Academy P-38 Lightning, 1/48

Previous topic - Next topic

Goran A.

Na trupu naseg P-38 vidi se zeleni cinkhromat. Gondole nisam video, mozda zna neko drugi.

rodeo

Odlična ideja za gipsane matrice! Pre savijanja probaj malo da zagrejes eceraj.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

mcaslav

Elem,

sastavio sam transformersa ;)  Ili Robo Kapa, kako kome više odgovara ;)

Kalupi od gipsa su se pokazali kao pun pogodak! Delovi oplate izlepljeni iznutra Tamija trakom, tek da se drže na okupu. Evo kako se sve složilo....





Što se boja tiče, i dalje sam u rebusu. Hvala Goranu i Miroslavu, članak o bojama USAF aviona za vreme drugog svetskog rata je otvorio još pitanja. Pisao sam muzeju danas, nadam se da će oni imati neku informaciju o boji unutrašnjosti konzole motora i spremištu točkova....

Za ovu fazu, eceraj oko konzole motora je gotov. Prelazim na spremišta točkova, flapsove i kabinu. Kada dođe do ugradnje motora, radiće se i nosači motora...

:cheers


Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

Goran A.

Ponovi s vremena na vreme pitanje u vezi boje, ima ih koji jos nisu videli temu a bazali su po muzeju a mozda i slikali ponesto. Mozda bi bilo bolje da nazoves muzej i direktno pitas.

medico

studiozno i staloženo, ovaj tip maketarenja i inventivnosti je potpuno novi nivo maketarstva  :pilot

Goran A.

Sad ces morati i ostatak aviona da unapredis da novi delovi ne odskacu suvise. Uspelo u potpunosti!

vlajko&marko


boom.boom

Ode maketarenje u tri lepe... :headbang! Šta je sledeće, da se sipa gorivo :cry? E a posle koliko km/h se vrši remont ovakvih maketa?
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

markedjani

Svaka cast, uzivanje za gledati! :)
A kako se radi ovaj eceraj, jel to neko usluzno laserski iseca?

mcaslav

#24
@boom.boom: Ne znam, neće da upali, nešto me zezaju kablovi za svećice....  :hahaha

@markedjani: Eceraj se u kućnoj radinosti radi foto postupkom. Više o eceraju potraži po forumu, a možeš, za početak, da pogledaš ovde:

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,15035.0.html

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,13269.0.html

http://www.maketarskikutak.com/index.php/board,112.0.html


Elem,

moj drug Nemanja Đorđević je pristao da bude maltretiran od strane moje malenkosti dok ne uradi 3D model točkova, na čemu sam mu jako zahvalan.



Kad ovo izađe iz štampača izgleda ovako:



... a pod sivom osnovnom bojom, deluje sasvim OK.



Kad uradim i poklopce, biće super :)

:cheers




Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

boom.boom

"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

mcaslav

Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

Skyrider

Na kom sve vi nivou ljudi :o Fantasticno..

boom.boom

Pričaj pls šta, kako, sve... Koja cena, kakva je smola/plastika šta god? Koja finoća se dobija...? FENOMENALNO!
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

kapetan

Pokušavam nešto da napišem, ali mi ne ide.... :god