ARII 1/72 Ki-46-2 Dinah trainer

Previous topic - Next topic

Sandman

Pošto cele 2013 godine radim isključivo makete japanske vojne tehnike, evo još jedne započete  ::)



Starija maketa je u pitanju ali sasvim solidnog kvaliteta, i ok za uklapanje...

Delovi...



Dekali...



Ecovani set britanske firme Airwaves - dizajniran za Airfix maketu, ali uz manje modifikacije pasuje i na ARII maketu...



Za sada sam stigao do ove faze



Instrument tabla je spremna za prajmer, a crni polukrug je folija za koričenje ofarbana u crno, i poslužiće kao podloga za instrumente...



Kokpit je već dosta bogatiji zahvaljujući ecovanim sedištima za pilota i navigatora



Polutke trupa sam u startu zalepio sa polutkama nosa radi boljeg uklapanja kasnije



Detalji ecovanih bokova kokpita...









Gondole motora sam zalepio sa krilima, dok sam flapsove na krilima odsekao kako bih im postavio ecovanu unutrašnjost - ostaju samo ona trouglasta "rebarca" da se polepe na unutrašnjost flapsova, i maketa je konačno spremna za prajmerovanje!


Kerber

Uh, ovo mi se vec dopada!
Ja bi ga prdruksio u Dinah III, interceptor model sa topcicima u nosu i na ledjima ona malo veca cevcuga....Mislim da moze poprilicno lgano ta konverzija...ali, to bi ja...

Warhawk

Jako intersantan taj trenažni Ki-46. Ima duplo više ramova nego standardni (izmedju svakog na standardnom još po jedan)
Ne vidim svrhu ovoga sem da budućem maketaru koji radi "nandžarastog" zagorča život s maskiranjem  :o
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

KuKLiNsKi


Sandman

#4
Staklići su dati zapravo za sve postojeće verzije ovog aviona, što je veoma dobro za nekog ko je spreman da u samogradnji doradi neke detalje specifične za te druge verzije...

Od prethodnog javljanja zalepio sam ecovane viljuške za vuču na noge stajnog trapa...



...na flapsovima sam polepio ecovane aktuatore (14 komada po flapsu) - pipav posao koji mi je oduzeo 4-5h rada...



Flaps u otvorenom položaju bi nakon lepljenja trebao ovako da izgleda....



..a danas sam Mr. Surfacerom 1200 prajmerovao unutrašnjost kabine, samu kabinu, instrument tablu, flapsove i noge stajnog trapa.



Sledeći korak je farbanje unutrašnjosti kokpita.

gasha

Pedantno i mislim da je za unutrasnjost vise nego dovoljno sobzirom na razmeru. Japanci dozvoljavaju da se razmases prilikom ostarevanja pa to i ocekujem :)

guster

Bas zanimljivo!
Avion savrsenih linija, po meni najlepsi u WWII.
Cekam nastavak radova.

Warhawk

Možda jedino da dodaš par vertikala u kutije stajnih trapova na bočne zidove?
Ništa posebno, samo uzmi dvoslojnu Tamiya traku i naseci uske trakice
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Goran A.


Sandman

#9
Poklopci kabine maskirani Tamiya trakom...





Unutrašnjost kabine kao i spoljnji deo poklopaca kabine ofarbani u akrilnu zelenu - Gunze 126 Cockpit Green (Mitsubishi). Sredine rebrastih panela na bokovima trupa, kao i veće površine na samom kokpitu sam prskao posvetljenom nijansom ove zelene - na slici se vidi nijansiranost boje...


Pedja

Када те нема нема те, али када се појавиш....
Маскирање кабине-савршено!

medico

maskiranje kabine ti je odlično ! Pretpostavljam da je nakon toga potrebna psiho-fizička rehabilitacija  :lol

KuKLiNsKi

bože sačuvaj!  pa kako?  :o
kod maskiranja kabine ubio bih nekog a kod onih flapsa bi završio i sebe...

ali stvarno pitam.. kako se maskira takva kabina, reže se na plastici ili se precrtava na maskirnu traku pa reže?

Sandman

Ja lično poklopce kabina uvek maskiram tako što nalepim veći komad Tamiya trake preko par prozora na poklopcu, i onda direktno skalpelom sečem po ivicama ramova prozora.

Dosta pomaže ako su ramovi izliveni sa jačim reljefom.

Ove stakliće sam konkretno maskirao nekih 2-3h, laganim tempom, sa manjim pauzama posle svakog segmenta koji odradim  :)