Metro 2033 1:35

Previous topic - Next topic

head bgd

Kao i do sad, ja svasta nesto pocinjem, isprobavam, usavrsavam teoriju ali zavrsnica ne slaba nego je nema.   :doh
Ovo je jos jedan eksperiment, da li ja nesto mogu ili ne mogu. Posle mnogo pregledanih klipova o vajanju figura, doradjivanju istih uz pomoc green stuff-a, resih da se oprobam, kakva mi je motorika i da li neko ko nikad nista (sem cika glise ili klikera od plastelina) nije napravio, moze da sacini nesto sto iole lici na figuru.
Za pocetak osim dobre volje nisam imao bas ono sto mi je trebalo. Umesto green stuff-a (ako neko zna gde ima da se kupi u BG-u bio bih mu zahvalan) kupio sam polimernu glinu FIMO. Nisam imao bas nikakav alat, pa sam morao da se snalazim sa rucno obradjenim ekserima i pop nitnama, ne bi li od njih napravio nesto sto bar malo lici na alat za vajanje minijatura.
Posto sam bio uveren, da od celog projekta nece ostati nista, sem poljuljanog samopouzdanja, nisam slikao sam pocetak izrade tj, pravljenje zicanog skeleta figure, koji je jedan od bitnijih koraka u izradi iste. Da ne bih vise davio evo slika, mislim da i nije tako strasno kao sto sam ocekivao.









Nakon ovih ranih radova, bili smo blizu kante za djubre, ali posto je ova glina zadrzava svojstva slicna plastelinu (mozda je malo tvrdjaod plastelina) korekcije su skroz izvodljive sve do samog pecenja u rerni.







E onda sledi za****ncija sa dugim manijackim kaputom. Tada mi je tek bilo jasno zasto vecina figura dolazi u delovima. Posto sam vec izmodelovao ruke, napraviti kaput i rukave kaputa bila je prava egzibicija.









Da bih sakrio nesrazmerno plecata ledja, dodao sam malo veci ranac. Takodje sam dodao i jednu gusteracu sa njegove leve strane, da ga nakitim detaljima i prikrijem sve sto sam uprskao. Na kraju sam se potrudio da mu dodam jos po neki detalj na rancu, creva koja idu do gas maske i kaiseve.















Tek na pri kraju radova sam video da su noge krace nego sto bi trebalo. Zicani skelet je uradjen tacno po meri, ali mi se potkrala greska, jer nisam uzeo u obzir deo, koji se zabada u pampur. Tako da su noge krace, bas za taj deo, koji je bio u pampuru.  :headbang

Ideja je da se napravi neka manja vinjeta, eventualno diorama sa scenom postapokalipticne ulice ili ulaza u metro stanicu....videcemo.

Mozda sam vas udavio, ali ne javljam se bas cesto, ne zbog posla, ne zbog dece, ne zbog manjka vremena, nego iz ciste lenjosti (valjda ce se i to promeniti), tako da se unapred izvinjavam.
Sake i neki kalasnjikov ce verovatno biti sa neke figure, jer stvarno nemam ideju kako da ih izmodelujem. Za sake sam video razne tutorijale, ali mi treba taj famozni green stuff.

Zdravi bili.

Ćomi

Pored svog pisanija koje si nam priredio, koje i stoji i ne stoji jer si ponegde previse samokritican-a obzirom da sam video ovo u live varijanti - zahebano !!!
Jos ako znamo da ti je ovo prvenac i da zaista neuporedivo bolje izgleda uzivo-kako ti vec rekoh-svaka cast...
Kao razmisljanje, a iskusnije kolege mogu da pripomognu-ima li black dog ili neko ove ranceve, gas maske, opremu ?
To bi ti ubrzalo proces...
I ajde sada, ako te krenulo, ubrzaj sa radom...Blizu je 2033 god, nemoj da diorama bude passe kada bude gotova  ;D

Pozz,
Ćomi
No signature.

medico

Quote from: Ćomi on 07-01-2014, 03:06:35

I ajde sada, ako te krenulo, ubrzaj sa radom...Blizu je 2033 god, nemoj da diorama bude passe kada bude gotova  ;D

Pozz,
Ćomi

hm, sudeći po ostalim projektima biće gotova u decembru 2032  :hahaha
šalu na stranu pristojno izgleda ! ko se sa ovim stvarima zeza onda vredi nakupovati rezinske glave i ruke , a cipele/čizme može i od restlova. U osprey knjizi figure modeling ima nekoliko da kažem šablona po razmerama koji su i koliki odnosi glava-trup-ruke-noge !

Hajde prosledi nam tih par linkova sa ytube-a koje si koristio kao tutoriale

head bgd

Evo par linkova od mnostva na youtube-u... ovo su ozbiljni fanatici...

http://www.youtube.com/watch?v=W1bVrVjf_LI
http://www.youtube.com/watch?v=Ph5js62736c
http://www.youtube.com/watch?v=hE2Q-5rVlOU
http://www.youtube.com/watch?v=mb59KQDP-LQ

Ovaj moj experiment je vise bio u smislu, da li je to iole izvodljivo ili ne...
A sto se tice brzine izrade ovo ce zavrsavati neki novi narastaji.  :zvizduc

Slobo

Mislio sam od prve slike da ce biti Dark One, ali ispade odlican Ranger  :D

dusko

Ovo je zaista za pohvalu prva figura pa moze odmah u upotrebu.

Starac sa planine

Dodao bih samo, FIMO glina može da se obrađuje i POSLE pečenja, može da se šmirgla, da se urezuju detalji... i naravno, oboji.
Najbolje prvo ispeci neku probnu figuru pa se malo igraj i vidi šta sve trpi...
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...