A6M2 Mitsubishi Zero (Airfix 1/72)

Previous topic - Next topic

Skyrider

Kutiju ove makete otvorio sam pre 3 nedelje. ;) U sustini, Zero mi je dosao kao pauza i odmor od makete koja je stigla... pa nidokle...  :jok  Airfix-ov P-40 (Hawk 81) me je doveo dotle da zapocnem 2 a isplaniram jos 2 projekta. Zato sam rekao sebi: "Otvori i uzivaj. Ne zamajavaj se glupostima. Ne detaljisi. Samo sredi sve lepo i prikupi snagu za konacnu ofanzivu na "Leteceg Tigra" ".. I pravo da vam kazem, uzivao sam. Airfix je napravio odlicnog Japanca, sa kojim nisam imao skoro nikakvih problema. :)
Sama maketa se odlicno uklapa, sto mi je doslo kao melem na ranu posle proslih radova (Revell J-35 i Academy P-51 :uaaa ) Gitovanje je potrebno samo da bi se uklonio trag polutki trupa. Napravio sam par gresaka, ali sam ih ispravio, tako da na kraju nema katastrofalnih posledica. Dekali su vec druga prica, tj. ima onih problematicnih, posebno oni repni registracioni. Na oba mi se pojavio silvering, iako je dekal sa brojem 34 duplo veci.  ??? Intervenisati nisam mogao (a ni zeleo). Takodje, imao sam dilemu oko nijanse plave za stajni trap, ali posto sam video da niko nema istu boju, samuckao sam neku nijansu i ofarbao i ispalo je prilicno dobro (ispravite me ako gresim).
Sto se tice mog rada na Zero-u, rekoh vec, bilo je potrebno samo malo gita. Farbano Humbrol uljanim bojama, cetkicom naravno. Nisam pravio nikakve "silvering zahvate" posto bi mi pojeli previse zivaca, a to mi nije bila namera sa ovom maketom. Podloga za dekale je bio Pronto, moj standardni wash-tempera+voda i humbrolov mat lak. Znam, neki od vas ce reci "Maketa ne valja ako nije maksimalno uradjena" ! ali nema veze. Ovo je bio odmor od problematicnih projekata, koji mi sada slede. Jos da zavrsim neke obaveze i punom parom napred ! 8)






Kerber

Dobar je...sta si hteo, a hteo si, "brzu maketu na stolu", dobio si.
Ovu metalik plavu za otvore za tockove ces da dobijes ovom plavom pomesanom sa silver bojom...ako bude suvise svetla uvek moze da se isfiltrira tamno sivim tonom..Za decale, probaj na najtanju cetkicu malo nitro laka, pa probaj rubove samo...trebalo bi da nitro razjede ovaj film..ako imas sa tog tabaka neki visak decala, postavi ga na komad ofarbane i prontirane plastike i probaj kako ide...
Solucija 2 je da tankom cetkicom ofarbas zelenom oko brojeva...
Nadam se da su Airfixovi paneli u zivo malo manje izrazeni, makro fotke cine cuda...

Skyrider

#2
Uh, sad videh plavu, pa moram da prokomentarisem. Da li je makro mod ili porgrami ili ko zna ko odradio svoje, plava je prilicno svetla i nije ta nijansa. Sa washem izgleda prilicno "slicno" ostalim verzijama plave.
Sto se tice filma, probacu, ali imam pitanje. Da li nitro radi preko mat laka ?  :-\
A paneli.. meni su bili taman za cetku.. Za AB bi verovatno bili maalo dublji nego sto bi trebalo, ali wash im je dao dubinu.. Ok su :) ...

zolle

Kolega ja bih rekao da je ovo super ispalo, mozda da si samo zamenio onu pitot cev, ova originalna nekako debela  :think
Dokon mozak, djavolja igracka !

Jovac

Za maketu farbanu četkicom sve pohvale . Samo napred .