MiG-21 Mf Jugoslovenskog R.V.-a

Previous topic - Next topic

M@rio

Možda malo dosadih, ali šta ću kad me ponelo! Maketa R.V. Aircraft, razmera 1:72. Još jednom moram da naglasim prelepa maketa prelepog aviona.
Rađeno što bi rekli OOB, s'tim što je pitocev Master-Model-ova. Dekali su Balkan Models.
Ima još dosta posla! Nadam se da ću ga, kad ga završim slikati nekim krštenim aparatom, a ne mobilnim ko' sad!
Naravno, ako ima nekih pitanja i sugestija, samo izvolite!!!













Toliko za sada...

Pozdrav,
Mario


M@rio

relja

Izgleda kao da si ga obložio aluminijumskom folijom  :super

Koju boju si koristio?
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

M@rio

Relja,

Boja je enamel Humbrol 27002 Polished aluminium.

Pozdrav,

Mario
M@rio

relja

Hvala Mario.
Stvarno si ga lepo ofarbao. Imam tu boju ... i definitivno moram da vežbam :)
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

M@rio

Relja,

Sve površine na maketi i spojevi mora da budu dobro, gotovo savršeno ''ispeglane'' (lepe i glatke površine). A sve površine koje treba da budu u toj boji (Hu-27002) ofarbaš lepim tankim slojem sjajne crne. Sačekaš da se ona dobro osuši (jedno 48 sati) i onda proveriš da li je sve idealno ravno i glatko, pa ako jeste farbaš ovaj metalizer (kako ga neki zovu). Ovo naravno važi za air brush (prskanje), što se tiče četkica nisam siguran, nemam iskustva.

Pozdrav,
Mario
M@rio

relja

Hvala, probaću.
Samo tako nastavi sa ovim Mig-om, stvarno dobro izgleda.
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

milan78

Odlican je i lep izbor!Udri samo!A i daj slike onog Iracanina i mig 15tice!Ta metalcote boja je odlicna i za cetkicu trpi svakakve poteze i posle susenja jos popravke.Sa drugom bojom ne reaguje i ne skida se na dodir kao MM metalizeri.To je moje iskustvo.
Instagram-Peacockscaleworx

PELE

Bombona, svaka cast !  :cheers

Ja cu onog tvog K.P-a, hardcore !  :mjetal Samo sto ce biti koms'o, rumunske komunistice oznake...  :cheers

M@rio

Milane,

Biće slike Iračanina i to na maloj diorami (ništa specijalno). Što se tiče petnastice, ona je za sada u fazi odabira dekala (voleo bi neke korejske) ali ih nemam! Čim je završim slikaću i okačiću slike, obećavam!

Pele,
Okači neke slike ako si nešto odradio na KP-u! Jedva čekam da vidim kako ćeš ga oplesti! Neka budu i komunjare Rumuni, verujem da ćeš ga odraditi muški...Ja sam video neke dobre vijetnamce (one išarane tamno zelenom), moraću da probam ne nekom od sledećih dvaes' kečeva!

Pozdrav,
Mario
M@rio

M@rio

#9
Evo još malo i gotovo. Izlakiran, postavljeni dekali pa ponovo lakiran i onda urađeno "voširanje"... Još malo da ga doteram i ide u gotove projekte.
















Pozdrav,
Mario
M@rio