Dragon 1:32 P-51D Ol Flak Joe

Previous topic - Next topic

Lud13

Pozdrav svima

Evo da I ja zavrsim nesto posle duzeg vremena

Dragon P-51D me je prilicno namucio sto zbog loseg uklapanja nekih delova sto zbog mojih gresaka ( iskreno vise zbog mojih gresaka  :headbang)
Najveci problem na maketi prestavlja prednje vetrobransko staklo za koje mi stvarno nije jasno kako su uspeli da promase u ovoj meri. Jednostavno neverovatno. Ostalo manje vise moze da se resi I nije neki veliki problem ( gumeni tockovi, izduvnici , spoj trupa I krila itd.)

Odlucio sam se za Olive Drab semu zbog toga sto  povrsina plastike ima efekan pomorandzine kore a linije panela I riveti su prenaglaseni pa bi to na NMF semi izgledalo prilicno lose, mada ionako nisam neki ljubitelj NMF
.
Farbano kombinacijom Valejo - MM. Dekali su Super Scale I fenomenalni su.


P-51D
Lt. Bill Fricker
363rd FS















Dejan











Nidza79

Valja. Diskretno si mu "udahnuo zivot". Normalno ja sad mogu da teram sa pitanjima tipa gde je retrovizor ili pito cev  0:) ali verovatno imas svoje razloge.  ;)

Kerber

Jako lepo drugar! I meni se vise dopadaju ovi kamuflirani Mustanzi, tako da se odmah "primam" na ovo malo cudo. Nemam ovaj profil u zbirci, pa ne znam ima li ovaj retrovizor ili ne...doduse, neki su stavljali i po 2....a neki i iznutra....sad....koji djavo... ???


BTW, seca li se neko od starijih onog Revelovog, kobajagi crvenog?

Lud13

Nema retrovizora na ovom Mustangu, a sto se pito cevi tice ne postoju ni u sastavnici ni na ramovima tako da posto nisam neki strucnjak za ponije pretpostavljam da je nema ni na avionu

Dejan

pekar

IL-76

yogi

U srcu Bosna,u glavi fosna !!!! :)