Hawker Hurricane Mk IIc JRV Revell 1/72

Previous topic - Next topic

Nemsy_29

Ovaj avion sam zavrsio skroz pre mesec dana al nisam imao vremena da ga slikam, a farbarski radovi i ta posla jos pre 3 meseca.

O Revelovoj maketi necu mnogo pricati poznata je ovde, dekali LH koji su mi se malo smezurali(gornja leva i donja desna rondela) u kontaktu sa Revelovim decal softom. Boja mi se pocupala na par mesta dole sto se vidi na slikama ali generalno meni se svidja kako je ispao jer sam pokusao efekat "suncanja". Boje su miksevi humbrola, antena razvucen ram itd itd... Fale jos 2 poklopca trapa dole ali na zalost mislim da sam ih zagubio negde.

Inace ovo mi je prvi prop u 72ci tako da sam zadovoljana  :)

Evo i slika pa ocenite  :)















Pozdrav,
Nemanja  :caooo

cherny

Lepo izgleda! Jedino resi ove farove za sletanje, oni ne treba da budu u boji, to nisu poziciona svetla, poziciona svetla su na vrhovima krila...


Nemsy_29

Aha, hvala na sugestiji, pozabavicu se time  :)

relja

Ne izgleda loše, sviđa mi se kamuflaža.
Ako imaš živaca, probaj da tankom četkicom "pokriješ" silvering na ivicama zastave na repu.

Da pogodim: štap antena se savila prema repu kada si žarom cigarete zategnuo najlon konac? :)
"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

Slider

sasvim dobar.....
taj revel ima problem- ti ga nisi uocio, al sto je tu je....
kad stavis krila, malo vise prema dole....ja sam smirglao gornje dijelove i kod ljepljenja krila ''skupio''  trakom, tj podigao sam krajeve da se dobije onaj V oblik...
radio sam nekoliko tih revela, i to je greska u maketi...
eto, za ostale, cisto da znaju...

Nemsy_29

Aha, hvala, uzeto k znjanju s obzirom da mi ovo nece biti prvi Hurricane  :)