Panchevo - 2. Roda Kup - 16.06.2007.

Previous topic - Next topic

Sandman

Prenosim vam pozivnicu za takmichenje u organizaciji Maketarskog kluba "Roda" iz Pancheva, koju sam danas u Uzicu dobio od organizatora:

Dragi prijatelji,

chast nam je da Vas pozovemo na 2. Roda Kup, koji ce se odrzati 16.06.2007. AD u Panchevu, u shkoli "Isidora Sekulic".

Pretpostavljeni pochetak takmichenja je u 09:00

Vash klub "Roda"

tripko

Boze tekma za tekmom ko liga sampiona >:D

ugovorac

Ma neka ih ima.Niko te ne tera da ides na svako.

Hartmann

Super - nista, nista, pa kad treba da pocnem da radim ono - 50 takmicenja!   >:D  ;)  ;D
Joj...
''Ljudi, imamo samo jedan cilj, a to su dve stvari: red, rad i disciplina!"

Gusha

Uh, ovo je bila moja obaveza, Srki izvini, nestigoh da okacim.Dobio sam od Ace obavestenje jos pre nedelju dana, ali sam vise proveo vreme u BGD-u nego pored racunara kuci...

Profa

Pozdrav svima!

Samo da vas sve obavestim da sutra imamo sastanak na kom cemo se dogovoriti oko satnice i drugih detalja.
Posle toga cu postovati mapu i instrukcije, da nam se ne zagubite, kao i prijavu u elektronskoj formi (da se ne gubi vreme na licetu mesta)
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

#6
evo informacija vezanih za predstojece takmichenje u Panchevu koje sam dobio od organizatora....

-----

Satnica:
0900 - 1200 prijava maketa
1200 otvaranje takmicenja
1200 - 1600 sudjenje
1600 - 1700 proglasenje pobednika
1700 zatvaranje

- Hrana i pice su obezbedjeni
- Kotizacija (seniori): 400 din
- Maketarski buvljak: (1000 din)
Organizovacemo zanimljiv program i u netakmicarskom delu, dok cekamo da sudije zavrse posao. (Razgledanje grada)
--------------------------------------------------
Kategorije:
Pioniri:
  1. Avioni – sve razmere
  2. Borbena vozila – sve razmere
  3. Ostalo

Kadeti / juniori
  1. Avioni – sve razmere
  2. Borbena vozila – sve razmere
  3. Ostalo

Seniori
Avioni
  1. 1/144 i manje
  2. 1/72 prop
  3. 1/72 dzet
  4. 1/48 prop
  5. 1/48 dzet
  6. 1/32 i vece

Helio – sve razmere

Borbena vozila
  1. 1/72 tockasi
  2. 1/72 gusenicari
  3. 1/48 tockasi
  4. 1/48 gusenicari
  5. 1/35 tockasi
  6. 1/35 gusenicari

Figure – sve razmere

Plovila – sve razmere

Civilna vozila – sve razmere

Humor + SF – sve razmere

Diorame
  1. 1/72
  2. 1/35

Vinjete – sve razmere

Makete bez kategorije – sve razmere

Nostalgija + cetkica – sve razmere
---------------------------------------------

Uputstvo za snalazenje po nasem velegradu, u zavisnosti od pravca nailaska:





iz Beograda:

1. uci u Pancevo novim putem (preko prevodnice)
2. ici samo pravo, paralelno sa prugom (sa vase desne strane)
3. na 6-om semaforu levo, u ulicu Milke Markovic (pruga vam se kod 5-og semafora izgubila)
4. na prvom cosku desno, pa opet desno, u usku ulicicu. Na kraju ulicice je skolsko dvoriste

iz Kovina:
svima koji putuju autoputem (Uzice, Kraljevo, Nis...) preporucujem izlazak kod Smedereva i voznju preko Kovina.
1. Na prvom semaforu desno
2. Na prvom semaforu levo, u ulicu Milke Markovic
3. isto kao tacka 4. gore

iz Novoga Sada:
preporucujem svima sa severa (Novi Sad, Subotica, Senta...) da idu preko Kaca, Titela, Perleza, Farkazdina i Kovacice. Mnogo je lakse nego autoputem NS-BG pa kroz BG. Isto vreme putovanja, ali mnogo lepse...
1. Cim predjete nadvoznjak na ulazu u PA, posle auto-salona, skrecete kontra-desno.
2. Pratite glavni put / obilaznicu prema Kovinu (na kruznom toku desno)
3. Proci cete ukupno 3 semafora (mozda neki ne radi, ali postoji).
4. Na cetvrtom semaforu desno, u ulicu Milke Markovic
5. Isto kao tacka 4. gore

Vozom iz BG (mada ne preporucujem - ne zbog snalazenja, nego zbog stanja istih i njihovog nereda voznje)
Izaci na stanici Pancevo predgradje i nazvati neki od telefona (dobicete ih na pm, po potrebi). Naci ce se neko od nas da vas pokupi  :)

U svakom slucaju zagubljivanja zovite na poznate telefone!  :)
-----------------------------------------------------------------

Online prijava za takmicenje, da se ne gubi vreme na licetu mesta:


------------------------------------------------------------------

Sandman

evo prodje josh jedna tekma  :D

samo takmichenje je bilo OK, po mojoj proceni bilo je manje maketa nego u Uzicu, ali opet je bilo dosta juniora i kadeta, tako da mi se chini da ovaj hobi ipak lagano dobija naslednike u mladjim generacijama ;)

pritom, bilo je i maketa koje nisam vidjao na nekim prethodnim takmichenjima, shto je verovatno znak da se ipak rade i neke nove makete ;)

MK se ni ovog puta nije obrukao - chlanovi nasheg foruma su osvojili dosta medalja - istakao bih pre svih Medica koji je osvojio zlato u avionima 1/72 prop sa svojim DHC Beaverom, a sa istom maketom je osvojio i zlato u generalnom plasmanu medju avionima....+josh jedno srebro za top ako se ne varam.... ekipa iz Nish - Milten i Ugovorac su takodje osvojili po par medalja.... Wildcat Djoleta djnik-a (koji je sada preko bare) osvojio je srebro iza Medicovog Beavera ..... Sale je osvojio bronzu sa Chevroletom u 1/72.... moja malenkost je dobila bronzu za (najverovatnije) B-2 u 1/144.... a pomenuo bih josh i Petra II koji je osvojio zlato u tochkashima 1/72 sa Kampanjolom, kao i ekipu iz Sente i Novog Sada koji su takodje osvojili po par medalja....

Izvinjavam se ako sam nekog zaboravio da pomenem - ochekujemo do kraja nedelje zvanichan spisak plasmana da bude okachen na ovom topicu tako da eto, malo se samo strpite :)

Slike cu okachiti za koji dan - kad ih prebacim na komp....

Inache, imali smo srece da ne pokisnemo k'o mishevi danas jer je podruchje Beograda i Pancheva zahvatila zeshca oluja pracena grmljavinom.... u neposrednoj blizini shkole gde se odrzavalo takmichenje udario je grom pa je bilo veselo u tom momentu - puklo je bash zestoko ali bez posledica...  :-\

kasnije smo vodjeni "lokalnim kustosom" Chernyjem, odshvrljali na ruchak koji nas je dobrano okrepio  :D 0:)

eto toliko od mene - slike maketa za koji dan ;)

pozz,
S.

milten

Bilo je super, kako sam se nadao -dobro sam se udao ;D
Posao sam u Pancevo, bez zene, bez para i bez nade da cu ista da pazarim a vratio sam se sa 3-4 zesce makete ( i 2 medalje)8) Kako sam uspeo, pojma nemam, a zbog tih mojih novootkrivenih sposobnosti sumnjam da cu dobiti dozvolu da idem i u Bg, ;D
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

Petar_II

Čestitke organizatoru osim što se malo odužilo sa dodelom priznanja pobednicima sve u svemu lepo druženje i lep vikend i pored jake kiše koja ipak nije bila dužeg inteziteta

Boki

Pridružujem se čestitkama organizatoru i pobednicima.
Žao mi je što nisam mogao da dođem, ali biće još prilika.

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Profa

Pozdrav svima!

Moram da se izvinim, ali sinoc sam imao taman snage da pogledam yasig i zapevam "oj, krevete, divna spravo..."

Tamo ste vec (verovatno) videli moje izvinjenje, ali svejedno... Zeleo bih jos jednom da vam se, u ime "Rode", svima zahvalim za posetu i ucesce na takmicenju, i da vas zamolim za oprost zbog nedopustivog kasnjenja rezultata  :-[ Sta da kazem... greske naucene ove se nece ponoviti iduce godine...

Sve makete su slikane, i tokom nedelje cu slike narezati na diskove i isporuciti vam ih u Beogradu (ako se nekom zuri, poslacu postom).

Ovde mozete videti makete koje su dobile prvo mesto (neke kategorije mi fale, pa cu dopuniti kad se na'vatam po sudijskim listama):

http://i199.photobucket.com/albums/aa189/jaka013/2RodaKup/

Dodatna informacija: ukupno 163 makete
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

#12
Posto sam sedeo za racunarom i kucao rezultate, nisam posklanjao svoje makete... Ovde objavljujem da je neko (nadam se) greskom pokupio mog Me 163 Kometa iz kategorije nostalgija  :'( Molim istog da ga doveze u BG - hvala unapred!



Nadjeno: u mojim kolima je od juce jedan plavicasti zenski kisobran - molim vlasnicu(ka?) da mi se javi na neki nacin, a ja cu ga u svakom slucaju poneti u BG
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

Quote from: Profa on 18-06-2007, 01:47:53
Posto sam sedeo za racunarom i kucao rezultate, nisam posklanjao svoje makete... Ovde objavljujem da je neko (nadam se) greskom pokupio mog Me 163 Kometa iz kategorije nostalgija  :'( Molim istog da ga doveze u BG - hvala unapred!

Hej, pa znam da nas je neko pitao za tog Me163 chiji je jer je ostao poslednji pred dodelu nagrada!?!?  ::)

Ja sam im rekao da je ova maketa bila u nostalgija kategoriji, ali ne znam ko ga je sklonio i gde na sigurno  :-\

Jesi li proverio sa organizatorom Acom?

Profa

Narafski, pa Aca ju je i sklonio sa stola da ne smeta, znajuci da je moja... Jedino sto je nije odneo medju nase ostale makete koje su bile u ucionici, nego je bila 'tu negde' ... U svakom slucaju, kad se drustvo rasturilo, nigde je nije bilo...
Bogu fala što sam Lala! :)