1/72 Italeri T-62

Previous topic - Next topic

Nidza79

Evo posto je Heloween objasnio osnove upotrebe Flonivina i Probiotika, cenim da je bezbedno da okacim sliku mog prvog tenkca. Kao sto naslov kaze ovo je Italerijev T-62 ali stariji medju vama sigurno pamte da je Esci prodavao istu maketu samo sa grupom vojaka za nesto jace pare. Maketa nije bog zna kakva zbog cega se uglavnom koristi za izradu olupina. Znatan problem je da zadnji vertikalni deo ne izgleda kao na sastavnici sto ostavlja ogromnu pravougaonu rupu na zadnjem delu tenka. Ja sam isekao od kartona zamenu za nedostajuci deo. Sto se tice ev brojeva mislim da su premali, imate cetiri reda brojeva sto vam omogucava da napravite bilo sta sto ste videli na slici. Meni je pukla zglobljena sipka na topu pa sam mu isekao cev 12.7mm i napravio taj deo, a potom odabrao broj za tenk koji je snimljen bez mitraljeza. Secam se da mu nisam zakacio neko stablo koje iz ko zna kojeg razloga vucara unaokolo (nisam tad imao boju drveta). Kada sam spojio gornju i donju polovinu prednja strana je imala manju supljinu pa sam unutra ubacio male "saksije" s odgovarajucim biljkama koje sam provukao kroz supljinu da bi je liskama zaklonili. Posto posle lepljenja nisam mogao da zalivam biljke liske su danas potpuno osusene. Mislim da se T-34 vec udara ciglom u glavu pa bolje da ucutim...




Ps: Vestiji korisnici neka od tanke zice naprave okvir za prednje farove koji nisu dati uz maketu...

T34

Ma kakva cigla kad si me već prozvao  :)  - svi smo imali takve radove i to je u redu - eto samo par osnovnih stvari koje bi morao napraviti bez obzira na ukupan izgled - a mnogo bi pomogle; rubovi kotača su od gume, moraju biti mat crne boje, i to debelo izblijeđene, na granici sivo - crne nijanse, zatim čisto jedan previd, stavio si mali rezervoar
s gorivom direkt na auspuh motora, teško da bi bio tamo u stvarnosti zar ne?
Vrh cijevi topa "začađiš" tako da airbrushem nišaniš nekih pola centimetra od usta cijevi tako ispadne fin efekt, zacrniš i auspuh - gledaj na fotografijama kakav trag dima ostavlja - za sve ti je to airbrush idealan jednom kad se naučiš na njega...A ostalo će vjeruj mi doći s vremenom...Npr. znam da je taj T-62 kao maketa jako loš, ali npr. bolje rukohvate možeš napraviti sam od žice, i sitne detalje od ostataka dijelova i plastike (tali s plamenom, reži, lijepi)...Evo ti jedan moj prastari T-55, šare su rađene revell starterom kako se moglo, ali niti ima washa, chippinga, naljepnice koje ne odgovaraju stvarnosti danas ja više nikad ne bi stavio, niti sam se trudio uspoređivati slike pravog tenka i otkloniti neke nedostatke makete koje bodu oči na prvi pogled...
Uživanje prije svega Nidžo, ne opterećuj se, i malo mi je nelagodno nemoj misliti da ti ja solim pamet, em sam nov na forumu, a i ne smatram se nekakvim maketarem - standardni kućni uradci :)


Srdjan

 :D  :D  :D Pa sta se loodiras, ovo uopste nije lose za prvi tenk. Jedino sto meni stvarno bode oci su gusenice... Ali nikada nije kasno da uradis ispravke na tom tenku.  ;)

Ja kad zavrsim panzera (inace to je meni prvi oklop), e onda ces da vidis smejuriju  :D  :D  :D

Gusha

T-34, ako je ova tvoja 55-ica u 1:72, svaka cast.Odradjeno je odlicno, posto znam da to i nije tako krupna maketa.Nidzo, za prvu maketu je sasvim korektno....

T34

Ne, ne, Italeri 1:35, ali jako loša maketa, pa eto može i zavarati kad je mjerilo u pitanju...Zato za male Revellove bome nisi nikad siguran koliko su dobri jel 72 ili 35...

Gusha

Uh, znam tu maketu.Gledao sam je  i odlucio sam da ipak uzmem Tamiju.Evo rezultat...


Nidza79

Pa hvala drugari :)

Kad sam pocinjao da radim samostalno najveci problem mi je bilo farbanje (i dan danas je) i pre ovog tenka sam upropastio par maketa. Ovaj tenk sam uzeo cisto da podignem sebi moral jer je jednobojan. Neke od predlozenih popravki (garavljenje cevi) mogu da uradim dok je za neke stvari bojim se kasno (bledjenje okvira tockova) dok opet o trecim stvarima nemam pojma ni ocemu se radi - nemam blage veze sta je i gde je mali rezervoar i auspuh.

Gusenjare su teska krdza, mislim da ni sam italeri nije imao pojma koliko tracnica treba da da pa ih je razdelio bonus na ramu. Mislim da leva i desna strana uopste nemaju isti broj tracnica sto je i uslovilo "uglasti" raspored koji je Heloween dobro uocio. 

T-34 ako zelis da ponovis T55 slican tom, mislim da bi trebao da potrazis ACE-a u 1/72. Moze biti shok preci sa Revell-a na ACE ali bi trebalo na kraju da se isplati. Mislim da daju dekale s natpisom "Marina" i jos neki to proveri u radnji.

T34

Dobar je, dobar stvarno, posebno bojanje kad se uzme u obzir mjerilo, a i detalji - super! Zanimljivo Italeri/ESCI Merkava I u 1:72 je čisto OK, a o Revellu Merkavi III da i ne govorim...
Zapravo ja bi radio samo 1:72, ali ono što je dostupno u nas toliko odskače kvalitetom ( Hasegava - Italeri - Revell - Dragon ) da smeta kad imate nekoliko tenkica jedne kraj drugih...Da živim na zapadu, gdje ima više proizvođača no maketa u nas, mislim da bi 1:48 bio moj izbor...Evo još mališana...