Polikarpov MU-2 1:72

Previous topic - Next topic

Slider

Maketa je nea stara ruska, nemam pojma koja, skoro ista kao i KP.
U kutiji ima dijelova za 5 varijanti - kotaci, skije, plovci, zatvorena kabina za noslika i s nosilima na krilima

Jedina mana je kaj su eleroni i kormila dubine naznaceni uzdignutim linijama, ali s tim mogu zivjeti pa nisam dirao da ne ostetim uzdignute linije rebara.

Radio sam istovremeno i varazdinaca- prvo sam od stirena 0,5x0,5 napravio resetke s bocne strane



pa sam krenuo s cockpitom - ove ''ljestve'' su nosaci sjedala



sjedala su krivog oblika pa su modificirana i dodani pojasevi



gotovi cockpiti



spremni za dekale



stavljeni dekali i gornje krilo



Inace, o ovom zrakoplovu nema skoro pa nicega, ja sam nasao jednu jedinu fotku na kojoj se nista ni ne vidi korisno, tako da je maketa cista pretpostavka.
Kako nisam znao da li su imali samo kotace na plovku ili kolica, napravio sam standardna kolica  za hidroavione

stiren



i obojena



Sve poluge i komande, kao i krila, izbusene su s 0,3 borerom, rigging je sprue natezan na hladno kroz rupe
Motor je detaljiran - kablovi svijecica, novi karvurator, auspusi, kucista klackalica ventila i  pokrovi poluga klackalica

na kraju sve skupa izgleda ovako















Warhawk

Odličan rad i na Polikarcu i na kolicima u samogradnji!  :super
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

zivorad


Nidza79


wucke

Savrseno!!  :super A kolica u samogradnji su vrhunska, svaka cast  ;D :bravo :bravo

YU-DFY

Retko komentarisem, al ovo moram. Odlicno!!!!

Slider

fala narode...danas, ako stignem zavrsit, stavljam i dugonosog jugosa- Varazdinca :pilot

flanker

Čini mi se perfektno. Svaka čast  :bravo
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.