T34/85 w. Bedspring 1/35

Previous topic - Next topic

stefa

Evo jos jednog T34 u nizu, i meni su dosadili ali, moras ih voleti prosto :D Dakle, Dragonov kit, T34 sa Bedspring oklopom, savrsena maketa, dosta ecovanih delova, savrseno uklapanje, gotovo bez gita zavrsena. Kada sam pocinjao projekat zeleo sam da uradim vernu kopiju cuvenog (i izlizanog) K230 tenka druge Gardijske Armije u Berlinu, ali Dragon i nije bas olaksao posao, obzirom da tenk sa slika ocigledno ima tockove u obliku tanjira dok je Dragon u kitu dao one oblika "paukove mreze". Takodje su ecovani delovi bedspring oklopa napravjeni kao nasumicno, lice na one sa slika ali ipak nije to. Ne doprinosi ovo kvalitetu makete, ali mislim da kada se Dragon vec potrudio na napravi takvu maketu sa hrpom dodatnih delova, mogli su ici do kraja i dati tacne delove, koliko je to moglo biti tesko? :D Nisam se mnogo potrudio da ispravljam ovo, pa sam odustao od potpune verodostojnosti. Naravno da sam mogao da kupim rezinske tockove, ali sam odlucio da mi je to ipak nepotreban trosak koliko god mali bio, studentski dani su poprilicno nezgodni sa finansijske strane :D
Maketa je ofarbana AK Interactive setom za ruska vozila, koji mi je opet zadao dosta problema, jer je set stajao nekoriscen oko 10 meseci, boje su se tako natalozile da sam jedva uspeo da ih promesam. 6 slojeva boje i tezak preshading i modulacija, jer mu sledi i tezak vetering :D Oznake rucno iscrtane, posle njih uradjeni "dot filter" slikarskim bojama, pa obican filter i wash tamno sivom nijansom. Osnovni vetering, sledi Chipping, pa rdja pa streaking efekti pa sve redom, najinteresantniji deo :D Za sada sam jako zadovoljan, videcemo kako ce ispasti do kraja :)

Izvinjavam se zbog losih slika, prinudjen sam da improvizujem pri fotografisanju jer nemam nista od opreme pri ruci :P













Komentari dobrodosli,

Stefan  :)

KuKLiNsKi

jako ljepo,  modulacija je baš prava, ne prejaka,  pratim

SLAYER

"Tata, i ja bi ovo radio!"  >:D
Perfektno izgleda.  :god   :bravo

Steta sto ovo nije islo "step by step" u slikama.  :'(

Bojan Ue

Auuuuu, bas si lepo uradio modulaciju kamuflazne boje, bas je efektno! Znaju nekad filteri, wash i ostale prljancije malo da ubiju modulaciju ali ti im to nisi dozvolio!  :mjetal Sve pohvale sa moje strane, samo napred...

rodeo

Nabavis Zvezdinog T34-85, on ima ravne tockove i samo kuplungujes.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Aki

Екстра је испало фарбање, још кад га запрљаш биће екстра  :mjetal





Mikoyan29

Dobra 34ka Sliferu!
Branike si od alu folije radio?
MK "Oluj"

medico

Bravo bravo ,

prelaze nijansi si odlično izveo !!!

stefa

@Mikoyan: Branici od limenke piva, toga makar ima u izobilju  :super

stefa

Mali update, chipping i rdja. Rdja nije jos gotova, imam jos par stvari da dodam. Da li je previse? Jeste bogami, ali mi se bas ovako dopada  :D























Pozdrav,

Stefan

Pedja

фантастичан рад,неколико пута скролујем доле горе и не могу да се надивим. Ручке или лимови око куполе можда са мало мање рђе ,али и овако је ефекат одличан,на крају ту је најтањи плек па је и највише зарђао.

Aki

Како си кренуо урадићеш га уништеног  :naughty
Екстра су ефекти, само ја бих мало мање сливање рђе форсирао.

Sandman

Odlično izgledaju efekti chippinga i rđe, možda malo prenaglašeno slivanje rđe, ali je skroz dobar efekat.

medico

aki je u pravu ! bio bi idealan za neku vinjetu kao napušten u Berlinu ...
chipping je odličan ali malo pretera sa rđom ! kada ga prašnjaviš  ispeglaće efekt rde, inače kad sve završiš sve ivice delova koji se često koriste...ulaz izlaz , penjanje posade i pešadije pa predji sa grafitnom olovkom da dobije onaj izgled uglačanog čelika koji ne stiže da zarđa , biće sooper efekat !
jel planiraš neko postolje ili možda vinjetu ?

KuKLiNsKi

meni izgleda super  :)  prašina ili što god planiraš če super ublažit sve