garage 1:24

Previous topic - Next topic

branko1988

probacu da uploadujem sliku/ke garaze koju trenutno izradjujem. tako da saveti su dobro dosli



branko1988

#1









medico

ne zaboravi na kalendar sa duplericom to je nezaobilazan detalj majstorskih auto radionica  ;) !

branko1988

heheh medico,bas tako. trazim neku malu sliku zene da napravimi to. hvala na savetu!

iguanac

Deluje, za sad, mnogo cisto. Gledaj, kad zavrsis, da to umastis na raznim mestima. Moj savet ti je crna tarr boja (Revel pakuje) mnogo lep matt koji ja koristim za garez. Druga, korisna, jeste crna razredjena razredjivacem, koja treba da simulira sveze iscurelo ulje. Mozes, umetnickog dojma radi, da dodas i malo sjajnog laka.
Inace pozdravljam ideju - civilne teme uvek manjkaju!
Srecan rad
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

branko1988

hvala igunac na savetu. jeste previse cista. pocello je mazanje polako. bice jos slika za neki dan sa umazanim detaljima. ako imas jos neki savet,rado prihvatam. hvala unapred

branko1988

sta mislis o tome da je umazem pravim razredjenim uljem ili gustom naftom????

iguanac

Ne znam bas...to ti je pitanje granulacije (da li ima nekih oprljaka itd) a i kako ce da reaguju povrsine u kontaktu - da li ce da izmene boju itd. Npr, ja sam stavljao Mr surfacer na stirodur, pa ga je istopio. Najsigurnija varijanta ti je sa bojom. Igraj se malo sa strane negde pa vidi sta ti najbolje pase: razredi crnu sa razredjivacem da dobijes transparentnu za starije fleke. jako crnu sa sjajnim lakom za sveze ulje. mesaj sa buff, flat earth (odnosno preko njih) da dobijes ulje po prasini. Moj favorit je revelova Tra crna koja je jako mat i odlicna je za garez.
One day you'll realize there's more to life than culture... There's dirt, and smoke, and good honest sweat!

"Dogod budete čuli na Ljubinom Grobu pucanje naših pušaka, Nijemci neće proći. A kad toga ne bude, znajte da na njemu nema više živih proletera."

https://n-ever-finished-models.blogspot.com/

branko1988

uploadovacu sliku jednu gde sam nesto kao umazao da vidis kako izgleda!  :) :) :)