SAAB J-35 Draken (Revell 1/72)

Previous topic - Next topic

Skyrider

Zavrsio sam i Drakena. Na kraju nije ispao lose, ali bilo je i gresaka... Neka mesta je trebalo jos gitovati, a imao sam i problem sa manjkom farbe kod izduvnika(pa sam morao ponovo da mesam farbu ali naravno nisam mogao da pogodim istu nijansu  :jok ).Radio sam dvobojnu verziju olive green-greyish blue. Nisam siguran da sam pogodio greyish blue, ali sta je tu je.
Da napomenem, ovo nije prepak Hasegawe, nego Revelova verzija iz 89'. Maketa je jedna od najgorih sa kojom sam ja radio  :uaaa, nigde nema zadnjeg tockica, ni za "letecu" ni za "stajacu" verziju  :headbang ,a sama maketa je od lose i krte zelene plastike, dok se dekali, iznenadjujuce, nisu pokazali tako lose, cak sam zadovoljan kako su ispali, imajuci u vidu da je maketa iz Zapadne Nemacke  ::).
Farbano humbrol uljanim bojama, lakirano prontom i humbrolovim mat lakom, dok je wash tempera i voda.
Na kraju dana, lepo izgleda na polici. Da, moglo je bolje, ali nema veze, idemo dalje ...   :D




Miroslav Š.

Bravo Sky, lep rad, posebno ako se uzme u obzir ta stara ,,zapadnonemačka" verzija makete  :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Sneni

Uzevši u obzir šta se dobije u kutiji, ti si se s tim odlično izborio i maketa sasvim solidno izgleda.

Quoteimao sam i problem sa manjkom farbe kod izduvnika(pa sam morao ponovo da mesam farbu ali naravno nisam mogao da pogodim istu nijansu
Jedan savjet za ovo: kad farbaš mješavinom boja, osim makete ofarbaj i neki komad otpadne plastike istom bojom. Ako dođeš u situaciju da moraš ponovo da napraviš istu mješavinu, tako ofarbana površina će ti poslužiti kao referenca za pravljenje tačnog miksa boja.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Skyrider

Quote from: Sneni on 18-01-2014, 21:07:12
Uzevši u obzir šta se dobije u kutiji, ti si se s tim odlično izborio i maketa sasvim solidno izgleda.

Quoteimao sam i problem sa manjkom farbe kod izduvnika(pa sam morao ponovo da mesam farbu ali naravno nisam mogao da pogodim istu nijansu
Jedan savjet za ovo: kad farbaš mješavinom boja, osim makete ofarbaj i neki komad otpadne plastike istom bojom. Ako dođeš u situaciju da moraš ponovo da napraviš istu mješavinu, tako ofarbana površina će ti poslužiti kao referenca za pravljenje tačnog miksa boja.
Hvala na savetu, imacu to u vidu u buducnosti :)

miloskontra

Ok je. sa ovom maketom sigurno neces osvojiti neko takmicenje ali to nije ni bitno .bitno je da si se zabavio I da imas jos jedan avion na polici :)

komoras

Mogu reći - veliki napredak u odnosu na tvoje prethodne radove  :super
I pored grešaka koje si naveo i kojih si i sam svestan, izvukao si veoma mnogo iz ove makete što je za svaku pohvalu

Šteta najviše za taj izduv, jer si mnogo dobro odradio wash  :cheers
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates