F4U-5 Corsair Revell 1/72

Previous topic - Next topic

Slobo

Pozdrav svima!

Druga maketa završena u ovoj godini. Maketa je solidna za rad, dosta dobro se uklapa. Za ovu verziju kažu da je pogrešna, tačnije da je deo iza motora kraći (kao verzija F4U-4 valjda) pa bi ga valjalo produžiti za par milimetara, ali se u tu hirurgiju nisam upuštao. Želeo sam da isprobam na ovoj maketi čiping sa kuhinjskom soli: prvo sam prefarbao celu maketu aluminijum bojom, pa na željenim mestima nanosio vodu četkicom i posipao so. Nakon toga sam prskao tamno plavu, a onda skinuo zrna soli da bi se otkrila boja aluminijuma ispod. Rezultat je takav kakav je, boju metala sam nakon postavljanja dekala dodatno popravio drybrushing-om. Paneli istaknuti crnim tušem razređenim sa malo vode i deterdžentom za suđe. Cela maketa farbana revellovim akrilima, za finiš revellov gloss lak koji više vuče na semi gloss pa sam ga zato i koristio  :zvizduc



Slikano pod lampom, pa je plava malo svetlija nego što jeste.

Živeli!

kapetan

Po meni je odličan, možda bi bio lepši da nisi radio čiping, nekako deluje neprirodno!

komoras

veoma lepo odradjeno, samo što se za ovu tehniku koristi krupna morska so  :pilot
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

flanker

Možda je samo treblo da grupišeš so bolje, ovako imaš više sitnih površina. Možda ta mosrska so rešava problem?
Definitivno tehnika koju ću da primenim na B-26 jednog lepog dana  :deadhorse
Možda je plava malo svetlija nego što treba, ali bili su u raznim stanjima pa je valjda ok.
Jel ovo prepak onog Italerija iz Koreje?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Slobo

#4
Nisam imao na raspolaganju krupnu so, ali bi sigurno bilo bolje sa njom, imao bih manje većih oštećenja, a ovako imam puno sitnih, a i ivice guljenja bi delovale bolje. Za prvi put nije loše, inače interesantna tehnika za rad i nije ni komplikovana.

Boja uživo deluje tamnije nego na slikama, mada po sastavici bi trebalo dodati i malo revell antracit boje u tamno plavu, a to mi je delovalo suviše tamno pa sam preskočio.

Mislim da ovo jeste prepak italerija, sudeći po slikama delova.