Vietnam part 2- Hasegawa F-4B VF-51 Screamin' Eagles, 11.06.1972.

Previous topic - Next topic

Tomcat

Nastavljam sa tematikom rata u Vijetnamu i opet je u pitanju F-4. Ovaj put se radi o Hasegawa  maketi koja predstavlja avion iz sastava VF-51 –''Screamin' Eagles'' sa nosaca aviona USS Coral Sea. VF-51 je medju poslednjim jedinicama koje su sa F-8 presle na F-4 I to 1971 godine zajedno sa svojim ''sister squadron'' VF-111 ''Sundowners''. Zanimljivo je da su posade ocekivale novije F-4J ali su umesto njih dobili staru B verziju I to avione koji su neposredno pre toga sluzili u nekoj marinskoj jedinici gde, po recima posada, nisu bilu narocito dobro odrzavani. U svakom slucaju, maketa predstavlja avion koji je 11. Juna 1972. Godine u MiGCAP patrol, u paru sa avionom NL114 oborio MiG-17. Avionom koji sam radio je upravljao pilot Winston ''Mad dog'' Copeland dok mu je RIO bio Donald Bouchoux, koji inace nije bio njegov uobicajeni RIO sa kojim je leteo. Dana 11.juna 1971. Godine, navedena dva F-4B, NL113 I NL114 (drugim je ypravljao komandant VF-51 Foster Teague) su leteli u MiGCAP patrol, pruzajuci zastitu grupi od 14  A-7, 5 F-4 I 2 A-6. Svi avionic su bili iz jedinica sa nosaca aviona USS Coral Sea. Oba F-4 su 5- 6 minuta bili nad teritorijom Severnog Vijetnama kada su obavesteni od jednog od A-6 da im se priblizavaju 4 MiG-17. Ubrzo su I sami uocili vijetnamske lovce pri cemu su prva dva MiGa naglo skrenuli levo, treci je nastavio pravo dok je cetvrti lagano skrenuo na desnu stranu. Jedan od prva dva MiG-17 je zapoceo manevar kako bi dosao u poziciji da otvori vatru na F-4B NL114, ali je na taj nacin dosao pravo na nisan avionu ciju maketu sam radio, I tada ga je Copeland oborio raketom AIM-9 koja ga je pogodila u krilo. Copeland je u medjuvremenu izgubio kontakt sa vodjom patrole koji je ubrzo potom bezuspesno gadjao MiG broj 3 da bi iz drugog pokusaja I on bio uspesan. Preostala dva MiG-17 su se povukla a ubrzo potom I F-4 koji su u povratku bili gadjani od strane PVO ali su ipak uspeli da se vrate maticni nosac aviona.
Maketa je kao sto pise Hasegawin F-4B u 1/72 I mogu reci da je, bar meni Hasegawin F-4 bio kud I kamo zahvalniji I laksi za rad u svakom pogledu. Farban je Gunze akrilnim bojama a dekali su Eagle Strike I oni su me najvise I namucili I sprecili da maketu ranije zavrsim, a  o cemu sam pojedinim kolegama vec pricao. Ali posto su u pitanju jedne od meni najlepsih oznaka za F-4, nisam imao previse izbor.



Posto nisam nasao pristojnu sliku pravog NL 113, ovo je NL 107


A ovo je moj NL113















I za kraj jedna sa Fujimijevim VF-21



That's all folks
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

komoras

ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates


zolle

Odlican Fantom Slobo ! Nije mi jasno samo sta si to od dekala pokidao trakom  :lol meni ovo izgleda netaktnuto  :super Ja cu da mu uradim komandanta NL100, onog sto je omandao 4 kom.
Dokon mozak, djavolja igracka !

Kerber

Super Fantom!
Odlicno, u tvom fazonu! Bas je neka navala ovih velikih aviona na forumu! 8)

Tomcat

Quote from: zolle on 25-11-2013, 18:31:56
Odlican Fantom Slobo ! Nije mi jasno samo sta si to od dekala pokidao trakom  :lol meni ovo izgleda netaktnuto  :super Ja cu da mu uradim komandanta NL100, onog sto je omandao 4 kom.

Nisam siguran ali mislim da gresis :) Cela VF-51 je oborila 4 MiG-17, I to mislim NL 100,110,113 I 114, a moguce da je NL100 nosio kill mark za celu jedinicu. Dok su leteli na F-8, oborili su 3 MiG-21. A sto se tice dekala, pacovskim kanalima sam nabavio novi :)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

zolle

Dokon mozak, djavolja igracka !

barbarossa

auuu Slobo, ti i Zolle se takmicite ko ce vise mornarickih fantoma da napravi.. ni ja ne vidim gresku sa dekalima, izgleda da je skroz ok, a fantom je veoma dobar, mogao bi da slikas i po danu ali bez blica, bile bi bolje slike, nadam se ga ga gledamo uzivo u Bg-u


Tomcat

Quote from: barbarossa on 25-11-2013, 21:30:05
auuu Slobo, ti i Zolle se takmicite ko ce vise mornarickih fantoma da napravi.. ni ja ne vidim gresku sa dekalima, izgleda da je skroz ok, a fantom je veoma dobar, mogao bi da slikas i po danu ali bez blica, bile bi bolje slike, nadam se ga ga gledamo uzivo u Bg-u

Za sada pravim pauzu sa F-4  ;) Zaboravio sam da kazem da sam koristio I Eduard Zoom Set I Quickboost sedista  ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

crvena petokraka

Spremaj se kao da je sutra rat,živi kao da je hiljadu godina mir!!!!

Brzina ti je ŽIVOT,a visina GORIVO

Na kraju se sve dobro svrši, a ako ne ide dobro, onda to znaci da još nismo na kraju...

"Kad umrem, samo ce mi biti žao ptica, jer sve vreme sam sanjao letove, pa ono drugo za mene nije imalo narocitog smisla i znacenja."

KuKLiNsKi

sviđaju mi se ti tvoji serijali  :super
samo uguraj u te tamne police bjeli papir bit če ljepše slike

Hawkeye

Bravo Slobo,odlican ti je i ovaj fantom,ajd pa ceo skvadron ;) !

'Уживај младићу за младости своје!'


Tomcat

Jos jedna zanimljivost koja mi je promakla- Pilot Copeland je bio jedan od prvih pilota koji su prosli kroz TOP GUN skolu u Kaliforniji.  ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...