Desert Storm Part 3- A-6E Intruder, VMA (AW)-533 Hawks, Revell 1/72

Previous topic - Next topic

Goran A.


Sandman

Taj čovek je 30 godina radio na održavanju aviona u vojsci i zna kako izgleda efekat čega pa zato i komentariše ovako - što bi se reklo "profesionalna deformacija".  ::)

Naravno, na maketaru je da sam odluči šta želi da postigne na svojoj maketi.  ;)

@Tomcat: lepo je odrađena maketa, ono što bih ja lično možda ublažio za nijansu je efekat preshadinga oko linija panela - dosta široko se providi ispod spojeva panela, a zatim, zavisno od toga da li maketa predstavlja izraubovanu mašinu ili ne odradio još malo weatheringa na pojedinim detaljima.

Sveukupno gledano lep rad.

Nisam zagledao detalje, ali, kako si rešio problem sa ejection pinmarkovima sa unutrašnje strane poklopaca stajnog trapa - Italerijeva originalna maketa ima dosta vidljive ove otiske koji su na nezgodnom mestu za uklanjanje  :-\

Tomcat

Quote from: Sandman on 09-09-2013, 09:25:24
Taj čovek je 30 godina radio na održavanju aviona u vojsci i zna kako izgleda efekat čega pa zato i komentariše ovako - što bi se reklo "profesionalna deformacija".  ::)

Naravno, na maketaru je da sam odluči šta želi da postigne na svojoj maketi.  ;)

@Tomcat: lepo je odrađena maketa, ono što bih ja lično možda ublažio za nijansu je efekat preshadinga oko linija panela - dosta široko se providi ispod spojeva panela, a zatim, zavisno od toga da li maketa predstavlja izraubovanu mašinu ili ne odradio još malo weatheringa na pojedinim detaljima.

Sveukupno gledano lep rad.

Nisam zagledao detalje, ali, kako si rešio problem sa ejection pinmarkovima sa unutrašnje strane poklopaca stajnog trapa - Italerijeva originalna maketa ima dosta vidljive ove otiske koji su na nezgodnom mestu za uklanjanje  :-\


Pa iskreno govoreci, ako mislis na ''preshading'' na vertikalcu, to uopste nije preshading vec jedna moja da tako kazem glupost, nesto sam pokusao, pa je ispalo tako kao preshading  ;D A sto se tice pinmarkova, nekako sam bar malo [resmirglavao a posle kad sam prefarbao ne primeti se pogotovo zbog samog polozaja poklopaca.
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Sandman

Quote from: Tomcat on 09-09-2013, 15:43:35
Pa iskreno govoreci, ako mislis na ''preshading'' na vertikalcu, to uopste nije preshadinge vec je dna moja da tako kazem glupost, nesto sam pokusao, pa je ispalo tako kao preshading 

Da, taj tamniji deo na spojevima na vertikalcu, ali i na leđima - to samo kad bi za nijansu bilo blaže bio bi lepši efekat  ;)