A-7E Corsair, VA-22 "Fighting Redcocks", Italeri 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Maketa koja je godinama sastavljena strpljivo cekala svoj red tj da se nateram da zavrsim. Prvo sam zeleo hi-vis maetu, a onda sam se setio da negde imam ove dekale za ovaj, za mornaricu, neuobicajeno ofarban avion. Maketu sam sastvaio, kolio se secam, bez nekih vecih teskoca I jedino sto sam dodao je reiznsko sediste posto je ono iz kutije vise nego smesno. Farbano Humbrol I MM bojama, almark rekali koji bas I nisu izazvali odusevljenje ali su na kraju ipak legli. Uz to, Almark je potpuno omasio Bu.No. ovog aviona... Takodje, pri farbanju sam koristio semu iz uputsvtva za dekale, semu sa sajta TwoBobs.net I fotografije. Posto se ova tri izvora ne slazu bas u svemu pokusao sam da koliko toliko potrefim oblik sara, ali se na par mesta iskrala greska koju sam uocio teka nakon stavljanja dekala.

Maketa predstavlja avion iz sastava jedinice VA-22 Fighting Recocks, prolece 1988. godine I povratak a krstarenja u kome je ova jedinica, kao I ceo CVW-11, sa USS Enterpise ucestvovao u opercaiji ''Praying Mantis'' iliti ''Bogomoljka'' protiv iranske RM. Ovaj avion inace I nosi kill mark na nosu za potopljenu iransku fregatu. Inace, tokom samog krstarenja I ovaj avion je bio ofarban u klasicnu low vis semu ali je u povratku ofarban u ovu trobojnu kamuflazu sa tri sive boje dok je avion sa brojem 302 takodje prefarban ali u semu sa smedjim nijansam. Toliko.

Slika pravog aviona



Maketa

















Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

dragan_mig31

Mnogo dobar.Cak i ja bi ovo radio :D ha ha ha.Svaka cast svidja mi se farbanje i prljanje.

KuKLiNsKi

kako dobra kamuflaža  :D  maskirano ili rukom airbrushano?
jedino mi se wash ne sviđa, na slici pravog aviona nijedna crta nije tako crna..  ???

medico

vrlo dobro, nisam neki znalaz za jet-ove pa su sledeće primedbe čisto zanatske....  ram vetrobrana i kabine sa desve strane je zamrljan, za gume obavezno mat boja , preporučujem revell antracit koja je idealna za boju gume , prejak wash na mestima gde je sv.siva trebao si koristiti neki sivi/tamnosivi .

medico

zolle

Lepa i retka ptica Slobo  :super Zamerke ... malo ti jace prljanje, mozda si mogao grafitnom da predjes panele, bilo bi malo blaze  :think, i mozda malo samogradnje oko usisnika, on je na maketi odliven zatvoren, mozda si mogao da mu ga das po samogradnji, a  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

KuKLiNsKi

kolko ja vidim na usisniku je poklopac kao na slici pravog sa nekom crvenom oznakom eskadrile ili nečeg

milan78

Maketa je super sema isto.Stoji da ti malo pobegla boja na ramu kabine i pukni malo mat lak na tockice.S obzirom da je ovo stari ESCI,zna se da usisnik postoji od prilike u dubinu oko 5 mm onda je logicno staviti taj poklopcic na usisnik zbog realizma.Ja isto radim ovu pticu i morao sam da pravim poklopcic jer nije bio u kutiji :uaaa!Meni ok i wash i opsti utisak.Poozzz!!
Instagram-Peacockscaleworx

Tomcat

Na gumama, verovali ili ne, I jeste Revell 9 Antracit, vec duze vreme iskljucivo tu boju koristim za gume
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

KuKLiNsKi

dodaj malo acetona, matira sve
čistim revell mixom ili uljanim nikad ne dobijem čistu mat revell boju