Avganistan - "Kako javlja radio Kabul"

Previous topic - Next topic

Smrki

Pozdrav svima,

evo i mene u ovim vodama. Prvenac je pa ga mlogo volem mada ima dosta nedostataka pogotovo sto se tice bojenja figura i samog terena. Ko sto vidite vojska planduje. Ovaj jedan gleda nesto, hteo sam da stavim neki predmet da se skotrljao satro dole ali nisam smislio sta bi to bilo. Ovako ispada da gleda u nesto van scene. Vozilo je Trumpeter, figure su ICM.  Toliko od mene. Svaki komentar dobrodosao.

Uzdravlje









Detalji:






S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!

Goran A.

#1
Ovog sto je zagledan mozes da stavis da sedne na prednji deo vozila, izgledace kao da se i on odmara. Pitanje je da li bi ova dvojica ista culi sa radija pored onih slemafona na glavama.

miloskontra

Odlicno uradjeno jedino su figure malo siromasne sa detaljima koliko se meni cini ali ti tu nemozes nista

guster

Lepo, vozilo, puska, radio i ostali detalji kao i teren deluju odlicno, ali figure...
Bas ne prate pricu, nije do izrade, losi detalji i jos gore poze.
Steta, kvare bas dobar rad.

medico

 :bravo komšo !

za prvenac odično .... najviše bode oči skoro pa mono-hromatska podloga mali joj je kontrast, čest problem koji i mene muči ... možda je trebalo da odradiš jedan dobar wash podloge pa onda dry-brush a posebno da obradiš kamenje ...filter npr.  tako bi dobio par nijansi .
Zaboravio si na antenu za radio dodaj je biće sooper detalj (mada možda slušaju muziku sa kasete  ;) ? ...sooper detalj bi bile neke novine,  mapa , konzerva hrane i flaša vodke ...naravno .
Tragovi gusenica ali to ostavi za sledeći projekat  ;)

Smrki

Hvala svima na komentarima.

@AGO2: Nije mi palo na pamet to sa slemofonima mislio sam da se cuje nesto spolja kad nije prikljucen.

@guster: Sta da ti kazem prve su figure pa nisam ni ocekivao da mi extra ispadnu, mada sam se trudio. Ne kazu dzaba da se na greskama uci. Najbitnije je da sledece budu bolje.

@medico: Jes podloga i mene nervira. Jos dok je trajala izrada dobio sam savet od jednog kolege da radim dry-brush sa sand bojom al ga nisam poslusao jer sam se plasio da ne zabrljam dotad uradjeno. Moja greska a trebala bi svakako da je "sarenija". Sto se tice antene - polomila se dok sam prckao nesto okolo - bice reinstalirana. Uglavnom ispade ovaj pustinjski krajolik tezi za rad nego sto sam mislio.

Pozz
S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!

Goran A.

Nijansiraj tu i tamo po neki kamen, inace podloga mi se dopada, bas je kao pravi kamenjar. Sto se slemafona tice, cuje se ali slabije.

Momcha

Vozilo odlicno izgleda, teren moze uz ne mnogo nijansiranja da se dovede do perfekcije. Probaj to da uradis airbrushem.
ICM figure malo bodu oci. Probaj na netu da nadjes neki tutorijal za uniforme, kako bi im malo uneo zivota. Sve u svemu lepa ideja i izvedba :)

boom.boom

Meni se teren jako dopada. Sigurno bi ga toniranje tek objasnilo, ali i ovako mi izgleda baš autentično, kao pravi prašnjavi kamenjar. U principu su mi figure malo iza kvaliteta ostatka ali i dalje jako lep utisak ostavljaju u sklopu diorame. To su još stare icm čikice iz kojih je zbilja teško izvući neku klasu.  Pazi još ako su ti ovo prve figure, odlično onda!
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Smrki

 Drago mi je da vam se dopada.  :cheers

@boom.boom: Figure jesu los model i jesu prvenac. Sledece cu da vidim neke kvalitetnije.

@momcha: Rado bih nijansirao podlogu airbrush-om ali nisam to nikad radio pa ne bih da se ucim na gotovoj diorami. Kad jos malo izucim zanat verovatno cu se vratiti da popravim nedostatke.

Uzdravlje
S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!