F-117A "Farewell" hasegawa 1/72

Previous topic - Next topic

barbarossa

stiglo iz Japana direktno

posle duzeg pretumbavanja po forumima i listanja koja je maketa aviona F-117 u 1/72 najbolja, odlucio sam da otkacim akademca i nabavim najnoviju hasegawinu maketu pod nazivom F-117A "Farewell"

od akademijeve makete koja je naspram ostalih proizvodjaca cak i solidna ova hasegavina deluje kao tata-mata a akademac kao igracka. Jednostavno detalji su u pitanju, neke krivine na repovima, krilima, jednostavno kod hasegawe je to uradjeno veoma lepo, pedantno i tacno pre svega. Ugao krila je korektan, izduvnici takodje, stajni trap fantastican. Mana redovnog hasegawinog pakovanja je bio manjak gondole za naoruzanje te su se kod ovog pakovanja ispravili i dodali poseban ram u beloj boji sa detaljno odradjenim bombalukom, nosacima bombi a takodje date su i dve laserski vodjene bombe GBU-27 Paveway III koje su bile posebno pravljene za F-117 i nosio ih je samo on. Niko od proizvodjaca inace ne pakuje tu vrstu bombe tako da sam bio posebno odusevljen dobijenim kompletom delova i detaljima istih.

Sve u svemu za ljubitelje steltha pravo zadovoljstvo, cekaju se samo oznake "naseg" pa da zapocnemo igru
















flanker

Ja uradio Revell/Monogram, ali ovo je mnogo bolje čini mi se. A i GBU-27 su prava poslastica...
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.