sd.kfz. 222, 15. panzer division,DAK, lybia,1942 (ICM) 1/72.

Previous topic - Next topic

Aki

odlicna icm-ova maketa,sa dosta detalja,i nesto eceraja.nema nesto mnogo delova,ali je zato maketa fenomenalna,i svakom bih je preporucio.
maketa je prvo preprskana u cosmosov prajmer,pa u panzer gray(svim vozilama u afrci osnovna boja je bila panzer gray)pa sam onda ofarbao u sand(humbrol 94)
kada se sve lepo osusilo,uradio sam lagani chipping vodenom smirglom(moj prvi chiping ;D ;D ;D).tako da kad se skine sand,ispod ostaje osnovna panzer gray.trebam jos da doradim top,onda mrezu na kupoli(eceraj),i zastitnu mrezu iznad motora(eceraj).takodje treba da ga washujem,i zaprasim pastelama.da li neko mozda ima oznake africkog korpusa(palme sa svastikom),bio bih mu zahvalan :),to bi trebao da stavim.
i na kraju ostaje da stavim lopatu ;D ;D ;D.
komentari i kritike dobrodosli ;D







pozz,Aleksa

Eraser

Svaka cast bas mi se svidja a i deluje mi jako mala pored onog dinara  :o :o (ili je nas dinar veliki  ;D ;D ;D )


Sandman

hej bravo Aleksa!

odlichno ti je ispao chipping! ;)

ja bih to radio drajbrashom (samo ivice gde si ti chipovao farbu) ali je ovako mnogo efektnije - svaka chast! ;)

ajd videcu da li negde imam mozda ove palmice za africhki korpus.... ako nadjem javicu ti ;)

ponesi ga danas na radionicu da vidimo ovaj maleni slatkish uzivo  :D

Dada

Wroooooom :o :o :o :o ... Sweet malisha... Svidja mi se efekat H2O smirgle ;D 8)

Sijamski_Mrmot

Izgleda jako dobro tvoj malisha :)

Znam da imas jos dosta da radis pa necu da pricam nista za sada sem jednog malog saveta, dekal sa "registracijom" kao i "svastike" malo zagrebi bojom  (i to je bilo nafarbano na vozilo pa se grebalo  ;) )

Pozdrav
Mirko

Aki

hvala drugari :)
Quote from: Sijamski_Mrmot on 12-05-2007, 11:02:50
Izgleda jako dobro tvoj malisha :)

Znam da imas jos dosta da radis pa necu da pricam nista za sada sem jednog malog saveta, dekal sa "registracijom" kao i "svastike" malo zagrebi bojom  (i to je bilo nafarbano na vozilo pa se grebalo  ;) )

Pozdrav
Mirko
hvala na savetu,potrudicu se da ih izgrebem :) ;D
srki,malo sam ga washovao,pa ako se osusi do radionice ponecu ga :)

Sijamski_Mrmot

Quote from: @ki on 12-05-2007, 13:17:30
hvala drugari :)
Quote from: Sijamski_Mrmot on 12-05-2007, 11:02:50
Izgleda jako dobro tvoj malisha :)

Znam da imas jos dosta da radis pa necu da pricam nista za sada sem jednog malog saveta, dekal sa "registracijom" kao i "svastike" malo zagrebi bojom  (i to je bilo nafarbano na vozilo pa se grebalo  ;) )

Pozdrav
Mirko
hvala na savetu,potrudicu se da ih izgrebem :) ;D
srki,malo sam ga washovao,pa ako se osusi do radionice ponecu ga :)

Obicna drvena cackalica i malo boje koju si koristio za farbanje i samo po malo grebucnesh negde :) that should do the trick ;)

Pa cime si ga washovao pa da se ne osushi dovoljno za max 2h? cak i uljane boje + uljani razredjivac kombinacija je posle 2h vec dovoljno suva za noshenje pa cak i za neke dalje radove :)

Aki

washovao sam ga uljanim bojama.prosusi se, kako ti kazes ,za dva sata,ali uvek bude malko vlazan :)

Hartmann

''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Boki


Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

milanco

"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju