Takmicenje Beogradski Pobednik

Previous topic - Next topic

Mr Maximus

Kad se onda razgledaju makete u koliko sati????

Sandman

Quote from: Mr Maximus on 29-06-2007, 23:18:15
Kad se onda razgledaju makete u koliko sati????

verovatno celog dana sutra, a i celo prepodneu nedelju - kako mi organizator danas reche makete se mogu predati tj. prijaviti za takmichenje najkasnije do nedelje u 10h! ocenjivanje maketa je u nedelju....

ovo su samo informacije koje sam dobio od organizatora pa ako vas neshto vishe interesuje, na pochetku topica imate njegov kontakt telefon....

tripko

evo kratak review puno maketa preko 200, jako dobre izrade, gosti iz grcke imaju odlicne avine u 48ci sa puno detalja dorade itd, opste ludilo su makete. Pa ko voli nek izvoli, sutra je ocenjivanje tako da jos ima vremena. ;)

Sandman

za one koji danas nisu bili u poseti avio bazi Batajnica, na sledecem linku evo malo slika...

http://s11.photobucket.com/albums/a173/srkirad/Takmicenja%20i%20izlozbe/Batajnica%2030-06-2007/

chekajuci ulazak na aerodrom....  :D



a evo i "pilota" Maketarskog Kutka ;)















slike maketa koje ce sutra biti ocenjivane vec ste imali prilike da vidite - shto uzivo, a shto i zahvaljujuci Duletu Lekicu.... zaista, makete aviona koje su Grchki maketari doneli su zaista melem za ochi...a ima josh mnogo toga lepog da se vidi - danas zaista nisam mnogo ni gledao makete, ali sam video da ima par dobrih jedrenjaka, par dobrih diorama, maketa aviona ima jaaako dobrih, kao i medju vojnim vozilima je veliki izbor....

mislim da ce ovo biti jedno zaista kvalitetno takmichenje ...

na buvljaku ima dosta toga da se nadje po pitanju rezina, eceraja i aftermarket dekala, a mene je posebno privukla ponuda ecovanih setova firme Extratech koji se prodaju po jako povoljnim cenama!

sam prostor za takmichenje je jako lepo sredjen i koliko sam primetio nema problema oko zagushljivosti i vrucine o kojima se prichalo za prohlogodishnje izdanje BGD Pobednika.... sve je zaista OK....

zahvaljujem se takodje organizatoru na trudu oko posete Batajnici, kao i osoblju aviobaze na gostoprimstvu!

pozdrav pa se vidimo sutra ponovo :D
S.

rodeo

Fotke "pilota" su fenomenalne!!!! Tripko, ova slika druga odozdo kada gledas u nazad je totalni top gan. Stavi je na desktop! You can allways ride on my tail! :D
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

razoxx

You can always ride MY tail...rece Tarantino i ode u istoriju

Balder

#36
Bas me zanima ko je sudio na figurama!

Znaci, cim sam stavljen u kategoriju sa ostalim Historical figurama znao sam da nemam neke sanse, s obzirom da ce sudije vise gledati tematiku nego rad, pa sam onda i ocekivao ovako nesto sto se tice mojih figura...
E sad, ono sto meni NIKAKO nije jasno, zasto (?!), ali ZASHTO je onaj fantasticno obojeni Normanski Ratnik delio drugo mesto sa onim Nemcem koji je bio prilicno lose ofarban (necu nikoga da vredjam, ali realno gledano onaj Nemac ne sme ni da se stavlja blizu onog Normanskog Ratnika)... Sto se tice pobednickog Tevronca, figura je solidno obojena, ali opet, covek je mattirao metallic boje... To izgleda odvratno...

Sve, u svemu, zanima me ko je bio sudija, i da li je taj ko sudi u toj kategoriji ikada bojio figure?! Jbg, od sada ucestvujem na takmicenju u bojenju samo ako bude Zlaja sudio...

P.S. Dodao bih da je organizacija bila jako dobra, da je bilo puno lepih maketa i sl... Jedino mi se nije svidelo sto je sudjenje dugo trajalo, a za to vreme nije moglo da se prilazi maketama... Ali sve u svemu, jako dobro...

rodeo

Ta prica sa sudjenjem je stara koliko i takmicenje. Najbolje otici bez ikakvih ocekivanja i negativnog stava.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

RILE-NS

Vidim lepo ste se proveli.Svaka vam cast.Lepe majcice MK .Mlogo lepse od D&G.

tripko

Ovo je bilo jedno od nezaboravnih takmicenja u srbiji. Odlicna poseta sto stranaca koje smo imali kao gosti sto danas u nedelju puno ljudi je doslo da vidi makete opsta guzva. Broj prijavljenih maketa je ako se ne varam tacno 300 plus 50 tak za izlozbu. Ono sto mene raduje je veoma visok nivo izrade maketa, skoro svaka je bila praznik za oci, a posebno avioncici nasih gostiju iz Atine, uf kakvi avioni, pravi spektakl.
Steta sto nemamo jos figurasa i maketara civilnih vozila kompletirali bi kategorije.
Sve u svemu par propusta organizatora koju su po meni sitnice, organizacija za nas na dobrom nivou, falilo je malo ljubaznosti, to je ono sto nas cini srbima a i iz te tesne koze pobeci se ne moze ;D
Moram pohvaliti organizatore za medalje koje su fantasticne diplome isto tako lepe, berza je bila odlicna,
steta sto je extratech otisao posle prvog dana cene su im bile vise nego pristupacne za nas.
Nas jedini hobby-shop je imao popust 10% sto takodje pohvaljujem sa velikim izborom maketa. :)

Ovako treba da izgleda takmicenje, nasi maketari imaju cime da se pohvale cak i oni sto nisu usli u prva tri mesta
njima posebne cestitke. ;)

Mi se vidimo na nekim buducim takmicenja  :o

husky

Gospodo....mislim da ste zaboravili da stavite slike maketa koje su uzele prva mesta u svojim kategorijama, bilo bi lepo da to uradite...

razoxx

Quote from: Balder on 01-07-2007, 17:15:31
Bas me zanima ko je sudio na figurama!

Znaci, cim sam stavljen u kategoriju sa ostalim Historical figurama znao sam da nemam neke sanse, s obzirom da ce sudije vise gledati tematiku nego rad, pa sam onda i ocekivao ovako nesto sto se tice mojih figura...
E sad, ono sto meni NIKAKO nije jasno, zasto (?!), ali ZASHTO je onaj fantasticno obojeni Normanski Ratnik delio drugo mesto sa onim Nemcem koji je bio prilicno lose ofarban (necu nikoga da vredjam, ali realno gledano onaj Nemac ne sme ni da se stavlja blizu onog Normanskog Ratnika)... Sto se tice pobednickog Tevronca, figura je solidno obojena, ali opet, covek je mattirao metallic boje... To izgleda odvratno...

Sve, u svemu, zanima me ko je bio sudija, i da li je taj ko sudi u toj kategoriji ikada bojio figure?! Jbg, od sada ucestvujem na takmicenju u bojenju samo ako bude Zlaja sudio...

P.S. Dodao bih da je organizacija bila jako dobra, da je bilo puno lepih maketa i sl... Jedino mi se nije svidelo sto je sudjenje dugo trajalo, a za to vreme nije moglo da se prilazi maketama... Ali sve u svemu, jako dobro...

Baldere,bratac

Opusti se jer:

1.Obicno su takmicenja u Srbiji tipa -Ja tebi vojvodo ti meni serdare
2.Ako si ti zadovoljan svojim radovima,pa ko moze reci bilo sta
3.Odes vidis berzu,druge radove i to je to

Pozdrav

Sandman

#42
evo i mene da se javim....

slike najupechatljivijih maketa od danas mozete videti na sledecem linku:

http://s11.photobucket.com/albums/a173/srkirad/Takmicenja%20i%20izlozbe/Beograd%2001-07-2007/

sledece makete su meni posebno zapale za oko:











a i ova diorama je bila jako zanimljiva - pogotovo detalji razbijenog vitraza na prozoru kao i freske na zidu i mala ikona na samom zidu okachena.... pa zatim kip u dvorishtu.. ma fenomenalno!!  :o





ovaj MAZ kamion sa prikolicom i SU-122 na njoj je verovali ili ne u ptopubnosti samnogradnja!!  :o :o :o
BRAVO za nasheg gosta koji je ovo doneo na takmichenje - ne secam se sad da li je iz Poljske ili Cheshke ili tako nekako, nebitno je ... maketa je FENOMENALNA!!





evo malo atmosfere sa samog takmichenja



shtand M-Hobby-ja na maketarskom buvljaku - Preza se danas chak i video iza kutija shto je dokaz da je prodaja ishla OK ;)  :D



sudije ocenjuju makete.... dr. Medico u full opremi skroz desno - gumene rukavice na rukama.. misliiiimm...il' si doktor il' nisi doktor ;)  :D



neki od chlanova MK koji su osvojili medalje danas....

 

i nash gost iz Grchke koji nas je pohvalio za organizaciju i posebno istakao shto se u nashoj zemlji u ovom hobiju gaji neshto shto u ostalim drzavama lagano izumire - entuzijazam!



zahvaljujem se organizatoru na, mogu slobodno da kazem, najkvalitetnijem domacem takmichenju na kojem sam do sada bio.... propusta jeste bilo, ali se iz greshaka uchi pa se nadam da ce BGD Pobednik 2008 biti josh kvalitetniji i brojniji!

takodje se zahvaljujem i nashim gostima iz inostranstva koji su doshli ovog vikenda i uvelichali ovo takmichenje svojim prisustvomi svojim jako kvalitetnim radovima....

svim osvajachima medalja chestitam na uspehu pa da nastavimo i dalje sa ovako kvalitetnim skupovima... a nadam se i na vishem novou ako je moguce ;)

pozdrav i vidimo se na sledecoj tekmi - Nishlije, spremajte roshtilj ;)  :D >:D
S.

Balder

QuoteBaldere,bratac

Opusti se jer:

1.Obicno su takmicenja u Srbiji tipa -Ja tebi vojvodo ti meni serdare
2.Ako si ti zadovoljan svojim radovima,pa ko moze reci bilo sta
3.Odes vidis berzu,druge radove i to je to

Pozdrav
Potpuno si u pravu... Ali me i dalje zivciraju takve stvari... jbg... :)

Aki

#44
takmicenje je bilo stvarno odlicno.
i organizacija i sve drugo.a medalje su fenomenalne.
jedino sto se malo duze cekalo na rezultate,ali nema veze...
bilo je dosta pionira i kadeta,dosta ih je bilo iz Uzica,koji su dosli organizovano.
ja sam se prvi puta takmicio,i osvojio medalju 0:) bas sam se iznenadio,jer nisam ocekivao da prvi put nesto osvojim.
tripkova podmornica je stvarno fenomenalna,osvojila je prvo mesto...
a i nas M20 je osvojio trece mesto,koliko se secam ???
zao mi je sto srkijev kamion nije osvojio ni jedno mesto :(,a bio je tamo najbolji
sve u svemu,bilo je nezaboravno,i vredelo je otici :)