DC-3,Monogram 1/48,JAT

Previous topic - Next topic

Miha

Evo završio sam ovu 'ticu.Pregraviran,farban bela akrilna dvokomponentna za automobile,blue,red i silver Model Master.Natpisi frabani(osim zastave)uz pomoć maski sečenih na kateru(cdr.fajl by Sivčev).








Sandman

Veoma lep rad - metalne površine su odlično ispale. Jedina mala zamerka je na wash na belim površinama - mnogo je jak za tako svetlu površinu, možda da si za bele delove zamuljao neki jako svetlo sivi wash?

KuKLiNsKi

preljepo,  alu dio izgleda fenomenalno
ja bi mu samo gume malo stisnuo da realnije izgleda

Milutin

jako mi se svidja silver deo  a i dekali su odlicno ispali  :super ako kupujes onaj wash onda nadji neki svetliju sto kaze Sandman mnogo je taman.nego koja je firma makete ? pozz

milan78

#4
Pomislih jedna od onih kartonskih,ali kad bolje pogledah.... :super Meni se svidja jako,srebrna ispala opasno.Imas li je gde s obzirom da je cetvrt kvadrata..... :cheers
Instagram-Peacockscaleworx

Poseidon

Fantastičan je...lep rad  :cheers

Aleksandar

Oдличан рад Никола друже, свака част.
Морам доћи да гвирнем уживо.  :)
MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

surlica

Sjajno izgleda  :) Svaka čast.

flanker

U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

YU-DFY

Svaka cast i duboki naklon!  :god

Suhoj

Vrhunski uradjeno, iako nisam fan tematike ovo je bas odlicno
Kao sto i drugi rekose i s moje strane pohvale za metalne povrsine posebno

Miha

#11
Hvala momci na lepim rečima za maketu :cheers
Što se tiče wash-a na beloj površini-samim farbanjem sa akrilnom dvokomponentnom bojom paneli su ostali tamniji bez obzira što sam boju malo i više nanosio i što je Humblolov prajmer prethodno nanesen.Verovatno i  zbog tamno zelene boje plastike je tako ispalo kao da su naglašavani paneli.
Na kapotažima motora malo je radio Model hobby smoke,na srebrnim površinama suvi pastel Koh-i-noor.
Na maketi sam sa desne strane dodao sedmi prozor jer C-47 ima s te strane 6,dok DC-3 ima kao što rekoh 7.Takođe leva kargo vrata su zagitovana,šarke pomerene na putnička vrata.
S obzirom da nema puno delova,maketa je jednostavna za sastavljanje.Najveće tegobe sam imao kod ubacivanja vetrobranskog stakla kao i doterivanja spoja krilo-trup:sa obe strane su "dere"od skoro 2mm.Unutrašnjost pilotske kabine i radio odelenja sam ofarbao iako se vidi vrlo malo kroz uske čeone stakliće.Putnički prostor je osim poda prazan jer maketa C-47 dolazi sa klupama koje su u ovoj verziji neupotrebljive.

Saša druže,po'itaj na premijeru dok nisam makinu odneo u rezidenciju :cheers

Boki

Uh, prelep je. Oznake izgledaju odlično. Svaka čast. :super
Da li je u pitanju MM metalizer boja?

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Miha

Quote from: Boki on 06-02-2014, 14:08:30
Uh, prelep je. Oznake izgledaju odlično. Svaka čast. :super
Da li je u pitanju MM metalizer boja?
Nije metalajzer,obična MM Silver je. :cheers

deksiko

Odlicano odradjena maketa. Predivan rad. Svaka cast!