Harikeni 1:72

Previous topic - Next topic

Slider

Kao i uvijek, ovo blagdansko vrijeme koristim za simultanku nekoliko maketa, pa evo prve dvije gotove ( od sest sedam koje sam krenuo paralelno )

Prvi je Revelov Sea Hurricane IIc

Ovo je avion iz 1944 sa HMS Nairana, nosaca u pratnji konvoja. Jedino sto sam dodao su pojasevi u kabini. Uz pomoc debelih prstiju i nepaznje, ispao mi je poklopac kabine na pod a to sam primjetio kad sam pod nogom cuo ''crack''
Pa sam napravio nopvi poklopac 8)
Radio sam ga zbog overall bijele sheme












Drugi je Huriicane Mk IIC 3.Sqn-a iz 1941, prije donosenja naredbe da se smedja boja zamijeni sivom
Maketa je Matchbox star ravno 40 godina, jedna iz mojih ''Prvih jedanaest'', narvno, kupljena opet nedavno.
I nek mi jos netko veli protiv Matchboxa nekaj..... odnos upotrijebljenog kita je 1:10 u korist Matchboxa, a dekali su sjeli ko budali samar i nakon 40 godina, u svaku liniju, bez ikakve kemije.
Njega sam izrivetirao i napravio cijeli cockpit makar se ne vidi . Wheelbay namjerno nisam dirao
Boje Humbrol, klasika- 29,30,90









i oba zajedno







a onda sam izvadio i stari OOB od Revela u pustinjskim bojama, pa sam poslikao grupnjak
Jos moram nabaviti jednog, da opet napravim Jugosa, i ja sam s Hurricaneima zavrsio :D




milan78

Jako fino deluju,lepa kolekcija. :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Warhawk

Oba su intersantna. Bojadisanje 100% uspelo.

Medjutim, beli (NF721) nije bio skroz beo. Nos je gore ostavljen u staroj kamuflaži sa bojama Extra Dark Sea Grey/Dark Slate Grey (valjda da belina ne zaslepljuje pilota)
Na fotkama i Revell-ovoj sastavnici se lepo vidi koja boja ide dokle.
Ako nije teško, valjalo bi dodati, jer bi to upotpunilo izgled inače odlične makete

'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Slider

ne znam, ali revelova sastavnica ne daje bijelu varijantu,
i ovaj kojeg sam ja radio je sasvim bijeli, sa dve trake crne na trupu, i bez oznaka eskadrile 7-K.L.....htio sam nesto sto nije mainstream - svi rade ove s crvenim kodovima, ovaj uopce nema kodove i nema anti glare u dve boje

Monthy Python

Bravo! Volim promenu, a i Hari mi je simpatican avioncic! (jedna od prvih maketa koje sam radio- revelov mk II :) )

djos & filip

Odlicni
Beli je bas dobro ispao posebno sto je bela ublazena, bar tako deluje na slikama a i izduvni gasovi su mu bas lepo legli.
A matchbox...kao i uvek budi secanja :)

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

komoras

bog te mazo...na prvoj slici sam na trenutak pomislio da je slika pravog aviona u pitanju...svaka čast!  :god
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

relja

Ovaj QO-V izgleda kao ove "De Agostini" gotove makete - ne insinuitam, to je kompliment, odlično izgleda.
Mislim da imaš neku belu fleku od lepljenja "antene" za trup, iza štapa, malo bode oči...
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Slider

Quote from: relja on 24-12-2013, 07:30:21
Ovaj QO-V izgleda kao ove "De Agostini" gotove makete - ne insinuitam, to je kompliment, odlično izgleda.
Mislim da imaš neku belu fleku od lepljenja "antene" za trup, iza štapa, malo bode oči...

ups...fala, previse cianofixa....sredil bum to danas, zavravam helldivera pa usput..
matchbox je emotivni build, imao sam 11 maketa davne '74te, pa ih skupljam opet.... :D

Kerber

Lepa kolekcija, a posebno mi se dopada vracanje u neku "maketarsku proslost" - nostalgija za Matchbox maketama.

Warhawk

Quote from: Slider on 23-12-2013, 21:47:11
i ovaj kojeg sam ja radio je sasvim bijeli, sa dve trake crne na trupu, i bez oznaka eskadrile 7-K.L.....

Izvini, moja greška. Čim sa pročitao HMS Nairana odmah sam se prešaltao na ovaj bez štrafti, a u pitanju je potpuno druga mašina (sa istog nosača)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Slider

Quote from: warhawk on 24-12-2013, 09:46:40
Quote from: Slider on 23-12-2013, 21:47:11
i ovaj kojeg sam ja radio je sasvim bijeli, sa dve trake crne na trupu, i bez oznaka eskadrile 7-K.L.....

Izvini, moja greška. Čim sa pročitao HMS Nairana odmah sam se prešaltao na ovaj bez štrafti, a u pitanju je potpuno druga mašina (sa istog nosača)
nema potrebe za izvinjavanjem, sve pet :cheers

Slider

Quote from: Kerber on 24-12-2013, 09:09:00
Lepa kolekcija, a posebno mi se dopada vracanje u neku "maketarsku proslost" - nostalgija za Matchbox maketama.

svi prave sale s matchboxom, ali je cinjenica da su im sve makete skoro 98% tocne u mjerama , a to je meni dosta vazno
jesu malo grube, ali se od njih daju napraviti jako dobre makete ( npr buckeye - mislim da sam prije godinu dve stavio slike ovdje)
skrecanje cockpita i detalja mi nije neki problem, pa na kraju ispadne cisto ok maketa
s matchboxom nema  pogresnih dijelova, kitanja, rezanja, da bi dobio ispravan oblik, a na puno fancy maketa ima toga dosta ako ti je bitno da to izgleda kao original

zamorano

Sjajno, ove mornaričke bele mašine su baš elegantne, pogotovo u poređenju sa standardnom (i meni malo dosadnjikavom) zeleno-smeđe-sivom većinom RAF-ovih aviona... A Matchbox uvek dobrodošao, moja prva samostalna maketa (sećam se da sam bio zalepio propeler za trup, nisam ukapirao da treba da se mrda... Totalni početnik! Ali tada još nije bilo interneta... :))

Pozdrav!

Slider

Quote from: zamorano on 24-12-2013, 11:44:16
Sjajno, ove mornaričke bele mašine su baš elegantne, pogotovo u poređenju sa standardnom (i meni malo dosadnjikavom) zeleno-smeđe-sivom većinom RAF-ovih aviona... A Matchbox uvek dobrodošao, moja prva samostalna maketa (sećam se da sam bio zalepio propeler za trup, nisam ukapirao da treba da se mrda... Totalni početnik! Ali tada još nije bilo interneta... :))

Pozdrav!

onda sam jos uvijek pocetnik....ja sve propelere lijepim, bez iznimke :zvizduc :headbang