ARII 1/72 Ki-46-2 Dinah trainer

Previous topic - Next topic

Miroslav Š.

http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Sandman

#16
Odradio sam wash (slikarske uljane boje), i zafarbao detalje po kokpitu...



Instrument tablu sam ofarbao u crno, instrumente ofarbao kako treba, a zatim, nakon drybrusha aluminium bojom sam instrumente zalio Microscale Kristal Klearom radi simulacije staklića na njima... prethodno je na pozadinu instrument table zalepljena ona folija ofarbana u crno...



Detalji kokpita su ofarbani - instrumenti navigatora, kaiševi i kopče na sedištima, a svetlozelenom i aluminijumom sam radio lagani drybrush... aluminijumom tamo gde je posada nogama gulila pod kokpita..





Bokovi kokpita su takođe nakon washa dobili drybrush svetlozelenom, a detalji na konzolama su nakon farbanja drybrushovani aluminijumom...





Spremni smo za sklapanje kokpita i polutki trupa...  ;)

Sandman

#17
Kokpit i polutke trupa zalepljeni u celinu - polako počinje da liči na avion!  :)


Sandman

#18
Crnim Surfejserom sam danas oprskao prostor za stajni trap, unutrašnje površine flapsova, kao i delove motora i točkova koji će ići u Aluminijum, a nakon toga u Aotake plavu...


medico

 :bravo Srki,

pedantno, postupno i bez žurbe , kao da kuješ samurajski mač ...biće pravi mali dragulj !

Sandman

#20
hvala Aco, evo "mač" je nastavio da se kuje :D

krila zalepljena sa trupom, spojevi izgitovani i ošmirglani, sve pogubljene linije panele dorezane...





flapsovi su zalepljeni na krila, sledi im farbanje...





instrument tabla zalepljena na svoje mesto...



i poslednji pogled na detalje unutrašnjosti kokpita pred zatvaranje poklopcima kabine...



sa leve strane sam na ivice prednjeg kokpita dolepio tanki stiren jer je taj bok bio nešto niži, pa je postojao zazor između ivice kokpita i poklopca kabine...




dragan_mig31

Odlicno izgleda unutrasnost.Svaka cast :)

anki

Srki sad mi pade u oci - trainer bi trebalo da ima i trece sediste za instruktora ili samo radis ovu kutiju a bice standardni tip II?

Sandman

Trebalo bi da bude i treće sedište ali ga uopšte nema u kutiji niti se pominje u sastavnici, tako da ide ovako bez sedišta - "instruktor je stajao na ovom primerku"... :)

Sandman

#24
Nastavljamo dalje...

Poklopci kabine su Microscale Kristal Klearom zalepljeni za trup..



...a flapsovi su sa unutrašnje strane naprskani sa Gunze Mr. Metal Color 218 - Aluminium - ovo je samo osnova za japanski specifični prajmer - Aotake plavu...



Pored flapsova u Aluminium je ofarban i prostor za stajni trap, njegovi poklopci, unutrašnjost gondola motora, kao i detalji stajnog trapa...



A evo i detalja flapsova sa unutrašnje strane...


Sandman

#25
Na unutrašnju stranu flapsova, prostor stajnog trapa kao i njegove poklopce naprskana je Gunze H63 Aotake plava...







Sandman

#27
Oba cowlinga su spojena sa gondolama motora, na motorima je prethodno odrađen wash slikarskim uljanim bojama...



Desni cowling je lošije nalegao na gondolu motora, pa sam zazor pokušao da sredim kapilarno tečnim lepkom...iz više iteracija..... Epilog - operacija uspela, pacijent umro! Zadnji deo cowlinga se skoro ceo istopio od suviše lepka, te je nakon par dana sušenja zamenjen stirenskom trakicom (hvala Saletu Warhawku za hiruršku intervenciju)...



Detalji farbanja i washa na motorima...





Sledi maskiranje Aotake farbanih delova pa se bacam na prskanje Surfejsera...

KuKLiNsKi


Milutin

Svakom slikom sve bolje !  :D jos malo pa ce poleteti  :pilot