Spitfire Mk XIX - Airfix 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Ovaj Spitfiajer Mk XIX je jedna od novih maketa Engleskog proizvodjaca Airfix. Sama maketa je veoma jednostavna za sklapanje tako da tu nema mnogo toga da se kaze. Nakon prajmera svi paneli su ofarbani sa RLM 66 bojom ili takozvani preshading. Nakod toga naneta je osnovnja boja, RAF PRU Blue od Model Mastera. Nakon dva sloja Future-a naneti su dekali a nakon toga jos dva sloja. Paneli su odradjeni uljanim washom i posle susenja nanet je mat lak. Za kraj odradjeno je jos malo prljanja pastelima kao i blagi chipping srebrnom olovkom.


FLY BY WIRE

odlican...bas mi se svidja... :super

Janjic

凸(¬‿¬)凸

dragan_mig31

Nije moje podrucje ali maketa je vrhunski odradjena.Svaka cast.

zero

Spit odlican,dekali is kutije?

Biba Struja

Odlično izgleda, weathering taman koliko treba! Svaka čast!  :mjetal  :super

djnik

Hvala svima.

Dekali su iz kutije. Misljenja sam da su malo predebeli. Morao sam da nanesem dva sloja Mr. Mark Softnera kako bi istopili. Zbog debljine nisu ulazili u panele tako da sam morao skalpelom da ih secem dok sam nanosio Mr. Mark Softner . Na kraju se sve zavrsilo kako treba. Ne znam da li su dekali isti i na ostalim Airfixovim maketama u 1/72 ili ne ali budite obazrivi jer mogu da budu problem.

Warhawk

Vrlo lep i elegantan Spit.
Uvek mi je intersantna fotoizvidjačka verzija sa pola popunjenih panela.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

djos & filip

Vrlo lepo je ispao, blago zaprljan i lep "prishejding". Sve umereno i uskladjeno.
Pravi lepotan!

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......