Airfix 1/72 Spitfire Mk.I

Previous topic - Next topic

matilda

Ala je zelen...
pa fino ti to kalemis, a jeste rezinski boost lepo legao, lepa su im sedista.
Bilo bi sa steta da mu zatvaras kabinu.
jesi razmisljao da mu kasapis kanopi I da odfikaris vrata?
malo su mu ti sarafi... kao da su oni za kjluc 52!

Stevan

Sandman

Neću seckati poklopac kabine, iako se većina ovog što sam radio neće videti kroz staklo, bio mi je gušt da poradim na tim detaljima, čisto da vidim kako mi ide  ;D

Šrafovi na kapotažu motora su baš ispupčeni, sledi im "tretman mršavljenja" da liče na prave ;)

cherny

To na kapotazu su kopce koje su na pravom avionu u negativu i dosta su velike.
http://markonepartners.co.uk/sites/default/files/about-project/engine_cowling.jpg

Sandman

Upravo ovo što Cherny kaže - planiram da ih izravnam sa trupom te onda da ugraviram srednji deo kopče. Možda će delovati prenaglašeno za razmeru, ali će svakako dati dozu realističnosti tom detalju.

Sandman

#19
Donja polovina krila je zalepljena za trup...



Kopče na kapotažu motora sam šmirglom stanjio na razumniju meru - moguće da ću ih još malo pažljivim šmirglanjem stanjiti, ali bih želeo da ih (zbog njihove vidljivosti u ovoj razmeri) ipak ostavim sa nekom minimalnom debljinom...



Gornje polutke krila su zalepljene za donje, a na spojevima sa trupom sam stavio umetke od tankog stirena jer su postojali mali zazori...




Sandman

Nastavak radova na Spitu...



U međuvremenu sam rešio dilemu dekala, ali samim tim i verzije ovog aviona - pošto već imam Airfix Spitfire Mk. I/IIa, gde se u kutiji dobijaju svi potrebni delovi i za verziju Mk. IIa, a nikakve velike razlike između njega i ovog Mk. I nema, rešio sam da ova maketa predstavlja Mk. IIa.

Kompletan spiner i elisu sam preuzeo od te nove Airfix makete...



...i to bi ovako trebalo da stoji kad se namesti



Izduvnike sam zabušio...



...kao i ove kopče na kapotažu. Ispod izduvnika se vidi blister poklopac koji je jedina vizuelna razlika između verzija Mk. I i II.



Usisnik ispod nosnog dela kapotaža sam izdubio pošto je bio skroz ravan...


Sandman

U proteklom periodu pao je prajmer - Mr. Surfacer 1200, a danas sam uradio preshading (crni Mr. Surfacer 1500), i ofarbao donje površine u Gunze H74 (RAF Sky)




Warhawk

Deluje mi kao da moraš da proširiš rupe na spineru, da bi lepo legao preko kraka (kao da mu malo fali da dotakne tu bazu iza kraka)
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'