Me-109G10 JG2 1/72

Previous topic - Next topic

barbarossa

Me-109G10 (early type) of 5. Staffel II./ JG 2, Germany (Langensalza, Erfurt) 1945.

maketa je kombinacija delova vise proizvodjaca od kojih sam upario delove,

trup, unutrasnjost, horizontalci - revell
krila, stajni trap, izduvnici - academy
repno kormilo - fine moulds
spiner - amodel
elisa, repni tocak, poklopci mitraljeza, usisnik za vazduh - AZ model
kabina - vakum
dekali - Aeromaster

time sam dobio ranu verziju Me-109G10 koja nema deblje gume pa nema ni prosirenja sa gornje strane krila, repno kormilo bez trimera koji vire, ostalo standardno za tu verziju, boje su gunze RLM 74 i 75, a Model Master RLM 76


















zolle

Lep bre Jovo, kad pre stize da ga uradis  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

Goran A.

Kako se uklopilo sve to? Odlicna kombinatorika na kraju?

Tomcat

Svaka cast, pretpostvljam da nije islo sve glatko, ali je na kraju, bar meni, izuzetno dobro ispao  :cheers
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Miroslav Š.

Bravo za rad, nisam baš znalac švapske tematike ali maketa je super :cheers
http://www.maketarplus.com/
2024. - godina borbe protiv nesklopljenih maketa!

Kerber

Lepo ukomponovano i ofarbano. Deluje jako dobro.
Posto su mi  Messeri omiljena tema....imam jednu zamerku - Ovaj avion je u stvarnosti bio Erla produkcija, ne Regensburg, ne Wiener Neustadt, ne Diana....Aeromaster je malo zeznuo.

zivorad

Odavno ne vidoh lepsi. Meni je odlican.   :god

barbarossa

Quote from: Kerber on 20-02-2014, 00:32:39
Lepo ukomponovano i ofarbano. Deluje jako dobro.
Posto su mi  Messeri omiljena tema....imam jednu zamerku - Ovaj avion je u stvarnosti bio Erla produkcija, ne Regensburg, ne Wiener Neustadt, ne Diana....Aeromaster je malo zeznuo.

Ja nisam imao bolje podatke, reci šta treba da se popravi ako može, a ako ne, to je što je, ..

Kerber

Me.109G-10 (Erla prod.) se razlikuje od ostalih u vise detalja, vidljivih i nevidljivih. Posto ima motor DB 605AS/ASM, on mu odredjuje malte ne spoljni izgled nosa. Zato slovi kao jedan od najlepsih, najelegantnijih Messera kasne produkcije (tu 1.mesto drzi F model).
Ima puno sitnica...ravan panel umesto polumesecastog, na levoj strani, ispod kabine (to je sad nemoguce), nema stap antenu, nema one male bradavice ispod nosa, baterija-akumulator koji viri u kabinu, iza ledjnog oklopa je za njih obavezna (i G-6AS, G-14AS)...Ima i drugacijih misljenja o bojenju, ali, da ne zamaram vise, ne moze sad da se ispravlja.
Nisam znao da oces bas taj model da radis, opskrbio bih te sa vise informacija, bar da bude i tehnicki do bola. Ako te interesuje vise, imam knjige i neke linkove o ovom lepotancicu.
Moja boljka za tacnim Me109 je kriva sto sam komentarisao o tim detaljima. I sam sam naseo na Aeromasterovu semu oko jednog Mesera, pa je sad "Musculiran"....  >:(

To mu, ipak, ne umanjuje lepotu, posto je odradjen kako treba, jedan od najlepsih Messera ovde.

Kad ti padne jos neki pod ruke, zovi da vidimo sta imamo od referenci za njega.
Pozz!

barbarossa

Hvala na opsežnim podacima, ja sam se koliko toliko konsultovao sa nekim knjigama, ali nisam baš imao konkretne podatke za ovaj avion sem aeromasterove šeme. A nisam ni znao da ima G10 varijanti bez onih gukičastih proširenja ispod nosa, znam da su bez toga G6AS i G14AS ali eto saznadoh nešto novo, kad se ubacim ponovo na sličnu tematiku javljam ti se :)