UZICE, takmicenje, subota, 26 maj

Previous topic - Next topic

3EMYH

Kako smo krenuli, niko nece ni otici na kraju...  :D
Ni ja ne mogu u subotu, mora da se radi!

tripko

Report M20 zlato, a nesha je odneo dva srebra i bronzu
toliko izvestaj cekamo od onih koji su bili tamo a i slike prizeljkujemo

Aki

sve cestitke radionici za M20 :D ;D
bravo nesho,bravo ;D

3EMYH

Svaka cast...
Sto bi reklao onaj idiotski lik iz Binga
CESTITAMOOOO!!!!!

Sandman

'bar veche drugari :)

samo jedna mala ispravka na pochetku - Nesha je pokupio dva 3. mesta i jedno drugo....

nazvasmo medalje "zlato, srebro i bronza" a zapravo su medalje za 1. 2. i 3. mesto i napravljene su od drveta - jako simpatichno izgledaju...malo neoubichajeno ali simpa ;) :D

Zoran Neshic iz Uzica (Petar II) je takodje pokupio medalje, kao i ekipa iz NS i Sente ;)

da ne bih sad licitirao sa imenima nagradjenih takmichara, sachekajmo zvanichnre rezultate koje se nadam da cemo dobiti ovde od organizatora takmichenja ;)

trochlana ekipa MK u sastavu Nesha, Sale i moja malenkost, otputovala je put Uzica rano jutros vozom u 3h  ::) :D
s obzirom da smo stigli pre zvanichnog otvaranja takmichenja, imali smo vremena da se okrepimo uz doruchak i kaficu....

nakon predaje maketa, shvrljali smo po gradu malo, a najdraza uspomena iz Uzica danas mi je nash obilazak tvrdjavi iznad samog grada... sa njenog samog vrha vidi se chitav grad! PRELEPO! :o mali "momenat" smo imali na izlazu iz jednog laguma pomenute tvrdjave - naleteli smo na mali primerak zmije poskoka koji je vec tamanio jednog gushtera... koliko sam upoznat ovo je zmija otrovnica pa je (meni barem  :-[) bilo lagaaaano odstupanje....

slike sa tvrdjave i ove zmijice ce biti okachene ovih dana - neke slike su uradjene Neshinim aparatom, a neke mojim, pa dok ih skupimo na gomilu ;)

na zalost, zbog malog kashnjenja proglashenja pobednika, nismo slikali tenkice u Uzicu jer smo zurili da stignemo na voz (bukvalno smo uhvatili voz za Beograd u zadnjem momentu)...

pre samih pobednika danashnjeg takmichenja proglasheni su pobednici u generalnom plasmanu za 2006. godinu, i tu bih takodje zamolio organizatore takmichenja (ili nekog ko ima tachne podatke) da objavi ta imena....

usledilo je proglashenje pobednika danashnjeg takmichenja, a prvoplasirani po kategorijama su dobijali makete. Za svoju maketu dobijenu za osvojeno prvo mesto sa M20 zamolio sam organizatore da je poklone prvom junioru "ispod crte" tj. chetvrtoplasiranom junioru u kategoriji vojnih vozila (s obzirom da sam u toj kategoriji osvojio 1. mesto) - nadam se da je malishan dobio svoj poklon, s obzirom da nisu imali u tom momentu plasmane ispod 3. mesta, pa ne znam kome je maketa otishla na ruke a morali smo da krenemo kuci.... josh jednom neka je sa srecom svim juniorima i da shto vishe rade makete jer ih je i ovde bilo zaista jako puno! :)

samih maketa takmicharskih je inache po mojoj proceni bilo oko 140-150....

najvishe je bilo aviona, neshto manje oklopa u 35-ici, malkice oklopa u 72, par diorama, par automobila i kamiona, jedna barkica i kod juniora jedna podmornica Kursk, a neoklop u 72 i 35 je po meni nepravedno pomeshan sa artiljerijom tako da su rezultati pomalo nerealni - naime, kategorija neoklop 72 je (po meni) imala 4 makete (M20, Neshin M3, Saletov Chevrolet, i TAM110 Zorana Neshica) .... medjutim, meshanjem ovih kategorija je doshlo do toga da Saletov Chevrolet koji je zaista zasluzio dobar plasman bude kotiran na niskom 6.mestu od ukupno 7 maketa!?  >:( ostale tri makete su 2 Neshine u artiljeriji i Neshin Opel Blitz u neoklopu 35.... s obzirom da je Nesha autor te tri makete chak ni spajanjem te dve kategorije ne bi mogla da se formira meshovita kategorija jer su sve makete njegove, a za formiranje kategorije je potrebno 3 takmichara! Ono shto mi nije jasno je zashto su sudije procenile da ne moze da se formira kategorija neoklop 72 kad smo imali 4 makete (a potrebno je 3)... Nesha i ja smo razmishljali da se zalimo na spajanje kategorija, ali smo odustali jer verujem da bi nam zalba bila odbijena a bile bi u tom sluchaju samo bachene pare za zalbu (2000din) ....

zao mi je shto je doshlo do ovog meshanja kategorija, jer smatram da je moglo da bude zaista fer takmichenje izmedju ove 4 makete, i iskreno se nadam da ce na buducim takmichenjima biti malo vishe zastupljene pojedine kategorije...

to bi eto bio kratki izveshtaj sa takmichenja u Uzicu, a ja bih i ovog puta zeleo da chestitam svim osvajachima diploma i medalja, a posebno svim juniorima - zaista ih je bilo jako puno u Uzicu i to mi je jako drago da vidim! :)

Saletu takodje zelim da ne odustaje na prvoj prepreci - mali Chevrolet je zasluzio da se bori i dalje... :)
i naravno, josh koju maketu u pripremi pa udarnichki na sledeca takmichenja.... ;)

pozdrav, slike slede za koji dan,
Srdjan

Hartmann

Cestitke od mene svim nagradjenima  :)!

Super da je sve ispalo dobro i nadam se da cu sledeci put doci.
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

milanco

Sve cestitke i od mene osvajacima medalja
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

arahnea

#22
opet drvene medalje , sta bre simpaticno , to je jadno ..... >:(

moje od prosle godine ????????????
pazi posle toliko godina prvi put dodjem na neko takmicenje i uzmem medalje a ono od drveta ( sva sreca da je lakirana da je crvi ne i'zedu  :P )
dobili onolike pare od opstine a da ni normalne medalje ne uzmu , proslog puta nisu ni za pobednike davali makete ( necuveno )
sta bi ovaj put nisam isao
p.s. cisto sumljam da je bilo super

SALE

#23
Quote from: Sandman on 26-05-2007, 23:28:36
Saletu takodje zelim da ne odustaje na prvoj prepreci - mali Chevrolet je zasluzio da se bori i dalje... :)
i naravno, josh koju maketu u pripremi pa udarnichki na sledeca takmichenja.... ;)


Nema razloga da odustajem, osvojili smo ponovo prvo mesto sa nasim M 20!!!  :)  ;)

A sto se tice prekrajanja, muckanja, prisivanja kategorija kao i organizacije samog takmicenja, ne bih puno komentarisao sem da bi domacini zaista morali malo vise da se potrude da bi se posetioci i takmicari malo lepse osecali. Dovoljno je da se poboljsaju samo elementarne stvari i takmicenje ce biti ok.

Inace, zmija na koju smo naleteli, Poskok, malo sam istrazivao o njemu i 'ebo te, stvarno je za'eban!!! Poskok je zvanicno NAJVECA, NAJOTROVNIJA i NAJOPASNIJA EVROPSKA OTROVNICA  :o!!!!!

WOOOOW, imali smo srece sto smo naleteli na mladog Poskoka (inace ribu, mislim zenku  ;D), duzine nesto vise od 30 santima po mojoj proceni, a sreca je sto je ona, po naravi, da tako kazem pitoma tj. nije agresivna, a kada joj je Neshsa prisao i razgrnuo travke da je slika, ona se uspravila, a potom pocela da bezi, sto se uklapa u njenu narav. Kazu iskusni da Poskoka treba dobro isprovocirati da bi on napao i ugrizao onoga za kojeg smatra opsanim po sebe.

A imali smo i ekskluzivu, kada ju je Srku ugledao, a ja i Neshko joj prisli, ona je u zubima drzala sveze ubivenog gustera. Kazu da je svega par sekundi njenog otrova dovoljno da ubije zrtvu kojom se hrani, poput gustera, misa, drugih zmija ili ptica. S'obzirom da ima zube duzine do 1cm, otrov ubrizgava uglavnom direktno u misic pa je za ljude s'toga jos i opasnije jer je zbog izuzetno jakog otrova potrebno odmah potraziti lekarsku pomoc. Otok i bol ugrizenog dela tela nastupa vec za 2-3 minuta i veoma brzo se siri. Ukoliko se na vreme ne potrazi lekarska pomoc, najcesce nastupa smrt.

Eto, jedna mala lekcija iz biologije sa takmicenja u Uzicu  ;D ;)  

Nikola

svaka cast na osvojenim medaljama!!! :) :) :) metalne, drvene, plasticne, nije bitno bitno je da se osvajaju.

recite mi da ste isli ko suljage na komplet lepinje. ;) to se ne sme propustiti!

Quotea najdraza uspomena iz Uzica danas mi je nash obilazak tvrdjavi iznad samog grada... sa njenog samog vrha vidi se chitav grad! PRELEPO!

mali ot za one koji nisu videli taj pogled:



Sandman

Quote from: Nikola on 27-05-2007, 17:22:18
svaka cast na osvojenim medaljama!!! :) :) :) metalne, drvene, plasticne, nije bitno bitno je da se osvajaju.

ma slazem se.... ne bih da ulazim u priche bez kraja oko detalja vezanih za organizaciju bilo kog takmichenja - nisam kompetentan za te stvari, i na takmichenja idem prvenstveno iz razloga da se vidim sa nekim starim drugarima, da upoznam mozda neke nove, da se zabavim, da vidim dosta lepih maketa (a posebno onih koje rade nashi najmladji!), da vidim gde su moji radovi u odnosu na druge radove, a pre svega da proputujem shto je vishe moguce - svaki grad u kome sam do sada bio na takmichenju me je fascinirao ponekim svojim osobenostima, a s obzirom da sam avanturistichkog duha i da volim putovanja, eto lepih razloga za posete raznim takmichenjima ;)

jedina stvar kojiu bih zamerio medalji za prvo mesto je vezana za leksichku greshku na njoj - napisano je 1rd place!?!?? koliko se razumem u engleski jezik trebalo je da stoji 1st!  ::) :D no, nema veze... nadam se da ce sledece godine biti izbegnuta ta greshkica ;)

Quote
recite mi da ste isli ko suljage na komplet lepinje. ;) to se ne sme propustiti!

dechko koji sluzi civilnu vojsku u mojoj firmi (legendarni Zemo  :D) a inache je rodom iz Uzica, preporuchio nam je da odemo kod "Coleta" (10-ak metara od buregdzinice Blue Moon) ali na nashu zalost nisu imali spremnih komplet lepinja pa smo iste uzeli u Blue Moon-u... nisu loshe ali bez jogurta to nije to :( dosta su masne i slane i kasnije sam shvatio da uz jogurt to dobija pravi smisao  :D

sledeci put, sledeci put....  :D

Quote
mali ot za one koji nisu videli taj pogled:

e da.... a sam grad mi je inache prirastao za srce - sa onim pogledom iz centra ka zeleznichkoj stanici gde se u pozadini vide brda....uffff... prelepo!

arahnea

Quote from: Sandman on 27-05-2007, 17:57:48

preporuchio nam je da odemo kod "Coleta" (10-ak metara od buregdzinice Blue Moon) ali na nashu zalost nisu imali spremnih komplet lepinja pa smo iste uzeli u Blue Moon-u... nisu loshe ali bez jogurta to nije to :( dosta su masne i slane i kasnije sam shvatio da uz jogurt to dobija pravi smisao  :D

sledeci put, sledeci put....  :D


odrastao sam na tome  :D :D :D :D :D :) :) :)
jos da ste kod cola probali rol virsle sa senfom i pretopom ( mocha )
.....
dobar bre taj holesterol

ugovorac

Sto se medalja tice,to od cega su,sasvim je sporedna stvar.Ako ce mo da budemo precizni,zlatne madalje na takmicenjima gde ih ima,nisu od zlata.Bitno ja da ima takmicenja,da na njima dolaze ljudi koji donose makete i da ima medalja ma kakve one bile.Na takmicenja dolazim iz istih onih razloga koje je naveo Sandman pa sto se mene tice,u nedostatku para za medalje dovoljne su i dipolome,priznanja ili sta vec.

Gusha

Dajte  bre fotke sa takmicenja, da vidimo kako je bilo, samo na zdranje mislite....
Sto se tice zmije, sa poskokom nema zezanja, otrov im je sada najopasniji, u prolece i u principu niste naisli na mladunce nego na odrasli primerak, jer poskok u praksi ne predje pola metra duzine! Za vreme onog bombardovanja, kopasmo rovove oko Nisa, po nekim starim vinogradima i bilo je poskoka k'o glista, na sve strane.Jedan je ujeo mog ortaka jer je ovaj lezeci na zemlji uspeo da jednog prignjeci butinom.Odma' je dobio serum, ( za neverovati u tim uslovima) i u principu nije bilo posledica!

Petar_II

Evo drage moje kolege i ja malo da komentarišem takmičenje u Užicu i to kao takmičar a ne kao i domaćin jer sam ja sa Kraljevčanima.Najveći uspeh ovog takmičenja je veliki broj naših najmlađih kolega koji će za koju godinu polako nas starije naslediti i mislim da ima dosta talentovsne dece.Pošto sam bio i u prilici da sudim najmlađima verujte neke makete deluju toliko ubedljivo za njihov uzrast da bi skoro mogle da se nađu i sa mnogo iskusnijim kolegama.Lepo od organizatora što je ovog puta obezbedio makete za sve pobednike u kategorijama a normalno najviše zbog najmlađii.Na kraju meni je bilo jakodrago što sam se još jednom lepo družio sa mojim dragim prijateljima,kojima obećavam kada osnujemmaketarski klub u Užicu imaće dosta sadržajniji i ispunjeniji takmičarski dan,još jednom pozdrav svima dragi moji prijatelji i vidimo se uskoro na sledećem takmičenju.