GWH MiG-29 9-13 red 29

Previous topic - Next topic

Mikoyan29

Konacno pocinjem pravu maketu!



Radi se o MiGu 29 verziji 9-13 sa  ugradjenim aktivnim ometacima u krila i dodatnom grbom koja je ujedno i rezervoar sto rezultuje malo losijom upravljivoscu u odnosu na 9-12 verziju.
Takodje 9-13 ima mogucnost da nosi dodatne rezervoare na unutrasnjim pilonima (1 i 2), kao i modernije naoruzanje.



Maketa kao maketa je vrhunska, riveti su fenomenalni, paneli svi na mestu, kokpit i kutije trapova su k`o rezinske. Mada, ima par sitnih detalja koji mogu da se srede.
Mislio sam da iskoristim Eduardove brassin mlaznice i neku kopiju rezinskog K-36 katapult sedista, mada necu, radim OOB maketu sa dodatcima u samogradnji.
Kod Eduardovih mlaznica me je odbila cinjenica da su u skupljenom polozaju zato sto radim avion koji je zapusten na stajanci, tako da cu videti da nabavim eduardov eceraj za komoru dodatnog sagorevanja.
Sto se tice sedista, ta rezinska kopija je dobra, u smislu da nema baloncica, ali je predimenzionisna.

Kao sto rekoh, radim OOB maketu koja predstavlja koristen avion (bice cipinga po napadnim ivicama i oko kabine) na stajanci sa spustenim flapsovima, pretkrilcima i zadnjim horizontalnim stabilizatorima.

Pa da pocnemo:

-ofarban HUD, dodato par kablova (vire iz razvodne kutije i idu iza sedista), dodata rucica gasa sa par detalja, maskirano vetrobransko staklo, kutije trapova prajmovane u sivu pa u zutu (tacna nijansa osnovne boje na avionu)

GWH dao dekal za svaki instrument u kabini, sto je vrlo pohvalno!  :super






Ostalo jos dosta detalja u samoj kabini.

E, sada, kutije trapova:

-presao lakom za kosu pa srebrnom:





Prednja kutija ce biti fino cipingovana, s obzirom da se u njoj nalaze servisni paneli za hidrauliku i municiju topa.

Komentari dobrodosli!
Pozz, Stefan
:mjetal
MK "Oluj"

Nemsy_29

Ovo obecava, samo cepaj  :)

Mikoyan29

#2
Radilo se danas, ofarban finalni sloj sive u kutijama trapova!

Ja prezadovoljan efektima   :mjetal








Komentari, predlozi, kritike dobrodosli!

Stefan   :pilot
MK "Oluj"

KuKLiNsKi

auu koji detalji!   pratim!

Milan18111

Ja retko komentarisem makete ali ovo je fenomenalno.Veoma precizno i pedantno uradjeno.
Ako nastavis sa ovako kvalitetnim radom bice ovo najbolja 29-ka koju sam video.

Miroslav Š.

Slažem se sa Milanom, dosadašnji tok rada obećava izuzetan završetak :super
Vrlo efektna upotreba laka za kosu, bravo.
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Ćomi

Dakle CENZURA ?!
Ne razumem sta se time dobija ?
Privid idilicnog druzenja divno raspolozenih nasmejanih ljudi ?

Jako mi se ne svidja takvo delovanje-neka se zna !
Bolje je dati bilo kakvo objasnjenje nego ovako obrisati x problematicnih postova i mirna Backa...

Umereno razocaran,
Comi
No signature.

Sandman

Ćomi, razrešena je već prepiskom preko PM sa Stefanom cela zbrka oko ovog topika, pa je Medico pobrisao suvišne komentare, jer će nastavak radova na ovoj maketi svakako biti prikazivan ubuduće... nikakva cenzura nije u pitanju, nego je nepotrebno da sve to stoji u topiku kada problema više nema ;)


Ćomi

@ Sandman - Alles klar !  ;)
pomislio sam da je neko neopravdano dirnuo u tekovine demokratije, a to nikako ne volem  :deadhorse

Inace, da se vratim u topic, rad obecava. Nisam nikada imao ove kineske varijante u vidokrugu pa cu pratiti sa zanimanjem..

Pozz,
Comi
No signature.

Kerber

Ako se ne varaju moje oci - krila su u komadu sa polutkama trupa?
A ako je tako, nema smirgl/gipsarskih radova na spojevima, lepo zamisljeno.
Takodje, povrsinski detalji na ovim delovima za smestaj trapova, su odlicni. Lepo si uh istakao farbom i efekat je super!

Mikoyan29

#11
Mali update  :pilot

Kinezi su mislili na sve i resili problem spajanja krila sa trupom, tako sto su ih jednostavno izlili sa gornjim i donjim delom trupa.
Gitovanje ce vrv biti potrebno na jako malom delu krila (u predelu ometaca):



Takodje sam cuo da postoje problemi sa uklapanjem samog nosa, medjutim, dry fitting pokazuje da uz malo lepka i namestanja i to moze da se sredi, tj nos leze gotovo savrseno  :super
U pozadini RD-33 motor, koji me dovodi u iskusenje da otvorim maketu.



Usinici vazduha koji su se ok sklopili, mada bice potrebo obaviti malo prepravljanje.




Toliko od mene  :naughty
MK "Oluj"

KuKLiNsKi

bit če ovo  super :)   usisnici su klasika za taj tip aviona  ;D

Sandman

Brzo napreduju radovi...

Na usisnicima stavljaš onu klapnu zatvorenu ili otvorenu, pošto se spoj polutki ipak vidi, a teško je izgitovati to sa unutrašnje strane celom dužinom usisnika?

Beowulf

Svaka cast za detalje! Gde je maketa nabavljena?