Academy Corsair F4U

Previous topic - Next topic

kapetan

Početo pre nekog vremena. Maketa nije loša, kokpit pogrešan i siromašan, na tržištu slabo materijala za nadogradnju. Ni pojaseve ne znam kako da izvedem u samogradnji, specifične su trouglaste kopče??? Instrument table dekal, wtf! Predložite neko unapređenje, urađen dry brush i wash?!












relja

Trouglaste kopče?
Kao na ovom linku za pravougaone, samo treba naći/napraviti trouglasti profil oko koga se obmotava žica za kopču (npr isturpijati ekser na trouglasti poprečni presek...)

http://www.florymodels.co.uk/how-to-scratch-build-seat-belt/
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

dragan_mig31

Instrument tablu mozes da dogradis tako sto bi od stirena napravio novu pluci i samo probusio instrumente.Cak mozes da zalepis iznad ove dekale koje si postavio pa ce se instrumenti videti.Onda samo po jedna kap glos laka u svakoj rupici i dobice simularanog stakla :D

Monthy Python

Kada radis drybrush na amerima koji imaju green zinc chromate unutrasnjost, probaj sa yellow zinc chromate, mnogo dobro izgleda.

Goran A.

Na slikama delovi izgledaju sivi ili je to do prikaza?

kapetan

Do prikaza je, zeleni su, to je od dry brush-a koji je blag ali slika je takva-loša!

kapetan

Nakon prihvaćenih sugestija i velike pomoći kolege Časlava, evo rezultata. Nije perfektan ali to je zasad najbolje što mogu!


Pedja

Добро је ово испало,табла значајно побољшана и појасеви одлични,од какве жице си савијао копче?

kapetan

Pedja: u pitanju je tzv. licnasta žica!

Janjic

Ovo izgleda odlično, pogotovo tabla :super
凸(¬‿¬)凸

kapetan

Evo konačno napretka radova. Spajanje polutki katastrofa, puno gitovanja i nepoklapanja linija panela. Na spoju trupa i krila ubačen stiren pa gitovano zbog kratera od par milimetara. Motor više nego siromašan pa je bilo samogradnje, sledi mu farbanje. Osa repa beži u odnosu na trup i to je nepopravljivo ali šta je tu je. Sledi prajmovanje surfacer-om 1000, da se uoče propusti u gitovanju...
Pozzz, Bojan!



Dejan68

Lepo to ide Kapetane, bice to na kraju i vise nego dobro. :super :super
Pratim i dalje a boze zdravlja i da je vidim uzivo. :cheers

Miroslav Š.

Лепи детаљи, мотор за 5+ :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

boom.boom

Super se boriš sa ovim sra :-X em od makete! Spoj trupa i krila je kao da je ostavljen prostor za beg pilota, pa deo sa naslonom za glavu, topovi... Ja je doterao do faze prajmera i tu stoji-jednostavno me smorio posle silnog natezanja! E, ali čini mi se da to što vertikalac nije u osi aviona nije greška. Mislim da je tako kod F4U rešen problem oko obrtnog momenta elise. Jeste možda malo prenaglašenije. I NIKAKO NEMOJ STAVLJATI RAŠČLANJENE FLAPSOVE-NOVA AGONIJA ZA UKLAPANJE :rtfm! Ja ih stavio i zahebao se za sve pare! Stavi one koji su dati iz komada i idu samo u neutralni položaj!!!
Neverovatno mi je da na netu niko nije ispljuvao ovu plastiku već su komentari bili pozitivni :o? Da je šort-ran pa da i razumem, ali ovo bi trebalo da je relaksirajući oob?! Srećno i super se nosiš sa baksuzijom.
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

kapetan

Evo malo napretka. Pao prajmer, surfacer 1000. I šta sada da mu radim, preshading neće imati efekta ako idem sa gloss navy blue, dajte neke predloge??!!
Pozzz, Bojan