Tigar I i Tigar II

Previous topic - Next topic

guster

Nema kape, ista boja kao i ostatak  :D.
Kod nekih vozila farovi su prekriveni, ali to je i drugaciji far.


Messerschmitt

Одлично изгледају ове твоје звери. Тигар изгледа сјајно док за краљевски тигар имам пар замерки. Интересује ме да ли си бојио унутрашњост куполе и поклопац са унутрашње стране у боју слонове кости или у неку другу? Митраљез на куполи и резервне гусенице на куполи му боду очи, и њих си требао прљати. Такође, видим да се са гусеницама ниси баш најбоље снашао. Све остало је ок и за сваку похвалу.

Иначе, свака част за избор шема фарбања!  :super

Dachapbg

Unutrasnjost kupole nisam farbao, a dno poklopca jesam, boje cigle je. Nisam isao do tih detalja :) 
Sto se gusenica i mitraljeza tice, to sam naknadno lepio, tek treba da lakiram pa da odradim wash. Bice i oni uprljani. Za gusenice nemam opravdanja.... lepio sam ih, prefarbavao, raspadale su se, pa sam krpio..... sledecu put bicu pedantniji sto se njih tice. Dodao sam lopatu i cekic na Tigra, i to treba da se wash-uje :)

Dachapbg

Odradio sam wash delova koje sam naknadno zalepio. Medjutim, kada sam stavio zavrsni matt lak, izbeleo mi je maketu :(  :headbang
Mogu li to da skinem ? 19995284238 puta bi lepse izgledalo da nakon wash-a nisam nista dirao

Sandman

Ako ti je maketa sada previše matirana, možeš probati da ga preprskaš tankim slojem semigloss laka - on bi trebao da blago "potamni" maketu, a i da da onaj metalni polusjaj koji je vidljiv na pravom tenku.

Možeš probati i pigmentima da malo toniraš prljanje kako bi prikrio to belilo od laka, ali zavisi koliko želiš da prljaš maketu.

Treća solucija ti je naravno Musculo pa sve od nule  :-\

zamorano

Koji je lak, akrilni ili uljani? Meni se tako nešto dešavalo sa uljanim mat lakom (uff, još je bio stari krš Humbrol... Uspomene ;)) kada sam koristio uljani razređivač iz radnje, očigledno mu se nije svideo. Pojavi se belina kao od mraza, jel' to?

Mislim da nema idealnog rešenja za ovo, mora da se improvizuje... Što kaže Sendmen, možda bi ga neki polusjajni ili sjajni lak malo omekšao - tu sad verovatno nije više u pitanju veština farbanja nego čista hemija, da li će da reaguje na ovaj ili onaj način. Naravno, probaj na malim delovima tenka koji se manje vide ili mogu lakše da se zabašure (blatom i slično). Ako nije ceo postao beo nego samo delovi, onda možda mogu samo ti delovi lagano da se prefarbaju - tu bi trebalo i četkica da radi posao pošto ti ne treba debeo sloj. Ili da probaš razređivačem blago da skineš tu belinu - to sam ja probao, sa delimičnim uspehom. Ako je uljani lak, teoretski bi mogao i da se skine sa akrilne podloge, ali u takvim situacijama obično krene da se ljušti pa se vide "žuljevi", to je posle teško popraviti.

Daj neke slike (ako već nisi rešio stvar), možda će neko da prepozna o čemu se radi?

Pozdrav!

Dachapbg

Akrilni matt lak (Vallejo). Evo i par slika. Izbledeo boju, beli tragovi.... smor. Ne bih ga stavio da sam znao da ce to da uradi. Bas bi super bilo da posle wash-a preostalih delova nista nisam prskao po maketama :/



guster

Pokusaj da nakvasis mesta gde je pobelelo, ako nestane, znaci da nisi dobro izmesao lak.
Sloj pronta bi trebao da resi problem pa onda jos jedan mat, ali razredjen i dobro promesan.