Nishizavin Zero, Matchbox 1:72

Previous topic - Next topic

Slider

Evo, gotov je i ovaj.
Avion Hiroyoshi-ja Nishizave, Tinianski puk, Rabaul
Sakaijev ucenik koji je nadmasio ucitelja


Ovo je klasicni nostalgia build, jedan od mojih ''prvih jedanaest''
nakon slozenih cca 50+ matchboxa, ovo je jedan jedini gdje ne stimaju dimenzije a ni oblik cowlinga.Krila su kraca za metar.
Ali, nema veze, svejedno sam ga napravio.
Dekale na repu dobio sam od kolege Barbarossa-e ( hvala!) iz Hasine kutije.
Slozio sam unutrasnjost, a i sam ''Vrag'' je unutra:-)
Stajni trapovi su predugi(previsoki) pa su skraceni cca 4 mm
Farbanje- ovo je moja  interpretacija, obzirom da postoje samo dvije slike tog aviona
Donje povrsine- moj miks, za Zeroe, gore mitsubishi green
Broj na repu - e tu ima svega...na slici se pocetak ozneke ne vidi, ( UI- )
na raznim profilima vidi se da je serijal bio crven, pa je prvi dio prefarban zelenom, a prefarban u bijelo
e sad, ako idemo analogijom da je Sakaijev zero imal crni serijal na sivoj podlozi, mozda je bio i ovaj
S druge strane, ne znam kakvi su serijali bili u Rabaulu- iako je to bio isti puk
Enivej, taj prvi dio sam lagano matiral rijetkom crnom, pa presao zelenom

Hinomarui su farbani

Eto i slika- avion covjeka koji je bio ajveci japanski as, a poginuo je u transportnom avionu kao putnik...zivot pise romane
Talentirani klinac koji je zivio za letenje

Sakai i Nishizava ( master i young padavan)



avion














Jovac

Podržavam rad i trud . Nostalgija uspela ( živeo MATCHBOX ) . Svaka čast za trud ; nije loše za moj ukus previše izguljeno ; ali o ukusima se ne raspravlja . Pozdrav i samo napred .

Slider

#2
Quote from: Jovac on 16-03-2014, 21:12:31
Podržavam rad i trud . Nostalgija uspela ( živeo MATCHBOX ) . Svaka čast za trud ; nije loše za moj ukus previše izguljeno ; ali o ukusima se ne raspravlja . Pozdrav i samo napred .
tnx...nije oguljen, nego ofrlje premazan :-)
prije toga je bio skroz sivi, a onda je dosla naredba da se gore farbaju zeleno...a u rabaulu su uzeli kefe za farbanje zidiva i udri :-)

cherny


Sandman

Dobar je, fino si dočarao efekat prefarbavanja, odgovara fotki koju je Cherny okačio.

Slider

je, to je je jedna od dve poznate fotke tog aviona...nazalost, druga strana i odozgora- je ''guesswork'' ili pretpostavka- sve makete tog aviona su pretpostavka...ali dobio sam  prihvatljiv prikaz te masine

anki

Iz Medzboksa izvucena odlicna replika originala. Ja ti predlazem da secnes taj stub radio antene jer ga original nije imao (kao ni radio - nista neobicno za japance) . Mozes se uveriti na slikama a samo secenje nece biti veliki problem i nece ti pokvariti maketu.

Slider

kolko sam glup pa to nisam vidio.... :headbang.a cijelo vrijeme mi je na stolu bila ta slika....... :headbang a i Sakai stalno  naglasava da nisu imali radio.....
fala majstore, za to treba stavljat slike- neke stvari ne vidis koliko god gledao u njih....ajmtuoldfordissit.... :cry
sorry i tnx

Kerber

Hehe..nema problema za antensku letvu, alko se skine...to bar nije problem.
Izvukao si starog Matchboxa...znam maketu, imao to nekada....
Lep rad, nema sta. Nisi se malo igrao sa panelazom, olovka HB, bi malo dala detalj-dva vise, ako ne preteras, cini mi se.

Slider

#9
maketa je rivetirana, urezano nesto panela, ali nisam puno prljao
jesam, ali na mojim slikama se to jako slabo vidi...imam dojam da su sve makete koje su na slikama ok u stvarnosti malo overdone...to sam skuzio i na natjecanjima...
al dobro, ja sam kod nas poznat sto odbijam makete tretirati kao podlogu za umjetnicko slikarsko izrazavanje  :deadhorse
pa se uglavnom drzim slika...i onog sto sam sam vidio uzivo...a vidio dosta, nesto i letio...naravno ne Zeroa :hahaha