sr-71 blackbird,1-72

Previous topic - Next topic

Milutin

ovu maketu sam dobio za novu godinu i zavrsio je zacas.jedino sam imao problema sa dekalma ali i to sam resio koliko sam mogao.marka makete je academy,velicina 1-72.








unapred se izvinjavam zbog losijih fotografija avion je u stvarnosti mnogo lepsi ,poz svima

kapetan


milan78

Jesu slike losije,a izduvi ovih ogromnih motora nisu li u nekoj metalik boji?
Instagram-Peacockscaleworx

Milutin

U pravu si sad si me podsetio na to  :headbang ispravicu to sto pre i jos neke stvari cu popraviti pa cu onda okaciti nove slike.hvala puno,poz

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

cherny

Ne ispravljaj nista, nisu u metalik boji, crni su. Dobro izgleda, jedino su gume glavnih nogu stajnog trapa bile srebrne, pa popravi ako mozes...

Goran A.

... s tim da gazni deo moze biti u boji gume ako neces da budu bas kao nove. 

KuKLiNsKi

i felge im nisu bjele nego crne

Milutin

#8
vazi hvala svima popravicu sto mogu pa kacim nove slike poz svima  :caooo

Goran A.

@ KuKLiNsKi

Kako gde i kako kad. Boja tockova zavisi od perioda i serijskog broja aviona.

Na slikama operativnih aviona su prednji tockovi na nekima bili beli, silver i crni. Glavni su  ili crni ili u boji legura od kojih su sastavljeni, jedan avion ih je imao cak u silver premazu.

Milutin

tu si sasvim u pravu.ja sam radio onaj iz 1968 koji je isao na operacije u koreju.ja sam ipak odlucio da mu tockove obojim u silver sa crnim na tragu gazenja naravno... inace jedan dekaL koji sam mu stavio ne bi trebao da ide onde jer je iz drugog razdoblja ali mi se slucajno onaj pravi upropastio pa sam ga zamenio ovim.... to je jedan dekal sa munjom i brojem jedan,nevidi se na slikama...... poz svima

cherny


KuKLiNsKi

AG02 moguče, radio sam 1/48 u jesen i ne sječam se slike sa bjelim felgama osim kod A-12 koji su bili još polu goli polu crni
komplicirani avioni u svakom slučaju

Goran A.

Zavisi od toga koliko si materijala pregledao. Beli prednji bandazi su relativno cesti - 617954, ...955, ...956, ...969, ...970, ...974, ...06928, ...06929

Ima nekoliko sajtova na kojima se nalaze fotografije svih aviona po brojevima i kad se pregledaju lako je steci uvid bez analogije. Uglavnom su iz operativne upotrebe i razlicitih perioda razvoja.

Milutin

#14
super!!!  ;D hvala Cherny!!! sad cu da se potrudim da uradim kao na slikama poz svima