Ju-87B-2 1/48 Italeri

Previous topic - Next topic

Suhoj

Jos jedan avion iz WW2 koji jako volim tako da mi je bilo uzivanje raditi i zbog toga a i zbog cinjenice da je maketa stvarno odlicna.
Paneli, detalji, sklapanje, sve je za pohvalu. Ima takodje i kompletan motor unutra pa se moze i otvoren uraditi kome se svidja
Opet naravno ako sam napravio neke greske oko nekih delova napisite, za pola stvari ni ne gledam sastavnicu pa mi se omakne cesto





















Pedja

Позиција делова на крајевима кормила дубине није добра потребно је да иде напред до вођице на фиксном делу хоризноталног репа...http://en.wikipedia.org/wiki/File:Junkers_Ju_87B-2_Stuka.svg
Фарбање делује коректнои, једино пто сам приметио позицију жутих троуглова,ознаке врста горива, нисам сигуран да ли им је позиција на крилима ако и јесте није добро окренут троугао.

kapetan


Suhoj

Bice sredjeni ti vrhovi
Za stensile sam video na ovoj maketi
http://www.hyperscale.com/2012/galleries/ju87d48ap_1.htm
E sad ne znam jesu D verzije imale tu a B ne ili ja generalno greska u oba slucaja?

Kerber

Veoma lepa Stuka!
Ovo na repu kad popravis, ima da bude 5+...A nesto nisam na fotkama vidjao ove oznake za gorivo pri vrhovima krila...moguce je da je tu nosila gorivo, ali za neke duze prelete...za borbu, ne verujem.

voja

Quote from: Pedja on 19-01-2014, 19:51:47
Фарбање делује коректнои, једино пто сам приметио позицију жутих троуглова,ознаке врста горива, нисам сигуран да ли им је позиција на крилима ако и јесте није добро окренут троугао.



.

Pedja

Quote from: voja on 19-01-2014, 23:37:58
Quote from: Pedja on 19-01-2014, 19:51:47
Фарбање делује коректнои, једино пто сам приметио позицију жутих троуглова,ознаке врста горива, нисам сигуран да ли им је позиција на крилима ако и јесте није добро окренут троугао.



.

Дилема решена.

Kerber

dobro je...da se nesto i nauci.
hvala Vojo!

Monthy Python

#8
Smekerski rad. Pozdrav za Voju. Sad nesto gledam slike- zar ni donja boja RLM 65? Deluje mi skroz svetlo siva, ne plavicasta.