STALKER

Previous topic - Next topic

Smrki

Pozdrav drugari! Umesto da zavrsavam zapoceto krenuo sam novi projekat.  U pitanju je vinjetica 200x200mm inspirisana STALKER serijalom. Mozda je neko igrao igru mada Stalker je mnogo vise od toga. Naime braca Arkadij i Boris Strugacki su napisali knjigu "Piknik kraj puta" 1971 godine koja je posluzila kao inspiracija za film Andreja Tarkovskog "Сталкер" 1979 godine. Igra je dosla kasnije 2007 godine u tri nastavka (Shadow of Chernobyl 2007, Clear sky 2008 i Call of Pripyat 2009). Sto se igre tice scenaristi su za lokaciju Zone (napustena i zabranjena oblast prepuna opasnosti,radijacije i cudnih anomalija) izabrali zonu oko Cernobilske elektrane koja je donekle veoma slicna zoni iz knjige i filma. Trenutno radim vozilo, napusteni BRDM-2 (stari Dragon). Pokusao sam da odradim vozilo koje vise od 20 godina stoji u mocvarnom predelu. Radio sam sa solju, tri nijanse rdje i na kraju finalna zelena boja - koja se zadrzala ponegde.

Reference:




Trenutni rezultat:







Ostaje malo da odmorim oci pa da odradim dorade i dodam pigmente tu i tamo.Slike su malo spaljene, slikane pod lampom. Bolje slike mozete ocekivati na prolece kad opet aktiviram moj fotostudio-terasu!  8)  Predlozi kritike dobrodosli.
Uzdravlje
S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!

dusko

Predloge nemam a kritika js manje pa ovo je savrseno kako si postigao tako dobar efekat kao sa slike?

medico

aaaaaaa what a F..... voleo bih da imam smajli koji trenutno dočarava moju facu  možda ovaj ali opet ni dovoljno blizu ...  :o
Komšo oslepo sam od gledanja !


pekar

ti bre nijesi normalan.
IL-76

Suhoj

Mene isto bas zanima kako si uradio ovo efekat je predobar  :cheers
Inace plus od mene i za tematiku, STALKER je bas zanimljiv :D

Kerber

Mrak, prijatelju...mrak!
Oces li i gume onako da mu nabudzis, ostecene izduvane, poluraspukle ?
Kako ovo nacini?

Smrki

Hvala na komentarima!

Sto se tice tehnike postupak je jako jednostavan ali malo duze traje. Naime ja sam naneo tri razlicite bolje rdje i zelenu boju kao finis. Redosled je bio: tamna rdja, srednja rdja, svetla rdja i na kraju zelena. Posle svake boje sam nanosio morsku so i vodu u prilicnoj kolicini pa cekao da se osusi, prskao sledecu boju, grebao kad se osusi boja, pa nanosio sloj glos laka. Nista komplikovano al stvarno smori coveka a i so leti svuda kad nestrpljivo grebes da vidis rezultat.  Boje su akrilne Valejo.

@Kerber
Gume moram nekako da ukrsim, ove koje imam su neke kao vinilne ali vise vuku na plastiku. Nema potrebe za izduvavanjem jer ce vozilo biti u blatu na mocvarnoj obali sa tockovima uronjenim u blato.  Nabavio sam Valejo Cracke za ispucale efekte pa cu da izeksperimentisem.

@medico: Tukao sa glavu koju tehniku da primenim: hairspray, maskol ili so. Definitivno so valja samo za totalno ukrsena vozila jer se teze kontrolise. Mada iskreno i mene je iznenadio rezultat.  :cheers
S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!

head bgd

Auuuu, a da ti lepo sa ovim cudom odes do fakulteta primenjenih umetnosti, cisto da ih rasplaces malo.  :cry
izgleda predobro.  :mjetal

Starac sa planine

Quote from: Smrki on 10-02-2014, 00:36:50
Gume moram nekako da ukrsim, ove koje imam su neke kao vinilne ali vise vuku na plastiku. Nema potrebe za izduvavanjem jer ce vozilo biti u blatu na mocvarnoj obali sa tockovima uronjenim u blato.  Nabavio sam Valejo Cracke za ispucale efekte pa cu da izeksperimentisem.

SveCki!  :mjetal
Čisto kao ideja...

Inače ovaj lik ima sjajnu stranu na Facebooku, možda te inspiriše  ;)
https://www.facebook.com/satoshi.araki1

PS
Zbog ovog tvog posta ponovo sam gledao Stalkera  :)
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

Smrki

#9
@head bgd:
Jeste pa da mi maznu foru, a znas kaki su umetnici odma bi nasli da kompozicija nije na mestu a i postavka je prozeta nadrealnim sto kvari estetski dozivljaj  :lol

@Starac sa planine:
Bas sam to probao da uradim na jednom tocku al problem je sto su gume kao od plastike. Kad istanjim kao na slici 2, "guma" nece da se savije a ako preteram sa stiskanjem samo pukne. Gore gume nisam video, verovatno sto je maketa malo starija pa je materijal ukrtio. Uglavnom posto ce gume biti u blatu i vodi baziracu se da nekako dobijem neki efekat ispucalosti.

Pogledao sam sta radi ovaj nindza na FB, ovi azijati kao da postoje samo da smore coveka  :violin

Quote from: Starac sa planine on 12-02-2014, 23:54:19
Zbog ovog tvog posta ponovo sam gledao Stalkera  :)

Dobro sad mi je lakse da nisam jedini, film toliko istripuje coveka da zasluzuje da se pogleda opet s vremena na vreme  :cheers
S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!

Goran A.

#10
Neces pogresiti ako ostavis naduvane gume bez obzira na izgled i stanje vozila. Postoji realno opravdanje u dve varijante, ne brini za autenticnost scene.

1. Iskustvo kaze da ukoliko postoji potreba za bilo kakvim pomeranjem vozila a u blizini nema krana ili velikog viljuskara, osoblje ce pokusati da naduva gume sto cesto uspe taman toliko koliko je potrebno. Desava se i da ostanu naduvane nekoliko dana cak i par meseci. Nekada i montiraju druge tockove sa ispravnim gumama (takozvani deponaz) samo da bi pomerili vozilo.

2. Mozes da postavis vozilo na nekakve klocne. Vozila koja dugo cekaju remont se postave na klocne kako bi se sacuvale gume. U medjuvremenu se desi da se remont proglasi nerentabilnim ili nema sredstava pa posle godinama stoji na klocnama i na kraju dobije izgled kakav si prikazao.


Smrki

Hvala AGO imacu ovo u vidu za neke buduce radove. Ovde ispumpanost guma stvarno ne igra ulogu sa obzirom da ce bar 1/3 svakog tocka biti u blatu-vodi. Probacu da napravim efekat ispucalosti povrsine sa Vallejo-crackle mediumom i obojicu ih da izgledaju izbledelo i staro.
S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!

Smrki

Pozdrav svima!

Radim na ovom svakodnevno ali nikako da stignem da slikam. Trenutno sam se bacio na teren koji je mozda nekih 70% zavrsen. Drvo (treba da predstavlja spooky radioaktivno mrtvo drvo) je koren nekog drveta, krivo je i nikakvo ali za ovu postavku odgovara. Sa njim jos razmisljam sta da radim - da li da ga bojim ili ostavim ovako. Propali mostic sa radio od balze i bojio uljanim slikarskim bojama. Trava oko drveta je bila neka zeleno-sumska al sam je posle "sadjenja" obojio u neku koja vise vuce na tamnu zeleno-zutu. Sa travom jos nisam siguran da li cu dodatno da je drajbrasujem nekom zutom da je jos umrtvim. Rogoz je od molerske cetke, oko njega i izmedju sam dodao sitno korenje drveta da izigrava mrtvo granje i sl. Rogoz i mrtvo granje treba da dodam jos i izmedju brdm-a i mosta i mozda malo kod kanalizacije.  Betnoski nosac kanalizacione cevi je od skolske gline i farban je uljanim bojama, sama cev je bakarna. Planiram da nalijem vodu (oko 1cm) od crystal clear dvokomponentnog epoksija. Malo sam testirao sa njim i zakljucak je da ne jede stirodur i da moze da se boji akrilnim bojama. Planiram da nalivam iz tri puta i da svaki sledeci sloj bude providniji. Nisam jos siguran koje boje ce voda da bude, verovatno neka zeleno-braonkasta varijanta. Na vinjeti ce biti 2 figure: stalker i jedan pas (ovaj sto stoji). Bice pozicionirane na mostu. Figure su stvarno dobro odradjene, ostaje samo da se oboje kako treba. Toliko za sada, kritike i saveti dobrodosli.

Uzdravlje











Figure:


S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!

Goran A.

Bas mi se dopada, ne znam u sta bih pre gledao!

Mozda drvo da se pomeri par centimetara prema vozilu da ne stoji bas ispred cuprije. Jes' da drvece raste gde hoce al' racunam da ne stoji na sred prilaza.

Odlicna scena.



medico

Odlično napreduje ... stoji Ag02 primedba za drvo ! Mada realno, nemaš previše prostora . Odradi eksere na daskama na mostu  biće to super detalj !