P-51 D Mustang RAF (Airfix, 1/72)

Previous topic - Next topic

maestro

Stvarno lepa i lagana maketica. "Brzi" OOB za opuštanje uz dodatak pojaseva u kokpitu. Prvo sam hteo "Red Tails", ali posle dosta nezgoda sa farbom (i kad sam opet pogledao istoimeni film) odlučio sam se za RAF.
Što se mene lično tiče, ja sam zadovoljan. Ako ništa, poslužila mi je kao poligon za par novih stvarčica i tehnika. Prvi put sam probao, Pronto, pa Revell Decal Soft, pa potapanje staklića u Pronto, pa...
Kako sam pre kraja radova uspeo da zagubim diznu, a mlađa sestra se svojski potrudila da iskrivi iglu (dobro, 'ajde, ionako sam hteo da pređem na 0,2) - tako maketa nije dobila MM mat lak preko Pronta. Mada, sviđa mi se i ovako polumat ;)
Boje su MM i Humbrol enamel, odokativni mixovi.
Decali su Italerijevi (hvala @Bartsimspon).



Sama maketa se inače super uklapa, gitovanje je minimalno. Jedina zamerka ide na instrument tablu koja je data kao decal. Pa mislim, fenomenalna unutrašnjost i taj detalj da promakne... Stiče se i utisak da je Airfix malo preterao sa vezama koje drže delove za ram. Em ih ima mnogo, a negde su na nezgodnim mestima.
Znam da spiner treba u belo, kao i da nedostaje štrafta oko trupa, ali... Jednostavno nisam imao živaca da opet maskiram, dovoljno sam se nervirao oko maskiranja žutih polja na krakovima eilisa.


Vi ste na redu...

Kerber

Zanimljivi su ovi Mustanzi u "odelcetu"....mada su lepi i oni u metalik semi, ali, dosad malo, pa je ovakav, pravo osvezenje.
Dopadljivo i lepo uradjeno. Kad te ne bude mrzelo, ipak odradi to sto je ostalo. Dici ce maketu 100%, garant!

medico

vrlo lepo !

zanimljiva je D verzija ovako u RAF maskirnoj šemi .
Auspuh relativno brzo zarđa pa ih slobodno ubuduće radi sa nekom rust bojom , za silvering decala pogotovo za ovakav font koji je pravolinijski i uglast imaš jednostavno rešenje ...uzmi lenjir pa seci decal film neposredno uz ivicu slova (kodova), jeste da onda treba više vremena za precizno pozicioniranje decala jer svako slovo lepiš posebno ali bar eliminišeš mogućnost da se pojavi silvering  ;)

KuKLiNsKi

uvjek fora vidit neku vanserijsku kamoflažu  :)

Warhawk

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Lud13

Dobar Pony...samo ako nisi zacementirao poklopce stajnog trapa, odlepi i vrati ih pod uglom u odnosu na noge trapa. I obavezno ofarbaj traku i spiner i ima da bude tip-top

maestro

Hvala društvo.
@medico - dobra fora za ubuduće ;)
@Lud13 - i ja sam bio u dilemi - poslušati sastavnicu, ali...
-> http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,16260.msg147350.html#msg147350
citiram:
QuoteU zatvorenom polozaju ih drzi brava, pa kad iz nekog razloga dodje do odbravljivanja, zaostali pritisak ih jos drzi neko kratko vreme pa polako padaju. Imam vise slika na kojima nisu skroz otvorena vec u nekoliko razlicitih medjupolozaja. Mehanicar ih lako moze otvoriti po potrebi.

Lud13



Mislio sam na polozaj poklopca na nozi stajnog trapa (levi deo slike)..Izvini zbog zabune

maestro

Dilema rešena. Ispraviću to. Hvala!