Stug III Dragon 1:35 -maketa za dioramu Operation Barbarossa

Previous topic - Next topic

Goran

Nakon washa, dekali, sjajni lak, još sam dodao malo washa na pojedinim mjestima, mat lak, drybrush i evo, počeo sam raditi weathering: neću ga jako mazat, jel podloga koju planiram raditi na diorami, neće biti blatna, već suhi prašnjavi put.









Danas bojam alat i opremu na Stugu, pa možda navečer bude i gotov.

Aki

aaaa,ova maketa obecava 0:)
svidja mi se kako si uradio ono blato napred na tenku,kako si ga radio ??? 0:)

Goran

Blato sam radio tako da sam pomiješo prosijanu zemlju i Noch-ov posip sa vodom i drvofix ljepilom. Tu smjesu sam starim kistom nanosio na maketu. Kada se dobro osušilo malo sam još doradio MIG-ovim pigmentom "Light Earth".

Srdjan

Hoce biti mozda neka posada na ovom stugu ili ne?

Odlicno izgleda... jedva cekam da vidim gotovu dioramu...  ;)

Goran


ilija

Gorane samo radi to je najvaznije....za sada je sve OK koliko vidim....licno mislim da bi mozda trebao da ga uradis u zimskoj semi.....licno bih veoma voleo da vidim jedan takav...retki su kod maketara a u rusiji ih je bilo mnogo te zime 41-42......ukoliko radis barbarossu i to neku dioramu koja predstavlja pokret trupa a ne akciju , u tom slucaju obicno su bili natrpani kojekakvim korisnim stavrima u zadnjem delu .....pozdrav

Goran

Imam u planu malo ga natrpat stvarčicama. Ovog stuga neću raditi u zimskoj kamuflaži, još malo experimentiram za zimskom kamuflažom na jednoj staroj maketi, pa kada budem zadovoljan ishodom, imam u ormaru još jednog stuga koji će dobiti takav tretman.

ilija

Tek sada sam video ove zavrsne slike i izgleda odlicno..po mom ukusu....jedino sto bih ja dodao a to je malo boje na gusenice.....ipak su se one sijale i po prasnjavim putevima...znas na sta mislim...malo srebrne drybrush.....inace 5+ za maketu...

Goran

Da, imaš pravo, jedan mali drybrush će to popraviti.  ;)

Goran

Još malo slika pred sam kraj. Planiram Stug večeras završiti, od opreme koja dolazi na zadnji dio planiram postaviti drveni sanduk i dva karnistera.
Nadam se sutra lijepom vremenu, pa da ga vani poslikam.











Nisam baš zadovoljan kako su dekali sjeli, ali sutra planiram završiti šablone koje si radim, pa me to više neće mučiti.