Aoshima 1/72 Kawanishi N1K2-J Shiden-Kai (WIP)

Previous topic - Next topic

airsuba

odličan 'izduv', sad ćeš morati i klapne da konstruišeš u otvorenom položaju   :D

super napreduju sve ove dorade, a pošto si tanjio plastiku dosta toga će se čak i videti!

Pedja

Izuzetan,precizan i pedantan rad. Uz "referentni objekat" stvari dobijaju novu dimenziju,Sve pohvale!!

milan78

Detalji su opasni.Fantazija!!Jako studiozno! :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

medico

vrlo impresivno poklanjanje pažnje detaljima !  :bravo

Warhawk

Završeno još par sitnica...

Nisu mi se baš dopali prelazi pokopaca topova na donje krilo (zato što uopšte ne postoje  ;D)
Ali, malo trake za maskiranje i par slojeva Surfacera brzo sredjuju stvar


Interesantna stvar kod poklop(a)ca kabine. Dobijaju se dva - jednodelni i trodelni. Trodelni je očigledno dizajniran da se napravi otvoren, jer srednji deo baš odskače.
Prilično loš kompromis, jer se onda vidi debljina plastike... svejedno uzimam onaj drugi


Već počinje da liči na avion ;)
Još samo topove da smislim kako da proširim (medicinske igle) i "škrge" da sredim, i onda može farbanjac  :mjetal
 
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Kerber

Medicinsku iglu u stegu, pa zagrejes do usijanja....onda obicnu sivacu iglu sa vecim precnikom malo ucekicas....i imas onu kupastu zavrsnicu cevi.
Isprobano, radi. Samo polako sa cekicem, da ne prsne, ali, malo vezbe i ide k'o podmazano.

Warhawk

Nešto ja tu ne radim kako treba... Ili se vrh šivaće igle odlomi i ostane u igli 0.35mm, ili se cev od čekićanja savije u "S"
Probao sam i da vrtim iglu 0.35 u bušilici, pa da u nju guram šivaću, ali onda se sve pregreje pa vrh šivaće ostane u cevi...
Uništio sam jedno 20+igala, a bojim se ovi u apotekama više neće da mi prodaju (ne mogu da ih ubedim da mi stvarno toliko treba za makete)  :naughty
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Kerber

pa neka viri medicinska igla iz stege samo par mm, usijas je plamenom upaljaca i onda...lagano...jednom malo udaris pa kao razvrces u krug iglom ili veoma ostrim silom (koliko da udje vrh), pa opet, dok ne bude kako treba....
za ovo drugo te razumem...dok mi se u komsiluku ne promeni apotekarka ili apoteka, nema vise sanse i jednu iglu da kupim, makar mi zivot stvarno zavisio od toga....zadnji put mi umalo licnu nije trazila....

kapetan

Odličan rad! Ja imam električnu bušilicu kao ti ali nemam ovaj kružni nož, gde si nabavio?

Warhawk

Dobio sam jedno 10-ak komada u Proxxon-ovom setu (zeleni koferčić) sa modelarskom bušilicom.
Do sada mi je ostao samo ovaj i još jedan, tako da baš moram da ih pazim da ne puknu...

Ima da se kupi zajedno sa osovinom na komad u Sandentu na Tašu, ali se prodaju na komad i papreno su skupi (tipa 10-15 EUR za jednu jer su neke specijalne zubarske)
I ja pokušavam godinama opet da nadjem tako pakovanje od 10 komada, a da nije u setu sa 100 drugih nastavaka koji mi ne trebaju.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Warhawk

#25
OK, good news and bad news...

Dobra vest:
Posle 60+ uništenih igala, 3 probadanja prsta i jedne opekotine - konačno nešto što liči na pravu stvar  8)
Pokušao sam na razne načine, sa bušilicom, klještima, itd. Na kraju su posao uradili jedna ručna mini bušilica (u koju je stavljena naoštrena šivaća igla) i jedna drška od skalpela (koja je držala iglu).
Caka je u tome što japanski Type 99 top ima jako suptilna proširenja na kraju cevi, pa šivaća igla baš mora da se zašilji. Zagrevao sam samo medicinsku iglu, i onda lagano sa ovom drugom proširivao obrtanjem.
Takodje treba paziti da medicinska igla dovoljno viri da bi se zagrejala, ali ipak ne previše, jer se krivi pod pritiskom
(special thanks to ćale za "par dodatnih ruku" za slikanje)


Loša vest? Ispala mi je maketa! Da, znam, hvala, hvala...
Ostade rusvaj od motora  :headbang
Oh well, bar ništa drugo nije oštećeno...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Kerber

Odlicne cevke...a steta sto je leteo sam....jbg, i to je zivot nas nasusni, maketarski!

Goran A.


Lykos

Duboka ti ova sprzena rupa na prstu,hahaha.

Warhawk

Quote from: Lykos on 04-01-2014, 01:18:53
Duboka ti ova sprzena rupa na prstu,hahaha.

Pogledao sam je pod lupom. Usijana igla je ušla, spržila sve oko nje, i ostavila kanal  :zvizduc
'Ladno se vidi dubina, kao mikro-bunar...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'