Rogozarski Ik-3 - Azur 1/72

Previous topic - Next topic

djnik

Pridruzujem se ostalim kolegama i postavljam fotografije svoje zavrsene makete VVKJ aviona. U pitanju je Rogozarski Ik-3 od Azura u razmeri 1/72. Maketa ima problema a i ja sam gresio. Maketu sam zapoceo pre godinu dana i odlucio sam tek sada da je zavrsim pre nego sto pocnem da radim na nekoj drugoj maketi. Primeticete da mu nedostaje ecovani okrugli nisan jer sam ga izgubio, ti delovi su toliko sitni da je skoro nemoguce zalepiti ih. Znam da je dosta toga moglo da se jos popravlja na maketi kao sto su neke druge kolege vec radile, cilj mi je bio da zavrsim maketu do kraja godine. Znam da kako bi rekli nije "za medalju" ali mi je bilo uzivanje da zavrsim jedan VVKJ avion i da se ne preopterecujem suvise oko tacnosti.

Maketa je farbana Model Master enamelima. Rogozarski zelenu sam napravio tako sto sam pomesao nemacke RLM 65 i RLM 02 dok nisam dobio nijansu koja mi je odgovarala.

Posto nisam postpuno zadovoljan maketom planiram da napravim vinjeticu koja predstavlja dobro poznatu fotografiju Ik-3 Br.2 na Zemunskom aerodromu u Decembru sa sve snegom na zemlji. Posucu malo snega po maketi, nece nista da se vidi ;)


relja

Ako je "pravac iz kutije" šta joj fali? Više nego lep rad, svaka čast.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Warhawk

Slažem se. Malčice tamnija boja nego što treba, ali pored toga odličan rad.  :super
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Goran A.

Slika je tamnija, vidi se po oznakama, boja moze biti da je dobra.

anki

Lepo , lepo mada ti mozes i mnogo bolje. Ja isto mislim da su slike pretamne a da bi boja uzivo mogla da bude sasvim ok. Pretpostavljam da ces kamuflaznog da ''razvalis'' kad budes radio.

djnik

Hvala svima. Jeste slike su malo tamne i to sam primetio tek kad sam proverio sa posla. Izgleda da je ekran kod kuce drugacije podesen. Igrao sam se malo u fotoshopu sa osvetljenjem.

Sto se tice sledeceg Ik-3, imacu drugaciji pristup jer znam gde je bilo problema.

Monthy Python

Mozda tupavo pitanje- zasto je toliko naglasen spoj krilo-trup (na krilu)? Da li je tako bilo i na pravom avionu? (nemam sad cd kod sebe)

djnik

Evo jedne fotografije koja nije obradjena u fotoshopu tako da se lepo vidi boja.

Sto se tice spoja izmedju trupa i krila mislim da je zbog osvetljenja i odradio sam wash izmedju te dve povrsine.


djnik

Mala dopuna, napravio sam vinjeticu koja predstavlja zimsku scenu iz 1940. godine.