Krstaški ratovi 1:72

Previous topic - Next topic

Igor13
































Evo nešto novo što upravo završih, nadam se da će biti interesantno za videti, svaki komentar i kritika dobrodošli








qzma

Ma ovo je za 10! Svaka cast, pogotovo za istrajnost, sacareni su sigurno bili ubice slobodnog vremena ;)

Marko M

Igore svaka ti čast na strpljenju. Sve si bolji i bolji. Pretpostavljam da je cikica sa krstom samogradnja. Odlična ideja. Otkud toliko interesovanje za krstaške ratove?

PzKpfW

Veoma lepo odradjeno,samo tako nastavi.  :bravo

Igor13

Hvala momci, propustih komentare , realno nisam ni navikao da bilo ko išta i prokomentariše, očigledno je kod nas interesovanje za figure, a pogotovu razmeru 1:72 jako slabo, zbog čega sam realno i prestao da kačim slike kod nas, Marko u pravu si, odlično oko,  sveštenika sam sam "obukao" inače je bio druid iz italerijevog seta "Barbarians".Nije neko posebno interesovanje za krstaške ratove, već imam sigurno preko 2000 još neodrađenih figura, pa polako sklapam diorame iz raznih perioda, upravo je pri kraju diorama sa rimljanima i varvarima, pozzzz.

Ćomi

Igore, pored vrlo interesantnih radova koje postavljas, moras malo da pricas, objasnis sta si i zasto radio, da ucinis ljudima jos malo zanimljivije to cime se bavis.
Ima ovde gomila nas koji cemo vrlo rado prokomentarisati...A opet-sta da napisemo kad ovako samo bubne gomila slika. Bravo ? Mislim, mene nesto kad odusevi previse-opet ne pisem nista jer-sta da kazem osim tog istog bravo ?
Malo kaci stvari u radu, malo se savetuj, malo objasnjavaj i da vidis kako to sve lepo krene ;)
Sve ovo ti drugarski kazem jer iz tvog posta vidim da ti ne prija to sto ljudi slabo komentarisu...Pogledaj koliko pregleda je imao topic-to znaci da ih ipak inicijalno zanima...
I tako se ja rastrubim..... :o
Ajde lepo daj te rimljane u radu ::)

pozz,
Comi
No signature.

Igor13

#6
Ćomi prihvatam kritiku, jesam malo aljkav po tom pitanju, postupak izrade, jbg i rimljani su već u završnoj fazi , evo par slika samo za tvoje oči   ;)







http://s1066.photobucket.com/user/cigor13/media/IMG_5935_zps0e65ccce.jpg.html


Marko M

Quote from: Igor13 on 20-06-2014, 09:59:32
Hvala momci, propustih komentare , realno nisam ni navikao da bilo ko išta i prokomentariše, očigledno je kod nas interesovanje za figure, a pogotovu razmeru 1:72 jako slabo, zbog čega sam realno i prestao da kačim slike kod nas, Marko u pravu si, odlično oko,  sveštenika sam sam "obukao" inače je bio druid iz italerijevog seta "Barbarians".Nije neko posebno interesovanje za krstaške ratove, već imam sigurno preko 2000 još neodrađenih figura, pa polako sklapam diorame iz raznih perioda, upravo je pri kraju diorama sa rimljanima i varvarima, pozzzz.

Mislim da je malo interesovanje za figure u ovoj razmeri posledica toga što je ovakav rad veoma zahteva. Moj jedini pokušaj rada u ovoj razmeri bili su ESCI Ruski grenadiri iz Napoleonovih ratova. Jako lep set, sa priličnim nivoom detalja, osim malo mekše plastike zbog čega se farba ponekad ljuštila sa savitljivih delova, npr. cevi pušaka. Ono što je meni predstavljalo najveći problem bilo je to što se u ovom setu svaka poza ponavljala po 5-6 puta, ne sećam se tačno. Kad uradim jednu figuru, svaka sledeća identična bi mi bila sve dosadnija. Pokušao sam da ih radim kao na pokretnoj traci,  ali nije dugo trajalo. Šta je tebi najveći problem kada radiš ovu razmeru? Da li koristiš nekakvu lupu pri radu, možda onu pedikirsku lampu?

Igor13


Mislim da je malo interesovanje za figure u ovoj razmeri posledica toga što je ovakav rad veoma zahteva. Moj jedini pokušaj rada u ovoj razmeri bili su ESCI Ruski grenadiri iz Napoleonovih ratova. Jako lep set, sa priličnim nivoom detalja, osim malo mekše plastike zbog čega se farba ponekad ljuštila sa savitljivih delova, npr. cevi pušaka. Ono što je meni predstavljalo najveći problem bilo je to što se u ovom setu svaka poza ponavljala po 5-6 puta, ne sećam se tačno. Kad uradim jednu figuru, svaka sledeća identična bi mi bila sve dosadnija. Pokušao sam da ih radim kao na pokretnoj traci,  ali nije dugo trajalo. Šta je tebi najveći problem kada radiš ovu razmeru? Da li koristiš nekakvu lupu pri radu, možda onu pedikirsku lampu?
[/quote]

Ovako Marko, iskreno ne koristim nikakvu dodatnu opremu , hvala bogu oči me još uvek dobro služe, što se tiče boja ja ranije nisam koristio prajmer, ali su mi boje bile dosta gušće, realno ako želiš da ti boje budu razređene kako bi postigao maksimalan efekat moraš koristiti prajmer, ja koristim u spreju, kupio bezbojni na buvljaku za 400 din, nije neka marka, ali radi posao.Dalje , što se tiče figura i njihovog konvertovanja, vlada neko mišljenje, koje ja ne delim, da su 72-jako teške za konvertovanje.I ja sam se u početku bavio hirurgijom, ali mi jedan od prijatelja preko fejsbuka, čini mi se da je sa Malte, dao odličan savet- uzmeš lepo šerpicu , zagreješ vodu da ključa, ubaciš figurice, malo ih prokuvaš, nakon toga dok su još vruće promeniš im poze, pozicije ruku, nogu, glave, šta god???? Zadržiš ih malo u novoformiranoj poziciji, dok se malo ne ohlade, i veruj mi efekti su odlični, potrebno je samo malo smisla i mašte i možeš svašta napraviti.Evo čim budem imao vremena slikam i kačim ostatak Rimljana koje sam odradio iako ovaj Italeri ili ti ESCI set ima vojnike koji su odrađeni u samo 2 poze, ali videćeš efekat KUVANJA , mada isto se može videti i na gornjoj diorami kod nekih vitezova, pozz.

Igor13

Evo nastavka...
Na prvoj slici se vide dve poze u kojima dobijaš rimske vojnike i to čini mi se dva puta 14-15 vojnika, slažem se da je dosadno farbati istu pozu 5-6 puta, hahah ali probaj u ovoj količini, to se zove zaluđeništvo, a doktori imaju bolju definiciju.Na ostalim slikama možeš videti šta se dobije kad ih malo prokuvaš, zakačih i slike varvara koji će da legnu na dioramu sa njima, rad na terenu je pri kraju, a i figure su skoro gotove,
pozz, nadam se da će ovo razuveriti bar mali br nevernih Toma, da farbanje 1:72 ipak može biti i zabavno, iako je , slažem se dosta zahtevno, zbog veličine figura , pozz   :caooo :caooo :caooo :super :headbang :headbang :lol


























Ćomi

Zaista dobro izgleda ovo. Siguran sam da je jos malo bolje uzivo...Da, htedoh i ja reci da se moze malo igrati sa rukama, nogama, pa da se dobije jos neka zanimljiva poza...Upravo ove figurice su me i privukle ovom hobiju.
Mislim da je prva kutija koju sam dobio British paratroopers...Nisam mogao da docekam da dodjem kuci i raspakujem sve to...  ;D
Dosta off-a od mene D:)
Elem, kada radis neku dioramu-jel imas neku odredjenu bitku, situaciju, lokaciju na pameti ili onako randomizujes ?

Pozz,
Ćomi
No signature.

Igor13

Quote from: Ćomi on 21-06-2014, 23:35:14
Zaista dobro izgleda ovo. Siguran sam da je jos malo bolje uzivo...Da, htedoh i ja reci da se moze malo igrati sa rukama, nogama, pa da se dobije jos neka zanimljiva poza...Upravo ove figurice su me i privukle ovom hobiju.
Mislim da je prva kutija koju sam dobio British paratroopers...Nisam mogao da docekam da dodjem kuci i raspakujem sve to...  ;D
Dosta off-a od mene D:)
Elem, kada radis neku dioramu-jel imas neku odredjenu bitku, situaciju, lokaciju na pameti ili onako randomizujes ?

Pozz,
Ćomi

Ćomi, iskreno kako kad, zavisi od inspiracije, mada je uvek mnogo interesantnije kad je diorama posvećena nekoj istorijskoj bitci.Evo baš ova koju radim je  Battle of the Weser River- iliti bitka kod reke Vezer odigrana 16 godine posle Hrista, sedam godina nakon masakra u šumama Teutborga.