Academy Ju 87 G-2 1:72

Previous topic - Next topic

lanchemi

Pozdrav kolege

Zavrsih ovaj academy-ev Ju 87. Maketa se lepo sklapa sa vrlo malo gitovanja. Jedino sam imao problema sa nosacima topova. Izgleda da su rupe za zadnje nosace malo daleko izbusene. To sam tek primetio nakon sto sam ih zalepio pa sam nekako uspeo da da ih nakrivim kako bih mogao da zalepim topove. Na kraju ok je ispalo.

Farbano cetkicom enamel Humbroll i Revel bojama. za weathering korisceni Vallejo black wash i Humbroll weathering powder smoke. Malo sam eksperimentisao sa smoke powder-om tako da mi je donja povrsina krila malo prljavija nego sto sam hteo. Ali nije bilo povratka  :-\. Nakon isprobavanja raznih varijanti dosao sam do sledeceg zakljucka: 1. Weathering powder je najbolje koristiti samo sa vodom za linije panela. I to za tamne powrsine sa vise powder-a a za svetle dosta razblazeno vodom. 2. kao prah moze da se nanosi nakon matiranja makete kako bi se dobili efekti dima a moze da se koristi i za prljanje dekala. U ove dve varijante se lako koristi i ako ne valja lako skine sa stapicem za usi natopljenom sa vodom blagim brisanjem. Nikako ne nanositi na celu povrsinu pa potom skidati visak!!!

Malo problema sam imao sa pojedinim dekalima. Vecina su bili ok ali se spirala za elisu potpuno raspala i nista nije moglo da se iskoristi. Tako da cu morati da je farbam kad se budem nakanio.

Cekam da mi stignu svastike posto nisam imao odgovarajucu, pa nisam hteo da stavim bilo koju.
I jos je ostala antena da se montira.

Evo slika pa raspalite sa komentarima i kritikama  :D






















kapetan

Odlično si ti ovo odradio, za četkarenje vrh!

milan78

Instagram-Peacockscaleworx

mos

Dobra stuka!!! Odlican rad cetkom!!!

zivorad


djos & filip

Lepa stuka.
Meni licno bi vise legla da je malo matiranija, ali....stvar ukusa.
Prljanje nije preterano, cak bi ja.......da ne tupim :)
Ima mesta za poboljsanja, ali ovo je cetka, pa je sve vrlo korektno.

Jos jednom lep rad

poz.

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

lanchemi

Hvala ljudi!!! Trudicu se i dalje. Ovo mi je treca maketa nakon povratka posle 20 i kusur godina. Tada je to vise bilo zanimacija.

Zbog svetla se cini da nije semi matt. Ali presao sam dva puta sa Humbroll matt lakom i na normalnom svetlu uopste nema sjaj...

Da malo odmorim od nemaca sledeci je Airfix-ov Hawker typhoon 1/72

zobo