LS 8 a-18 / Revell / 1 : 32

Previous topic - Next topic

Roberto

Počeo sam ga sastavljati 11. novembra 2013, i danas je završen, prvi put bojen sa airbrushom in Vallejo Model Air bojama ...

   

   

         
TKO MAKETARI TAJ VRIJEDI, KO NE MAKETARI TAJ NE VRIJEDI   ;-)

Janjic

Bravo Roberto, sjajno izgleda
凸(¬‿¬)凸

Milutin

da lepa je nekako elegantna ali jer mi se cini ili ti je zamaglilo staklo  ??? ? poz

Roberto

Staklo na desnoj strani mi je istinito "zamaglilo", ali nisam još ugotovio zašto ...  :-[
HVALA za pohvale ...  :cheers
TKO MAKETARI TAJ VRIJEDI, KO NE MAKETARI TAJ NE VRIJEDI   ;-)

Biba Struja

jako zanimljiva maketa, a staklo ti je verovatno zamaglilo zbog lepka, tj isparenja lepka ako je super lepak u pitanju, imaš 2 opcije da ti se to više ne dešava, ili da lepiš sa Humbrol Clearfix, ili jeftinije rešenje, beli lepak za drvo, pa ti vidi šta ti više odgovara....    :super

Roberto

To, da se sekundni ljepak ne upotrebljava za lepljenje "stakla" kabine, sam več znao, jer se mi je to istotako več desilo, ali sam to zbog svojega oštečenja glave več zaboravio, zato moram odmah sada proveriti kod "našeg internetnog prodavača", da li taj ljepak sad ima, jer ga tad, kada sam ga več hteo nabaviti, nije imao ...  :cry
TKO MAKETARI TAJ VRIJEDI, KO NE MAKETARI TAJ NE VRIJEDI   ;-)

Roberto

Internetni prodavaš još uvkej nema "na lagaru" (?) ljepila za "staklo", zato sam ga jučer kupio u Merkuru ...



... i dans odmah "napravio test", da ču sutra vidjeti, ako če biti "današnji test" zaista prosojan ...

TKO MAKETARI TAJ VRIJEDI, KO NE MAKETARI TAJ NE VRIJEDI   ;-)

Milutin

#7
uzmi humbrol clearfix za staklo on ti uopste nece zamagliti jedino mu treba malo duze vremena da zalepi,ja ti ga preporucujem mozes ga naci u svim maketarskim prodavnicama pa ti sad kako zelis  ;) poz

Goran A.

Kad se kabina tackasto zalepi super lepkom u gelu na 4-5 mesta, nece zamagliti.

Roberto

Mislim da u Sloveniji niko ne prodaje Humbrolove proizvode (???), ali ako če belo ljepilo za drvo zaista i zalepiti "staklo" kabine, biču vrlo zadovoljan, jer kada se "osuši" je potpuno nevidljiv ...  :super 
Hvala za pomoč svejedno ...  :caooo

TKO MAKETARI TAJ VRIJEDI, KO NE MAKETARI TAJ NE VRIJEDI   ;-)

Warhawk

Zalepiće ga lepak za drvo sigurno, ali ne tako jako kao lepak za plastiku ili super-lepak. Držaće dovoljno da može npr da se maskira.
Clearfix nešto jače lepi, ali ne puno (ako je lepak za drvo kvalitetan, svakako će raditi posao).
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Roberto

TKO MAKETARI TAJ VRIJEDI, KO NE MAKETARI TAJ NE VRIJEDI   ;-)

Roberto

#12
 :-[



:super





:super



:super



:super  :super  :super

TKO MAKETARI TAJ VRIJEDI, KO NE MAKETARI TAJ NE VRIJEDI   ;-)

Janjic

凸(¬‿¬)凸

Roberto

TKO MAKETARI TAJ VRIJEDI, KO NE MAKETARI TAJ NE VRIJEDI   ;-)