NL-14 22951, M-Hobby 1/72

Previous topic - Next topic

mutayu

Maketa zapoceta u kampanji "Dvosedi", usled selidbi i menjanja poslova zavrsena tek sad a i to na brzaka. Radjena za poklon, pojednostavljena, uradjene pojedine dorade, izostavljeno nesto detalja. Boja Valleho prajmer, srebrni sprej, Humbrol matt lak. Konstruktivni komentari dobrodosli posto imam jos nekoliko primeraka u shteku.







zivorad


yogi

#2
Pito cev originalna ili budža ? ? ?   Super je urađen.
U srcu Bosna,u glavi fosna !!!! :)

mutayu

"Velika" pito cev je nastala od komada rastegnute plastike i prepravljenog dela iz kompleta. Manja ,iza nje, je napravljena nova.

yogi

Svaka čast!!! A ne ja filozof slomio,izgubio i godinu dana Mongol stoji zbog toga.Maketu platio 5,5 jura,a na kupu rezinska pito cev kod Radeka 4,5jura.Mada ona krilca na vrhu su odvojena,pa nemam pojma kako bi ih uopšte zalepio.Ono ni pinceta ne može da drži kolicka su.
U srcu Bosna,u glavi fosna !!!! :)

barbarossa

oho, ratni druze, vrlo lepo, a lepo je i posle duzeg vremena videti te da maketaris pomalo..

Lep migonja, zahtevan ali si ga doterao, onako, taman..

mutayu

 ;D Vreme je i bilo da nesto zavrsim!
@ Yogi: Krilca na pitocevi sam i izostavio bas zato sto su tako mala a meni se zurilo...

zivorad

Kojim si sprejem prskao, sa koje daljine, koliko slojeva ... posto mislim da i ja sledecu maketu prskam sprejem ( dosada sam cetkicario, pa da malko promenim ).

guster

Meni izgleda bas dobro, mada nisam neki autoritet za avione.
Skoro sam radio Eduardov combo 2x bis u 1/144 i... radio sam krilca :headbang.
Najtanji papir koji sam pronasao, nakon farbanja metalizerom delovao je predebelo, ali inat je proradio pa ga zavrsih.

Skyrider


mutayu

Maketa je prvo preprskana Vallejo sivim prajmerom, sa daljine od oko 25cm u 2-3 tanka sloja do potpunog pokrivanja, ostavljena da se susi oko 3h a zatim prskana Kenda Kolor 2905 Argento sprejem, opet sa daljine oko 25cm u 2-3 sloja do potpunog ujednacenog prekrivanja bojom. Usledilo je susenje od oko1,5h pa je maketa cetkicom premazana Johnson Kleer-om, postavljeni dekali pa wash temperom. Postavljeni dekali su premazani cetkicom Johnson Kleer-om i nakon susenja od oko 1h cela maketa je preprskana Humbrol enamel matt lakom u spreju koji se onda susio celu noc.

zivorad


Kerber

Hehehe...nasao si slobodno vreme da zavrsis maketu. Bas fino.  :D
Dobro je "ispao" Migonja. I dobra boja...nema, ili se ne vidi zrnasta struktura, a 'oce na kraju da "zaubavi".
Bravo!