш ови делови су у некаквој меканој пластици која се теже обрађује и некако остаје длакава после шмирглања и турпијања   :think
Макетица се дуго вукла започета, па сам се сажалио и решио да је оживим
Једини додатак мом моделарском снобизму је РБ метална цевка, остале ситнице су у самоградњи. дакле по списку:
мало преобликовано светло и урађена електро инсталација за исто; урађен подупирач ауспуха, позиционо светло, пар ручкица од жице, на штиту и штиту колевке топа мало урађена текстура ливеног метала, штит топа је добио и карактеристичан вар и 3 рупице, она шипка са стране је добила нешто што треба да представља систем за закључавање носача исте, дизалица (није усликана) је добила свој носач од лима,сама дизалица је мало дорађена, да има видљиву ручицу, забушен ауспух и наравно, гомила оних окаца по телу која су ваљда сужила да се кроз њих провуче канапче или мрежа на коју би се качило грање,џбуње и остали природни маскирни материјал. То би ваљда било све.
Коментаришите молим









guster

Lepo za sad.
Da li je ovo originalni PE set za njega(resetka, poklopci, nosaci blatobrana...)?
Od cega seckas ove aluminijumske limcice, nikako da nadjem materijal dovoljno cvrst za tako nesto,
svi su previse savitljivi.

nesha

Ецерај је оригиналан. Лимићи су од конзерве кваса, само још ишмирглани, да буду тањи

Messerschmitt

У да се мало раздрмамо и у овој размери :)
Детаљи су одлични! Једва чекам да видим ово чудо уживо на неком од наредних такмичења.