Spitfire Mk V

Previous topic - Next topic

Janjic

ModelMaster boje toplo preporučujem! Što se tiče ovih boja, ako su "želatinaste" možeš slobodno da ih baciš!
凸(¬‿¬)凸

Sandman

Uzmi neki stari šrafciger pa njime mešaj boje, svakako je pouzdanije od čačkalice. Pritom, boje i valja malo duže mešati da se dobro sjedini pigment sa onim razređenim delom.

Kad budeš tako dobro promešanu boju dodatno razredio za prskanje, videćeš da li je upotrebljiva ili ne - ako se nakon razređivanja boja pojavljuje kao pokvareno mleko (zgromuljano ili sa sitnim brašnjavim česticama) onda je definitivno obajatila i možeš da je baciš.. ili da je makar koristiš za neko eksperimentisanje četkicom... ali je nemoj propuštati kroz erbraš da ne bi začepio diznu tim talogom...

dusko

Batali Humbrol i Revell boje ja sm odavno raskrstio sa njima ,ako zelis uljane boje MM su daleko bolje.

Dachapbg



Ovoj boji je prosao poslednji voz ? Unutra nema vise ni one tecnost sa kojom bi se razredilo.....

rodeo

U odvojenoj posudi pokusaj da razredis sa malo nitro razredjivaca.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Dachapbg

#50
Gore postavljenu kanticu sam bacio.
Ostale koje nisu u tako losem stanju nisam.  Pre 10ak minuta sam uspeo da razredim jednu od tih farbi, ubacio je u AB i lepo ofarbao donju stranu aviona. Cekam da se osusi, da skinem maskirne trake pa cu ga slikati.
Lepo sam ofarbao donju stranu, gledao par tutorial-a, primenio to i zaista sam zadovoljan rezultatom. Mnogo mnogo mnogo lepse, lakse i ujednacenije nego kada sam prvi put stavljao zelenu farbu :) Ima progresa !
Git dole nisam dobro uradio, krilo jedno sam deformisao kada sam ga odlepljivao pa sam grejao direktno plastiku upaljacem.... bla bla bla nece se ponoviti.
Bitno da sam malo AB-om ovladao. Tenkovi su moja buducnost.

Stay tuned, kacim slike :)

Dachapbg

Ah da, i Pronto je kupljen :)

Dachapbg


milan78

Ako ti ne upali nitro razredjivac da ozivi te boje moze da ti bude samo zao....baci i gotovo.Uzmi MM enamel fine su.Jedino authentic mm nisu bas autenticne tipa fulcrum grey i fulcrum grey green!Fino ti ide taj spit. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Dachapbg

#54
Nakon dve sesije druzenja sa Prontom .





Zadovoljan sam mada mogu sam sebi 10 gresak da ulovim.
Nije lose gresiti mnogo na jednoj maketi, bolje sve na jednoj nego na svima po malo :)
Na jednom mestu nisam dovoljno dobro pokrio boju trakom, pa mi ima trunku  oko kraja. Greske oko gita su ocigledne. Linije su mogle malo bolje.. itd. Dole mi je farba perfektna (jer sam je lepse isprskao, farba gore je na par mesta blago problematicna jer je to posledica mog prvog koriscenja AB-a. Kvalitet nanosenja farbe na gornjoj i donjoj strani aviona - nebo i zemlja.
Mogao sam veci kontrast medju bojama da odaberem. Jedan mitraljez se malo klimao pa sam ga sklonio za sada. Sutra lepim dekale i radim kabinu.
Nakon toga wash, mada pojma nemam kako to ide, ali vidim ima finih topic-a :)

p.s.
Miris Pronta <3

Dachapbg


Dachapbg


dragan_mig31

uuu sta si uradio covece?

Dachapbg

bursitis praepatellaris - neko zapaljenje oko patele (kost kolena). Udario sam koleno juce u prvoj borbi (treniram brazilsku dziu dzicu).... oko 4h ujutru je bas pocelo da boli pa sam otisao u urgentni. Longetu oko 10 dana nosim, pijem antibiotike , a ima tu i po koja igla. Nije ostecenje kosti niti ligamenata. Bicu dobro ljudi  :) Za par dana nastavljam sa radom na spitu, taman noga da mi udje u normalu, jedino sto cu sepati zbog longete :D

Lykos

Zelim ti brzi oporavak,sto bi rekao nas narod srecne ti rane JUNACE.