Messerschmitt Bf-109 E4, Airfix, 1/48

Previous topic - Next topic

Pedja

Још једна "у раду".Тек понека стигне до "завршених макета". Дакле почео сам пре неког времена ову макету, мада вероватно није најбољи избор, поред новог Едуарда и вероватно конкурентне старе Тамије, али шта је ту је. Уз  основну макету иде и "SBS" резин кабина па "MASTER" цеви, и где стигнем, да макета кошта дупло од основне вредности , некада сам себи нисам јасан када је овај хоби у питању,не знам како бих  друге, који нису у овом "послу" ,  убедио да то баш тако треба.... :headbang

Елем, постављам мало слика започетих радова.

Још један покушај риветирања,овај пут је "RB" риветер коришћен.


Резински зидови кабине.




Инструмент табла и рам иза главе пилота. Иначе,  овај сет је предвиђен за Хасегаву и Тамију, тако да је било потребно мало дорађивања пластике,нарочито за инструмент таблу. Метални делови инструмент панела нису фиксирани,само позирају за сликање.



Седиште и кабина.




Прајмер.


Sandman

dobro izgleda kokpit - nakon farbanja će se isplatiti to ulaganje ;)

Pedja

То ти и причам ,смао узак круг људи то може да разуме.Шалим се ,требало би да буде добро.

medico

Pedja druže,

da olakšaš rivetiranje ali pre svega da bude preciznije nabavi ovu alatkicu ...trebalo bi da se zove kompas šestar : http://2.bp.blogspot.com/-zBIsQvYmzSE/UQB4L32H4fI/AAAAAAAAARU/U8Faa-odX7E/s1600/a.jpg

kad odrediš gde ide linija riveta jednu stranu staviš u liniju panela i vrlo lagano vučeš kompas tako da druga igla jedva grebe plastiku ! imaš savršeno pravu vođicu za rivetiranje i poslednje ali ne i najmanje bitno odmah označiš liniju na drugom krilu tako dosta štediš na vremenu  ;)
kasnije kada izrivetiraš voda i šmirgla od 1000-2000 i lagano prešmirglaš sve tako da ispegla one nabore plastike oko rupica riveta , zatim pod mlaz vode i četkicom sa sintetičkim dlakama pređeš sve površine da ispadne sva prašina od šmirglanja iz rupica.

Pedja

Као и обично,свака ти је на месту и пре свега корисна. Хвала на саветима.

kapetan

Druže Medico, na ovom tvom šestaru se to ne vidi, ali pretpostavljam na su "noge" šestara povezane šrafom sa točkićem u sredini radi lakšeg podašavanja a i fiksiranja tačnog razmaka, ili možda nisu,... :zvizduc

medico

ovaj moj nema taj distancer , dobro je jer može da se otvori i po 10 cm (ako treba ) a loše jer pažljivo mora da se radi polako ...ako se pomeri moram ponovo da odmeravam ...

dusko

Pedja lepo si zapoceo bice to odlicno,
@ medico tvoje rivetiranje za svaku pohvalu ,kako uskladjujes crtez sa maketom jer nekako nije sve to tako lako preneti na model jer je 1mm nekad previse ili premalo ako razumes sta mislim.

Pedja

Quote from: dusko on 04-02-2014, 18:26:58
Pedja lepo si zapoceo bice to odlicno,
@ medico tvoje rivetiranje za svaku pohvalu ,kako uskladjujes crtez sa maketom jer nekako nije sve to tako lako preneti na model jer je 1mm nekad previse ili premalo ako razumes sta mislim.

Ово је апсолутно тачно,све је апроксимација на пластици па тако и риветирање.

medico

slažem se sa Peđom, trudim se maksimalno da ispoštujem onako kako je na pravom ali negde mora i da se odstupi. 1/48 stvarno pruža mogućnosti da se razmahneš pa je i manje aproksimacija nego u 1/72

Pedja

Урађена основна улјана тмано сива,након тога сребрна уљана у траговима,следи уљани лак па онда RLM02, акрилна,скидањем површинског слоја акрилне боје требало би да добијем ефекат истрошености -излизаности,видећемо,





До скорог наставка радова...

Warhawk

Srebrna mi deluje preterano, tj ne mislim da se kokpit toliko habao. Mislim da bi za dry-brush daleko bolji utisak ostavila neka srednje siva (ne puno različita i svetlija od RLM66), pa srebrna tek na ponekom ćošku ili ivici.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Pedja

Не би ни требало да остане овако ,теко понегде да избија на ивицама испод RLM02. Сува четка је у реду,али реко` да пробам технику оклопњака.

Pedja

Мали напредак за оволико времена, кабина скоро готова ускоро затварање полутки трупа. Остало да се постави Реви нишан и следи затварање трупа. Чипинг са сребрном подлогом једино на седишту  и поду кабине остало ипак DRY BRUSH.











Ускоро наставак...


Goran A.

Dopada mi se sediste, bice bas... kad spojis trup!