Revell 1:32 Bf 109K-4 + par boljih fotki

Previous topic - Next topic

Lud13

Pozdrav svima

Dobro poznati Revell prepak Hasegawe kome zaista nema sta da se prigovori..

Farbano MM Autentic RLM82/75/76 I Vallejo primer I lakovi...
Slike nisu bas nesto ali posluzice

Masina je IV./JG53 Pikas Odbrana Rajha 1945 god













Jovac

Vrlo lepo i pedantno. Sviđa mi se. :cheers :cheers :cheers

viper


AcaDinic

Definitivno ovo je tvoja najbolje uradjena maketa, barem ja tako mislim.
Tacno se vidi da si ovde ulozio puno vremena i truda.
Skidam kapu i  :god

Daj izbusi otvor za top. U ovoj razmeri red bi bio, da se i rivetise i otvori kabina ali svako po svom ukusu.


medico

vrlo lepi efekti gareži i ' rđe '  na panelima sa donje strane trupa ispod kokpita ... no ima tu još da se radi deluje nekako nedovršeno , što reče JŽ cev topa pod obavezno zatim razvuci antenu , IFF antenica sa donje strane trupa , zadnje - belo svetlo na kormilu pravca . Proveri reference jer su često trimeri farbani u crveno, i ono što mi je do skora bila nepoznanica a skrenuo mi je pažnju jedan od kolega ovde na MK vrh pito cevi kod nemaca WW2 obavezno u boju mesinga .

Za moj ukus dodati još i poneki trag curenja ulja, diskretno zagaraviti oko mitraljeza, malo efekata guljenja farbe bar na napadnim ivicama propelera (obzirom na kratak operativni staž K verzije ) i malo preteran  mat efekat laka pogotovo za ovu razmeru.

Lud13

Razbusio sam cevi mitraljeza a cev topa mi nije bila ni na kraj pameti. Ovo je poslednji put da radim dve makete odjednom, na kraju sam vise pogubio zivce pa zavrsio na brzinu. Za pito cev nisam imao pojma da je mesing i ispravicu na svim meserima. JZ otvaranje kabine ne meseru ne volim kvari liniju  dok recimo klizece kabine ne lepim ali ih stavim kao zatvorene zbog prasine, riveti...kao sto rece svako po svom ukusu :)

evo par malo boljih fotki

Kabina..













viper

Odličan...
Koja je boja korištena za RLM 66?

Lud13


AcaDinic

Na ovoj beloj pozadini, ionako fenomenalno uradjena maketa, izgleda jos bolje. Jos jednom svaka cast. Ja ti se  :god

Night Fighter

Vrlo lepo i pedantno, sviđa mi se diskretno patiniranje.
Uz ovakav blagi weathering lepo idu uglačana stakla kabine, izgleda prirodno.
Super.

djos & filip

ODLICAN
Precizan, pedantan i po meni bas izbalansiran rad po pitanju svih detalja. Veoma mi se svidja.
Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......